Jump to content
Българският форум за музиканти

Начинаещ търси малко съвети


Recommended Posts

На въпросите вече беше отговорено (звуковата карта и усилвателя) Нямам други за сега... А защо пиша така ли...

 

Не процедираме така в нашия форум, но предвидих отношението на някой хора и за да не споря с тях .. Затова

 

 

:)

За "нашия форум" .. Мога да се похваля, че е единствения, в който може да питаш каквото решиш и няма да ти отговорят отрицателно, но знам какви са всички останали...

 

Ще цитирам какво съм свикнал да виждам и под какво имам предвид - гаден форум... (съкватеничко)

 

*начинаещ с * вкус, пита дали * (малък мотор) е подходящ да започне *дали въпросния мотор е куц кон (демек се троши като балкаче 50сс) . Имал намерение да кара и курс и т.н.... И след това "добрите" потребители му отговарят:

*я си край колелото и не се занимавай с мотори.... Защото те карат от 10+ години и са минали през ада за тях, а сега някакъв пикльо, който има някой лев си купува хубав и по-скъп мотор за първи и ги е яд много....

 

Ето такова отношение е недопустимо.... Аз начинаещите дори ги каня на форумните сбирки да видят мотори, да побъбрим.. Естествено и на по ... :greenangel:

:)

 

Аз питах за звуковата карта, защото няма да имам средства да купя усилвател веднага и ВРЕМЕННО да я ползвам като вариант....

Приятелчето с китарата ми предлага дори да я взема веднага и да я платя след месец (толкова и аз предвиждам, че ще имам пълната сума за нея) Пари за усилвател ... След 2-3 месеца.. Затова питах този конкретен въпрос...

Иначе продължавам да чета за теорията около китарите във форума.. Малко да понауча нещо интересно.. Явно не съм внимавал достатъчно в часовете по музика... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

До колкото аз съм разбрал, тъй като не съм се интересувал грам, но доколкото аз знам, можеш и с обикновена звукова карта сваляйки драйвери asio4all и после програма гитар риг или ревалвер или други, (не ги знам), та възможно е да се свири така с почти никаква латенция и било приемливо. Теми има доста за това. Ако сега започваш, би ти било напълно достатъчно. Ако ти се дават 200 лева вземи си амп все пак друго нещо е. Не на това исках да обърна внимание обаче. Китарата, която ще си взимаш е с флойд роуз и много секси цвят. Флойд роуза с две думи и лаишки обяснено е там долу под адаптерите дето е ръчката. Ще можеш да си играеш с нея без да разтройваш китарата, но за настройка и смяна на струни, ще ти е проблем. Не е кой знае какво свиква се, но говоря ако нямаш никакъв опит, затова помоли човека, от когото ще я вземаш да ти обясни по-подробно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@buy&sell и @horsefucker: ш-ш-ш-ш :), че някой почва да :greenangel:

 

@sith_of_darkness - малеееееее, китарката ми хареса много, даже мноооого, финиша е убиец. Както каза колегата в горния пост помоли човека, от които я взимаш да ти обясни всичко подробно. Ако имаш допълнителни въпроси тука можеш да си питаш. Но за да не получаваш тъпи отговори първо се поразрови дали темата не е обсъждана, че на някой хора им е писнало да повтарят едно и също всеки ден.

 

:) Аз лично прекарах половин година в ровене из темите, ей така и научих много!

 

Без лоши чувства :):)

 

Поздрави!

Георги Тотев

Редактирано от gtotev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е кой знае какво свиква се, но говоря ако нямаш никакъв опит, затова помоли човека, от когото ще я вземаш да ти обясни по-подробно.

 

Както вече казах.. Опит нямам.. Ще го питам, разбира се

 

Ще си купя амп. 100%, но не се знае колко време ще карам без него (поради липса на средства)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Добре дошъл! И аз съм новак тука,но ако се поразровиш из форумчето много неща можеш да научиш казвам ти го от личен опит,иначе китарата ти е мн добра като за начало,а колкото до хората във форума - забелязал съм,че всички са точни пичове,но понякога имат кофти ден или някакви проблеми и си го изкарват на новаците,които питат въпроси,които вече са били задавани,но не го приемай навътре,те са точни пичове и ако имаш някакъв сериозен проблем те ще ти помогнат,който както може и си знае,но се пак ще ти помогнат.Айде Keep it Metal :):rockon:

Редактирано от The_tormentor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
^ a?

Не мисля, че съм надут, казах какво мисля.

Отговори му ти, гледам си се надъхал.

"Ами то всичко си пише" по нагоре в темата. :)

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мале, 3 метра кабел за 15 лева... 3 м на мен ми излиза... 2,50-3 лв... за 15 лева ще си направя кабел да се обеся от покрива на блока бе, че ще артиса и ще си разбия главътъ :) ако си сръчен с поялника или познаваш някой жичкаджия, кабел за китара е сред аксесоарите, които най-лесно се правят. с 5-6 лева спокойно можеш и 6-7 м да стигнеш (45-55 ст/метър + 2 бр мъжки моно жакове "големи", съветвам те да не пестиш от тях, вземи си поне за левче парчето - евтините имат навика да се разпадат), ако е направен свястно, може и колкото купешки да те държи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще ти препоръчам точно да използваш компютър, а не някакъв умрял амп за 200 кинта. Това ще ти даде огромни възможности. Предполагам, че колегите не могат да си настроят нещата както трябва, затова имат такова отрицателно мнение към свиренето през компютър.

 

Разгледай тази тема, за да разбереш как става свързването. Важно е да използваш line-in на звуковата карта. Също така, ако звукът не те задоволява (макар че в началото още не знаеш на коя планета си), препоръчвам ти да си вземеш от най-евтините карти на Creative Audigy Sound Blaster (50-тина кинта). Но имай предвид, че като начинаещ няма какво да търсиш под вола теле, т.е. не търси проблема в апаратурата, а в себе си, ако не ти се получава или не звучи добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

познаваш някой жичкаджия

 

Това не ме притеснява никак... Аз СЪМ жичкаджия... Работя като изработвам, настройвам и пускам в експлоатация цялостни ел. инсталации на промишлени кранове (ново строящи се и ремонтни )

 

@lizardman .. Благодаря на колегата lizardman за отговора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Бтв и аз бях така преди няколко месеца - зех си електрическа китара и нямах пари за амп.Свалих си гитар рига и асио драйвърите - звука си беше ужасен(имах известен опит с акустичната) , ама пък разнообразен(разни там симулации на ампове , кабинети , ефекти...).Ест сега като си зех лампа се родих(за съжаление не мога да кажа същото за комшиите - да свикват).Вярно нямам никакви ефекти , но за момента не ми липсват особено.

Така че на първо време върши работа компа :)

Редактирано от cmoko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мале, 3 метра кабел за 15 лева... 3 м на мен ми излиза... 2,50-3 лв... за 15 лева ще си направя кабел да се обеся от покрива на блока бе, че ще артиса и ще си разбия главътъ :) ако си сръчен с поялника или познаваш някой жичкаджия, кабел за китара е сред аксесоарите, които най-лесно се правят. с 5-6 лева спокойно можеш и 6-7 м да стигнеш (45-55 ст/метър + 2 бр мъжки моно жакове "големи", съветвам те да не пестиш от тях, вземи си поне за левче парчето - евтините имат навика да се разпадат), ако е направен свястно, може и колкото купешки да те държи.

 

Да, но ще спестиш 10 лв. а ще изхабиш нерви за 20!

Аз съм на мнение, че е по-добре да си купиш готов кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^^^ Моя амп е за 100 лева втора ръка , пък като го гледам не е умрял , още мърда. :P

 

И аз ползвах доста време компютър , но след като си взех ампа направо се родих , но трябва да се има в предвид , че така и не успях да се разбера с тоя Guitar Rig , но пък не съм се и опитвал много.

Моето мнение е да си вземеш амп при първа възможност , но гледай и да събереш повечко пари за да ти върши работа повече време.

Колкото до кабел , аз си взех за 15 лева и не е мръднал при положение , че е толкова ползван и кривен. :greenangel:

Успех. :thumbs_up:

 

 

П.С. А да прати ми ако можеш адреса на мото форума на ЛС , мерси. :greenball:

Редактирано от Rage
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С. А да прати ми ако можеш адреса на мото форума на ЛС , мерси. :greenangel:

 

Има го в профила ми.. "Посетете моя Уеб" опция .. Иначе... ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, моля. С това изказване за умрял амп за 200лв. ....

До автора : аз си казах, че ако нямаме избор да се използва каквото има под ръка. Аз съм почнал на самоделна ел. кит. през компа през Guitar FX Box *отврат* към респром на 20г.... не защото съм искал, а защото нямаше какво друго. Китарката, която си взел, ако е запазена! е супер... А това за флойда си е така, както казак @Mr.Death има малко повече занимавка и е по-добре некой да ти покаже и да те научи. Пак казвам този модел Stagemaster са супер * за мен * в сравнение с другите серии. Дори след като се понаучиш ще можеш да използваш тази китарка за стиловете, които си избрал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.