Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко обяснение


frock

Recommended Posts

Здравейте, новак съм с китарата. Имам Squier bulletstrat и Laney lx12 кубенце. При нагласяне distortiona на 10 последна степен започва много да пръщи да бучи, не е чист звука, а това го няма като свиря на clean. Това от кубето ли е, всяко едно кубенце с вграден distortion ли е така? Ако си купя отделен distortion ще бъде ли чист звука?

 

П.С китарата и кубето са чисто нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти какъв звук търсиш - чист или изкривен? Distortion означава изкривяване. При теб е crunch. Ако ти е много криво не навивай потенциометъра до 10. На китарата също имаш копчета - връткай, щракай, експериментирай.

 

http://www.laney.co.uk/show_prod.php?prod=lx12

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти какъв звук търсиш - чист или изкривен? Distortion означава изкривяване. При теб е crunch. Ако ти е много криво не навивай потенциометъра до 10. На китарата също имаш копчета - връткай, щракай, експериментирай.

 

http://www.laney.co.uk/show_prod.php?prod=lx12

В този сайт се чува чисто при мене освен изкривяването се чува и бучене,пръщене.

Тука е чисто

А при мен освен изкривяването на звука както на горното видео има и ендо пръщене, абе все едно говорителя е продънен ако мога така да се изразя, но за сметка на това на чиста, без изкриваване звука е перфектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно от адаптерите на китарата - единични са, а и сигурно не е екранирана. При много гейн е нормално да има брум при такива адаптери. Пробвай, когато си с повече гейн, да се завъртиш на някъде с китарата, трябва да има едно положение, където брума е по-малко.

Може и да е от контакта/ел.инсталацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с гейн увеличен наполовина, пак ли има брум? Мойто комбо няма много собствен драйв, разбирай увеличен на 10 става само за рок и с кремонката нямам брум. Гейна на твоето комбо повече ли е от това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Извинявам се, че пиша сега но имах доста изпити тази седмица и нямах време за интернет. Та както споменах по горе не съм много на "ти" с китарите, какво е гейн? Ако е voluma на китарата е на 3, а cruncha на усилвателя съм го направил на 10 понеже от 9 на доло изкривяването не става за рок(до 10 е ). Има две копчета "tone" под volume на самата китара. Това по средата го правя на 0 а последното на 7-8 . На самото кубе баса е на 6, средните на 2,5 и treble на 6. Не го усилвам до дупка понеже звука се разваля (когато е чиста няма разваляне на звука усилен до дупка) . Ръчицата до копчетата (движеща се в п/у кръг) предимно я сменям от средата на доло ( колкото по на горе е толкова по заглушен е звука). Забелязах, че когато не съм свирил дълго на усилвателчето отначалото при вклучено изкревяване звука е що годе чист, след 1-2 минутки свирене започва да пръщи. Клипове в интернет, които съм гледал със същата китара като моята, при тях няма такова бучене.

Редактирано от frock
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да lx12 е, в първия пост съм написал. Та значи ако си купя отделен distortion ( http://image3.examiner.com/images/blog/wys...1-090324(1).jpg ) този брум няма да го има?

Редактирано от frock
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го има. Естествено като никой не е чул за какво става въпрос, как да отговорим адекватно? Винаги има някакви шумове като се набримчи някакъв драйв. Редки са случаите да няма и те са свързани с доста други неща. Приеми го за даденост с този ти риг е напълно нормално да има или запише нещо и пусни да чуем, току виж е нещо по-фрапантно и да има друга причина от стандартните (единични адаптери, неекранирана китара, КРИВОЧ, и т.н.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.