Jump to content
Българският форум за музиканти

Шум


chea7er

Recommended Posts

Здравейте,наскоро си взех бас Cort C4H.Когато свиря и потенциометъра,който е за силата на звука не е усилен на макс. или мин. шуми.Моля ви да ми кажете от какво и как да го оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз имам проблем със същия модел , само че C5H . Проблема обаче е в потенциометъра за високите . Къде ли не ходих и какво ли не опитвах ,но за съжаление никакъв резултат . Общо взето никой не ми каза нещо еднакво , а всеки постави различна диагноза ....

 

Май просто си е кофти електроника а ?

Редактирано от Такинса
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с Cort C5H от почти 2 години, но не съм констатирал подобен проблем. Според мен. ако с покупката ти е осигурен някакъв вид гаранция, възползвай се. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен по-скоро е така наречения бял шум. А когато докосна задния адаптер се получава такъв отвратителен шум , все едно от заваряване ..... След баса няма нищо навързано , директно го включвам в Ampeg-a си ... Проверявахме всички схеми всичко е наред , но роблема си го има ... така че някой ако може да даде идея .... да каже ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това плаче електротехник да го погледне. Така може само да гадаем в тъмното. На мен ми се чини, че може да е калпаво заземяване, крива спойка, може и още много "извинения" за проблема да спомена, но надали ще са точни. Най-добре е някой от съфорумците електротехници да видят конкретния бас и да кажат какво е породило тази грижа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ +1.

Требе да го погледне човек дето е на ясно. Това с пипането на магнитите на адптера и шума значи, че нещо не е наред с адаптера. Обръщане на фазите на адаптерите може и да оправи нещата, но пак всичко е гадаене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да е от кубето или кабела,защото когато свиря вкъщи(басът>компютър)нямам този проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа,че кубето, с което свиря в репетиционната го ползваме аз и китариста(пуста криза... :) ),при него го няма този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спри да гадаеш и да обикаляш през цялата апаратура, която ти е позната и в която можеш да включиш въпросния бас. Намери си някой познат електротехник да види какво не е ОК. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.