Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си нагласа Ампа?


Recommended Posts

Говоря за GAIN, VOLUME, MIDDLE, TREABLE и BASS. Искам да свиря Металика, Нирвана, Грийн Дей, Рамстеин... На колко да ги сложа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за GAIN, VOLUME, MIDDLE, TREABLE и BASS. Искам да свиря Металика, Нирвана, Грийн Дей, Рамстеин... На колко да ги сложа?

 

давай по системата проба грешка :Piano:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за какъв амп говориш колега.... много ми е интересно как ще получиш орговор като не си споменал за модела на ампа си :Piano:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то всичките изброени групи свирят с различни настройки. ти защо не си направиш собствена настройка и да им свириш песните със твой собствен звук който да те кефи :Piano:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам една Вектра 75 коня. Колко да й настъпвам педала, че да върви като C63 AMG? Един вид... Въртиш и пробваш. Хеви, гръндж, пънк...

Най-добре, както ти казаха, опитай се да намериш звук, който ти харесва на теб спрямо изпълнителя/песента и си свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето как може да въртиш врътките на Laney x12 за различни стилове в най-общия случай -

http://www.laney.co.uk/manuals/LX12%20Manu...20Issue%201.pdf

 

То и на другите е подобно , но не е същото .

Напиши в гугъл модела на ампа си и User Manual и ще ти излезне инструкция за потребителя , там нещата са описани .

Пък може и да взезнеш в официалния сайт на някой от групите , там може би е описана апаратурата на китаристите .

Но ,ако питаш мен , не е добре да се опитваш да гониш звука на даден китарист , защото никога няма да го стигнеш , по-добре е да си намериш собствен звук и да свириш с него .

Редактирано от balombi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете за марката на ампа, но сам нов и не сам много много наватре вав темата. Ампа е HARLEY BENTON. Ето го:

2r3w6dk.jpg

Аз сам си намерил една моя настройка: Gain-11, Volume-11, Treable-3, Midle- 9,Bass-7.

Но като свиря не се чува чист звук :Piano:

За това попитах, ваще как са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен сичко е на 6.

Звукът е много сложно нещо. Зависи от толкова много фактори, че врътките на твоите потенциометри са един от последните проблеми пред получаването на търсения саунд.

На първо място зависи от пръстчетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тая тема може да се изпише толкова, колкото е броя на групите които искаш да свириш умножен по хиляда. Дерзай смело и безотговорно и един ден ще намериш звука, който ти трябва. Всяка песен (мелодия) си има определена настройка на "подкрепящите" интрумента джаджи. Важното е да разбереш, че звука идва от тебе, а не от "камьончета", "педалчета" и "процесорчета". Те само подпомагат! :greenangel::cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти дам 2 теми за размисъл освен.

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...amp;mode=linear

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=32299

 

Важните теми от горе са важни,за да се четат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото е, че с тази пърдялка Harley Benton ще ти е доста трудно. По принцип съм изключително толерантен и възприемчив спрямо евтини ампчета и ефектчета, но веднъж се опитах да свиря на такова и тотално го отписах като китарен амп. Дрънкай засега на него, но може да искаш да планираш инвестиция поне в някой Берингер, в бъдещето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Извинете за марката на ампа, но сам нов и не сам много много наватре вав темата. Ампа е HARLEY BENTON. Ето го:

........

Аз сам си намерил една моя настройка: Gain-11, Volume-11, Treable-3, Midle- 9,Bass-7.

За това попитах, ваще как са?

Ама те мори правописа...........да си (пегел) майката.

Първо и основно нещо, ампа трябва така да е нагласен, че да стои стабилно, без да пада.

Всичко друго са претенции и изгъзици.

 

Но като свиря не се чува чист звук :)

 

 

И какво рабираш под чист звук?

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.