Jump to content
Българският форум за музиканти

Начинаещ търси малко съвети


Recommended Posts

Въпросната китара е свирила по някакви аматьорски концерти и записи.. С който мога да се сдобия и да ви пусна (ако желаете) .. Самата тя е преправяна " с един тон надолу" така се изрази собственика, защото свирил такъв тип музука... :greenangel: (не смятам да я пипам изобщо .. Както си е, това е..)

 

Едно време баща ми си включваше неговата китара в стария ни респром (който все още работи) и вадеше хубав звук.. Дори някъде имах касети със запис как свири...

 

Запазена.. Има 1-2 външни олющвания ... Тази която ви показах си е снимка от нета, иначе абсолютно същата .. ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Грифът е, просто не е на болтове, не е лепен, а е едно парче цялата китара. Много са хубави тия squier-и и рядко се намират. Доста добра цена при това 300лв. за запазена такава си е супер далавера при положение, че се продават на 2ра ръка по 400/450лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснал съм да напиша с болтове. Иначе знам какво е нек-тру. Просто за конкретната китара ме интересуваше, дали е нек-тру или е с болтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грифът е, просто не е на болтове, не е лепен, а е едно парче цялата китара.

 

Сигурен ли си в това? Аз винаги съм мислел, че пак е лепен, само че за разлика от сет-нек, където сглобката е само до нек адаптера, при нек-тру минава през цялата китара...а не че е от едно парче дърво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Да, но ще спестиш 10 лв. а ще изхабиш нерви за 20!

Аз съм на мнение, че е по-добре да си купиш готов кабел.

 

абе зависи (: още повече, че в тоя случай човекът професионално се занимава с електротехника, няма как един надежден кабел да не може да си направи

пък и купешките кабели също се прекъсват. освен ако не си вземеш elixir за 90 кинта с доживотна гаранция или нещо подобно, преебе ли ти се кабела - прецакан си. обикновено жаковете им не могат да се използват повторно

освен тва сме млади все пак, нерви имаме (: макар че явно всеки ги оценява различно... на мнение съм, че всеки трябва да може да си направи кабел, да си смени адаптер и да има поне основни познания за функционирането на апаратурата, която ползва...

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абе какво се случва в тая тема, бе хора? :D;):D Аз нищо не схванах от това кой какво се мъчи да обясни, да се опитвам защо дори няма смисъл.

 

Към автора - китарката е супер за твоите цели, ако я взимаш лично от продавача го помоли да ти обясни това-онова за сетъпването на флойд роуз, грифа и интонацията (или пък потърси из форума/интернет). Можеш да свириш през саундкартата си, разбира се, но въпросът е доколкото ти се занимава да цъкаш, докато изкараш приличен звук. Някои хора (като мен например) просто нямат нерви да се занимават с тези неща. А и не ми се отдават, да си призная. Най-отгоре на подраздел "Китарата" има закрепена 'важна тема' - 'Информационна тема за раздел Китара'. Вътре е малко хаос на моменти, но там ще намериш отговорите на доста от въпросите, които ще изникнат в процеса на свързване на китарата с компютъра.

 

Друго, което можеш да направиш, е да потърсиш из раздел Семпли теми на потребителя Nalbantov. Той използва изцяло софтуерни симулации, и често предлага семпли и линкове към безплатен софтуер (ако не желаеш да се занимаваш с кракове, торенти, и глупости).

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки момент чакам да ми докарат китарата и ще го питам за Флойд Роуза и всичко останало, което ми казахте.. Освен това целия ден ще се занимавам в пробване на програми за да докарам "ставащ" звук през компа, както вече обясних - по принуда е, като имам пари ще си взема ампче... А всеки из темите предлага различна програма, ще има да си играя ;)

Темите ги поразгледах, но бяха точно това, което аз питах... Сега почвам да чета малко музика, че явно съм спал в часовете по музика едно време :D

А някой може ли да препоръча някакво четиво .. Нещо теоретично за музика/китари като цяло, може и книга (не електронна, а с корици)

 

С електроника няма проблеми, може да опъна 10 км кабели, и без това се търкалят ей така в работата самотни :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

quote]

 

Сигурен ли си в това? Аз винаги съм мислел, че пак е лепен, само че за разлика от сет-нек, където сглобката е само до нек адаптера, при нек-тру минава през цялата китара...а не че е от едно парче дърво.

 

Така поне съм чувал/чел от хората, които притежават такива китарки. :D Не искам да подвеждам никого, но съм почти сигурен. @yves питай хората дето се занимават из "Изработка и ремонт" :D Те знаят най-добре.

 

До автора: То и без софтуер можеш да свириш, директно през микрофона, аз лично ти го препоръчвам. Защо? Защото сега започваш и ако имаш 1/2/3 часа свободно време за свирене ще е доста тъпо да хабиш половината за настройки и експерименти, много ще ти дойде. По-добре се упражнявай, само китарата да се чува отнякъде, тъй като "акустиката" при ел. китара е....

И на касетофон можеш да свириш, стига да нямаш претенции за звуци, а само да искаш да се упражняваш.

Успех и много пот по и между пръстите ти желая ;)

 

Tва за кабелите беше поредната простотия като онази за амп от 200лв.... бе хора що ги говорите даже тия простотии, пръво не четете, второ явно не знаете. Авторът каза, че разбира от жици!? Е, няма да може кабел ли да си направи.

@Icarus не съм съгласен, че "трябва" да може човек да извършвва операциите, които ти посочи, доста хубаво и препоръчително е, но... за програмите съм съгласен 1 към 1 с теб... и аз не мога да цъкам, не разирам и ми писва...

Сега, хората, които са приятели с поялника нямат грижи да извършват такива операции. Както каза Icarus купешките кабели като цяло издъхват. Аз имам кабел правен от човек на 15г и е преживял какво ли не, а бачка де*ба :D Силно препоръчвам ако човек може да си го направи да действа. И НЕ, не е хабене на нерви, защото който може да го прави го прави за 5-10мин... това ли са нерви и време??? Аз ако можех да си ги спестя тия 10 марки щях с удоволствие, за тези пари човек все още може да си купи що годе читава ракия... Хубаво де и струни може да си вземе или още материал за кабел.

Колеги, дайте да не подвеждаме новодошлия, ако за някого нещо е трудно, да каже за мен.... а ти..... Сега остава само като започне да пита колегата, някой да му каже нещо от рода на: Абе, това с баретата е мн трудно, разбирам те, за*би ги, не си е работа...

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свободно време имам редовно, точно затова си я взимам китарата.. И преди ми се е искало, но това даскало, универтситети, знаете как е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Не е чак да "трябва", но научи ли се човек да си сетъпва и човърка всеки чарк по китарата си (без да я преебе), може да я настрои изключително по свой вкус - свираемост, електроника, хардуер. В крайна сметка инструментът не трябва да ти пречи да свириш. А и като се поинтересува човекът как се случват тия работи, и като някой опитен (китарист или лютиер) го направи няколко пъти пред него и му обясни защо така прави, като види и пипне нещата, ще може и сам да си ги прави. Не е извънземна технология в крайна сметка.

 

Нищо не съм казвал за кабели, между другото :girl_cray2: Лично аз предпочитам да си ги купувам готови, просто ме мързи да поя. Пък и повечето време нямам поялник под ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Момци... Китарата е тук.. Направих следното.. 'asio4all 2.1" и "guitar rig 3' програмата..

 

ЗВУКА Е КРИСТАЛ !!!

 

Явно скъпия комп на изплащане с HD саунд карта си казва думата :thumbs_up:

Редактирано от sith_of_darkness
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Изклю4ително грешна представа и приоритети...

Моите уважения но е то4но обратно...

 

Не разбрах точно за кое :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.