Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор между...


Recommended Posts

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Естествено, че има разлика нали и аз "искам" Jazzmaster, просто казвам, че разликата в качеството не си заслужава разликата в парите, когато не си вадиш хляба с инструмента, особено пък за първа китара.

Редактирано от Twang Zombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе долу сте прави, горе долу защото звукът при свирене на китара не зависи само от инструмента, но и от усилвателя. Много ми е смешно как евтините китари на промо видео ги демонстрират с амп за 2 бинки.. :) и после - ама тя не звучи толко добре като на демото :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я темата Гибсън и Корт

 

Само да уточня, никога не съм казвал, че между Корт и Гибсън няма разлика, напротив, разликите са ушевидни на записа. Само писах, че на запис, явно е трудно да се различи коя, коя е, както показват резултатите от анкетата , а и всеки си има собствени очаквания за саунд (включително и аз)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че има разлика нали и аз "искам" Jazzmaster, просто казвам, че разликата в качеството не си заслужава разликата в парите, когато не си вадиш хляба с инструмента, особено пък за първа китара.

Не. Големите марки са станали големи марки с утвърждение, не с разлика в цена/качество.

 

А Корта ти звучи както Гибсън само защото такива са ти очакванията - аз за Гибсън имам очаквания за много мек, почти акустичен чист звук. Ти може да имаш очаквания за звук с някакви невероятни баси. Всеки е с различни очаквания.

 

Аз не съм чувал Гибсън на живо, предполагам и ти не си. Като хванем и двамата ще видиш как ще ни се променят представите за звук.

 

За това има китари за 3000 лв. с EMG-та за ебати резачката, за това има и китари за 3000 лв. за меки блусарии.

 

...или поне така си го обяснявам аз.

 

P.S. - Темата за Корт/Гибсън не съм я чел, пуснах си само видеото от 3-4 страница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^^Грешно.Разликата винаги си заслужава, независимо дали ти е първа китара или не.Въпроса е дали можеш да си го позволиш - съвсем друго е.Сестра ми, примерно , не си вади хляба с музикаи няма да го прави, а си взе за първа китара Гибсън и не съжалява хич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Еее, човек не може да остави форума за няколко часа за да се напорка както си му е реда и вие какво сте ме направили.

 

1. Не съм казвал, че няма разлика (сега ме мързи да гледам какво точно съм писал, но ако съм казал друго, значи съм преувеличил).

2. Не съм казвал че kolio_k е казвал нещо, а визирах анкетата и мненията на хората. Извинявай, ако си ме разбрал погрешно.

3. Това дали ще дадеш повече пари за по-добър звук или повече пари за по-мощен компютър или повече пари за по-качествен алкохол си е до лично отношение към нещата. Аз съм практичен и не обичам да се изхвърлям с купуване на цифромански неща, но и не обичам да "удрям кьоравото" като купувам евтиното.

 

Всеки ще се изкефи ако има Гибсън. Нали това казах по-горе - човека да не си взима евтин боклук, защото китара трябва да го кефи (разбира се, най-важен е ентусиазма), но може да го кефи и някоя от "куче марките" стига да не е от най-евтините. Моята гледна точка е от страната на практичното. Ако има пари нека си вземе Гибсън тогава, но не мисля че човек може да го оцени, ако преди това не е свирил на нещо по-кофти и не е мечтал за Гибсън. Даже бих казал, че е един вид глезене, особено предвид финансовите възможности на българите.

 

Прави сте, че човек не бива да се ограничава, но аз ще взема моя Jazzmaster не утре, въпреки че мога, а след години, когато евентуално ще съм се научил да свиря и няма да съм се отказал от китарите, защото сега освен за гъзария и кеф, такъв инструмент е безполезен за мен и излишен харчлък (все пак работя за тия пари, а не ги бера от дърветата). Затуй си мисля че първата китара не е нужно да е върха на сладоледа и дори е нелепо.

 

Това е моето мнение.

Редактирано от Twang Zombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не е нелопо първата да е скъпа.Както казах, ако може да се вмести финасово е по-евтиното решение.Купувайки евтини китари, изискващи ремонти и интервенции, ъпгрейди и т.н. излиза по-скъпия вариант.Казвам го от личен опит.Аз лично 10 години съм свирил на кучи марки и съм дал пари колкото за 2 гибсъна сигурно и въпреки вложенията ми не свиря на гибсън, ама човек се учи.Както казва един изтъкнат наш съфорумец "не можеш да прее`еш системата".Хората са го казали "евтиното излиза скъпо".

Целта на поста ми е ако мога да предупредя човека, който ще пазарува.Предполагам точно сега няма да разбере думите ми.Но аз знам че съм се опитал :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Напротив, и аз съм се убедил, че „евтиното излиза скъпо“ не точно в тази сфера, но тази максима важи за всичко. От всичките ви отговори разбрах, че май ще трябва да поизчакам. Да не си купувам от тези All in One пакети, въпреки че излизат по-евтино. Иначе Ibanez и Dean ми изглеждат много добре, но не съм ги чувал (освен на демо, а там казахте, че може да пускат някакви много хубави усилватели иииии да се получава разликата). Ще помисля още време, а до тогава ще заучавам мелодийки на моята класическа китара (с метални струни) и ще си следя темата. Питах един колега, той каза, че някакъв негов приятел бил купил някакво фендерче с кубе от наркоман за 50 лева. Ако ми ги даде за толкова или по-малко ще бъде добре :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си начинаещ от гледна точка на звука е все едно на каква китара ще свириш - скъпа или евтина.

 

Гледам си старите китари - колко зор са видели докато се понауча. То не е било разнасяне, блъскане, падания. Защо да го причинявам на Гибсън за над 1000 лева?

Като задобрееш ще имаш по-ясна представа каква по-добра китара да си купиш - Гибсън, Фендер, висок клас Айбанец Ямаха или нещо друго. Можеш и повече добри китари да имаш.

Докато се учиш ползвай китари за начинаещи. Нека да са верни и удобни, а другото се постига с много свирене. Пръстите не могат да бъдат заменени от никоя китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да прав си, както се казва „Не книжката кара колата“ ама този колега ме уверява, че тази китара свири сама, което е супер :) [Шутка (Звучи по-яко от шегичка)]. Аз за това я пуснах тази тема, защото не ми се иска да се изхвърлям в разходи за първа китара. Ще се изхвърля в разходи за китарата, с която смятам да заместя Kirk Hammet :rulez:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

"Евтиното излиза скъпо" е от любимите ми лафове и затова казах, че не купувам евтини неща (нито твърде скъпи). Спазвам това правило във всичко - дори като си купувам храна. Обаче с днешното "жълто" качество понякога скъпото излиза още по-скъпо.

 

Някъде се споменаваше, че в заводите на Cort някога (или все още?) правили Ibanez. Това е същото като хранителните продукти произвеждани за големите вериги супермаркети, които са по евтини от сходни "маркови", а като се загледаш в етикета виждаш, че са правени от същия производител. Важното е алъш-вериша да не спира.

 

Ако си начинаещ от гледна точка на звука е все едно на каква китара ще свириш - скъпа или евтина.

 

Гледам си старите китари - колко зор са видели докато се понауча. То не е било разнасяне, блъскане, падания. Защо да го причинявам на Гибсън за над 1000 лева?

Като задобрееш ще имаш по-ясна представа каква по-добра китара да си купиш - Гибсън, Фендер, висок клас Айбанец Ямаха или нещо друго. Можеш и повече добри китари да имаш.

Докато се учиш ползвай китари за начинаещи. Нека да са верни и удобни, а другото се постига с много свирене. Пръстите не могат да бъдат заменени от никоя китара.

 

:)

Редактирано от Twang Zombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

	 S	   _____________________________________________
|----------|/-----------------------|---------------------\-------|
|--20/22---|(24)22(24)22(24)22(24)22|(24)22(24)22(24)22(24)-------|
|----------|------------------------|-----------------------------|
|----------|------------------------|-----------------------------|
|----------|------------------------|-----------------------------|
|----------|------------------------|-----------------------------|

 

 

Малко Офф, но не искам да отварям нова тема. Може ли да ми кажете какво означава тази част от таблатурата и по-точно скобите.

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност случая с Ibanez и Cort е много показателен. Не съм запознат в детайли, но това което е станало според мен е, че Ibanez са произвеждали там някакъв по-нисък клас китари. Не казвам, че Ibanez са на нивото на Корт (иначе нямаше да са Име), а говоря за въпросния нисък клас. Същата фабрика, същите работници, същия материал, същите машини, но различни брандове. Каква е разликата тогава между двете марки китари излизали от тази фабрика? Разликата е в такса гъзария. И както казах по-горе - тази такса важи за всичко, че даже и за сладолед.

 

Аз например имам Squier CV, за който има много мнения, които го посочват за по-добър или поне равен на мексикански Фендер. Ето в случая как се определя такса гъзария

 

Такса "Гъзария" = Цена на мексикански Фендер - цена на Squier CV.

 

В тая формула можеше да не присъстват китари, а консерви с грах, примерно.

 

Затова казах на човека по добре да си избере "куче марка" на добра цена, отколкото голямо име на ниска цена.

 

За качеството с което са прочути Фендер и Гибсън се плаща висока цена плюс такса гъзария. Обаче за по-ниските им модели се плаща само такса гъзария.

 

Това е живота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че тук никой не може да ти каже каква точно китара да вземеш, а само да те ориентират, както правилно те разубедиха да не взимаш евтин Squier и да стане като с liquid_death и евтините китари.

 

Много, ама много, важно е да знаеш какво искаш да свириш и какъв звук търсиш. Изглеждаш ми малко неориентиран, така че по-добре реши какво точно искаш. Примерно аз като си избирах усилвател не се интересувах от качествата на дисторшъна, защото вече нямам толкова голям интерес към подобна музика.

 

След това определи бюджет и виж какво се предлага за тия пари и ще останат само няколко модела от които да избираш. След това следва много четене на ревюта, слушане на демота и питане на хора с опит.

 

ПС. Това каква музика искаш да свириш е малко относително :rolleyes: Аз до преди две години слушах някакъв турбо депресиран погребален дуум, изкормящ бибрутален дет метъл, апокалиптично-гробовен блек, ненормално епичен пауър и не знам си още кво, а сега понякога ми става лошо само като чуя дисторшън :mellow:, а също и от музика, която се върти непрекъснато по радио, ТВ и хорски mp3 плейъри. Почнах да уча Wish You Were Here, щот ако кажеш някъде, че свириш на китара, сигурно това е една от песните, които ще те накарат да изсвириш, пък и върви пред мацките (дали щяха да й се кефят толкова ако знаеха, че е писана за предрогирал се шизофреник?) и тъкмо взех да докарвам криво-ляво интрото и си викам "Баси, това не ме кефи. Правя го насила" и минах на Ghost Riders in the Sky и всичко си дойде на мястото :ok:

 

Който иска да му свирят Nothig Else Matters на Металика да си купи китара и да се научи, аз свиря Pipeline на The Chantays! :):thumbs_up::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.