Jump to content
Българският форум за музиканти

Spdif


Glacierise

Recommended Posts

Здравейте,

 

Някой от вас има ли опит със запис от външно устройство в PC през SPDIF? Моя процесор има SPDIF изход, и мисля да го изпробвам. Така че споделете, каквото знаете - хардуер, софтуер, проблеми и т.н.

 

Благодаря :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ръчкаш от СПДИФ изхода кабела в СПДИФ входа на картата и си в бизнеса. Записваш като от всеки нормален вход...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ми ръчкаш от СПДИФ изхода кабела в СПДИФ входа на картата и си в бизнеса. Записваш като от всеки нормален вход...

Абе не е точно така. Обикновено, при такова небрежно отношение ще получиш материал пълен с пукакни.

За да направиш цифров запис, независимо от формата, е нужно да имаш контрол върху вътрешния часовник. (Записващото устройство трябва да бъде в режим Slave). За да направиш запис в PC-то трябва да имаш SPDIF вход, а не изход. С картите на дъното и лайфовете, цифров запис в PC-то не става, освен ако не бръкнеш в карантиите на копютъра и не си направиш преходник и да използваш пиновете на Digital CD In или SPDIF In (има го в някои лайфове).

Въпреки това в записа си ще има пуканки, тъй като няма контрол на вътрешния часовник и не може да се настрои в SLAVE режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хем не е точно така, хем обаче зависи.

 

Първо клок сорса може да е процесора (повечето със СПДИФ аут имат, например Дигитеците от сорта на Генесис, ГНХ 3, ПОД-овете последните също) и картата трябва да поддържа slave режим (демек синхронизиране по външен клок).

 

Мисля, че Glacerise беше с Дигитек (може и да се бъркам) и т'ва май е описано в некъв менюъл :cheers:

Или поне на едно друго място някой беше питал за това във връзка с Дигитек Генесис 3 и някой беше отговорил с горното + RTFM...

В последствие се оказа, че е проблем на процесора всъщност, когато той е слейв...

 

С това не казвам, че вградения клок на картите на дъното е пърфект :)

 

Но си прав де :godbless: Сори за пропуска...

 

 

едит2: бтв. забелязал съм, че тази област предизвиква голяма обърквация сред народонаселението. Може би идея за поредния pin topic на IvanDtr? Що е то SPDIF/AES/EBU/ADAT, slave/master (word)clock, ? :godbless: Не че ме мързи, ама така добре ти се получават? :godbless::godbless::godbless:

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... едит2: бтв. забелязал съм, че тази област предизвиква голяма обърквация сред народонаселението. Може би идея за поредния pin topic на IvanDtr? Що е то SPDIF/AES/EBU/ADAT, slave/master (word)clock, ? :godbless: Не че ме мързи, ама така добре ти се получават? :godbless::godbless::godbless:

Прието! :godbless:

До ден два, а може и тази вечер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, мойто GNX3 дето продадох го връзвах като мастър щот иначе пуКАШЕ и ставаше каша :godbless:. Отивате в Динакорд и взимате едно кабелче 75 ома ли беше нещо такоа, абе коаксиален Проел, взимате два жака тип Чинч, запоявате и връзвате в СПИДИФ-а. Семпъл рейта требва да е 44.1 щот ако е повече паК ПУКА, Е, ако машината поддържа повече..... но GNX-ите са на 44.1 :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер :)

 

По въпроса за SB Live - попрочетох и установих, че картата не се опитва да прави побитово копиране на входния сигнал, а го ресемплира в 48 кХц, какъвто и да е на входа (дори да е 48). Това се правело, за да няма разсинхронизация, въпреки че се жертва пълното побитово копиране на сигнала. Което не би ли трябвало да реши проблема с пуканките? Моя GNX2 изкарва 44.1 кХц на изхода, което ще се ресемплира до 48. Live не може да записва на друга честота, според това, което прочетох.

 

По въпроса с входа - да, ше бръкна в картата да извадя входа навънка :) Ако стане цифровия запис обаче, мисля че ще си заслужава.

 

Обяснете по-подробно за clock-овете!

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прието! :)

До ден два, а може и тази вечер!

това за клоковете :)

 

ГНХ, съмнително да изкара 192Кхц (както Пешо спомена, по-скоро ще да е 44.1), 'ма знае ли човек :).

 

А дали си струва човъркането - според мен не :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де - кой вариант е по-добър? Микрофон пред кубето, DI бокс между процесора и SB Live, или SPDIF?

 

1000 вида як звук изкарвам от кубето с процесора (а на самото кубе ползвам само чистия канал, супер тояга е), обаче директно в компа без DI не става нищо. Да се занимавам ли въобще със SPDIF или не си заслужава?

 

Ако сложа мик пред кубето, няма ли да имам проблеми с кохерентността на записите? Различни записи няма ли да ми звучат много различно?

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе мани го тоя лайф ако иташ мен и .......... абе приготви се за голямо изваждане и мъки.......... абе я не се занимавай и си остани китарист че после ше съжаляваш

 

но така и така сме на темата, тва пресемплиране звучи ужасно, но дали няма да е по-малко ужасно от конверторите на лайфа ....... незнам :think: начи GNX-са не звучи зле вкаран в компа

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам студиен звук у нас, а просто сносен, и знам, че е постижимо. Изглежда ше се отива към варианта микрофон пред кубето. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам студиен звук у нас, а просто сносен, и знам, че е постижимо. Изглежда ше се отива към варианта микрофон пред кубето. :think:

недей тия конвертори и тоя вход бре, пробвай през цифровия вход първо, процесора си има добри симулации на кубета и то стерео :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.