Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет - коя китара?


Skull_Town

Recommended Posts

Колеги искам да попитам за 1 китара,сега продавам мойта Ibanez GRG170dx защото съм решил да взимам

един Cort,та исках да попитам според Вас заслужава ли си и дали ще съм по доволен от Cort-a.

Така,свиря тежко групи като BMTH,All Shall Perish,Heaven Shall burn,Job For a Cowboy,Despised Icon etc.

Модела е Cort EVL k4 http://images.the-stygian.com/guitar/Cort_EVL_K4.jpg

Тяло: Маxагон

Адаптери: Bridge/Neck - EMG HZ H4

Тремоло

24 прага

 

А Ibanez-а http://static.letsbuyit.com/filer/images/f...kn-9139163.jpeg

Тяло:Baswood

Адаптерите не ги знам какви са.

24 прага

FloidRouse

 

Написах характеристики на 2те в случеи,че някои реши да ми обърне внимание да не търси из нета.

Та за корта знам,че звучи добре само дето знам ли какво ме притеснява,сигурно надписа Ibanez

и това,че си продавам инструмента хах.Та все пак ми е интересно какво мислят останалите,

Благодаря предварително!

 

:offtopic-001:

Редактирано от Skull_Town
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во-floYd roSe :offtopic-001:

2ро - говорено е много пъти за избор на китари - и аз ще повторя - пробвай на място виж коя ти е по-удобна(изкл.важно) и коя има по-подходящ тон за стила, който свириш.

Аз мисля, че е важно китарата да е вярна. В твоят случай е мн. важно да се види коя издържа повече с флойда-че това си е разиграване на струните доволно - особено ако се ползва по-усилено. За звукът (пак мое мнение) винаги можеш да смениш адаптерите :dance: важно е удбоството на ръцете и практичността на инструмента.

Успех. предполагам, че има хора с тези китари.

 

ПП cort за Ibanez - никога!!! (аз лично) и на двете марки са пробвал няколко модела ( в един и същ ценови клас) и за мен cort не могат да се сравняват с Ibanez.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешка - Ibanez GRG170 е с нормално тремоло, а Cort-ът е със система тип Floyd Rose. Но като цяло двете китари са доста различни.

 

Buy&Sell - има Cort-ове по 5-600 лева, които хич не са за изхвърляне. Не знам обаче колко е надежден "флойдът" им. Аз имам Cort без флойд, който в момента върви около 550 лв нов и мисля, че е по-добра китара от въпросния GIO на Ibanez. Да, 100 лева по-скъпа е, но е махагонова, удобна, с по-тънък гриф от Ibanez-а (И предимство, И недостатък, но това си е въпрос на вкус)...и с EMG-та. А за флойда, ако има някакви проблеми, има много алтернативи, като аз с моя Tremsetter на Ibanez-а.

 

Моите 5 стотинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Buy&Sell - има Cort-ове по 5-600 лева, които хич не са за изхвърляне.

 

Данон предполагам, че става въпрос за ниския ценови клас. :dance: Честно казано 5 хиляци за Cort... за тия пари Gibson,Fender ... :) Всеки си избира естествено, затова викам на колегата да пробва модела, който е избрал и да преценят ръцете и ушите му, щото аз дори не съм чувал групите, които той иска да свири :offtopic-001: Просто не употребявам такава музика ;)

 

Успех отново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Четеш ли, не четеш ли, кви, хиляди кви гибсъни?

@Skull_Town, като цяло може, що да не може, твоят ибанез не е с флойд и е джио. Реално погледнато Кортът би трябвало да е по-добрата китара от гледна точка на това, че е махагонов и има флойд. Корт като цяло за парите си са наистина доста приятни китари. Тук обаче си мисля, че по-удачно е ако ще сменяш китарата да го направиш с малко по-скъпа т.е. вместо този Корт събери още пари и вземи по-добро, щото след време ще искаш да смениш и него, а си е загуба на пари да се скача от китара на китара с малко по-добри спецификации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря на всички които ми отговориха,ще се радвам на още мнения някъде до вторник ще го мисля,пък след това

може да се похваля с нов инструмент :)

Редактирано от Skull_Town
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Значи - ако трябва аз да избирам, без колебание бих избрал Cort-а. Заради адаптерите, дървото, тремолото, формата цвета.... последното едва ли допринася за звука... много :) Въобще смятам, че тази китара е доста добра сделка и мисля, че в директно сравнение на място, Ibanez-ът няма голям шанс.

 

Потърси във форума за тази китара - има теми от преди около година с отзиви на колеги, които се изказват доста ласкаво за модела (отчитайки цената й).

 

Това е от мен :wallbash: Поздрави и да се похвалиш с придобивка ;)

Редактирано от Chieftain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес беше деня :excl: Ходих да тествам Cort-а,харесах го и го взех после до края на деня в студио и определено

имам много хубави впечатления от китарата ОСОБЕННО от звука (точно този звук търсех),също така китарата

е мн. удобна с по къс гриф съответно по-голямо удобство за по-бързи сола,абе изобщо китарата е идеална за мен и

определено ще ми върши по-добра работа от Ibanez-а,искам още веднъж да благодаря на всички . Хаиде стига

съм се фукал. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе земи си просто един флоид роус и не се занимаваи да купуваш нова китара вече си имаш техника на ибанеца стой си с него а и аз го знам този модел е много добър и ако му сложиш флоид ще кърти здраво!!! :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.