Jump to content
Българският форум за музиканти

Често задавани въпроси за китарата


Dilian Nedev

Recommended Posts

Ами да не бяха само няколко поста с линкове в тях и доста ненужни коментари, а по един голям пост само по съдържанието на темата, който да се обновява от модераторите примерно веднъж месечно - аз и преди съм я давал тази идея. Да се добавят и най-интересните теми по въпроса най-отдолу като линкове и така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

форума се разводнява защото няма друг сайт

който да поема написани матриали и СТАТИИ

лека полека трябва нещата от темички като тази да се

преформират по малко и да се сторнат като статии

и по добре какъв да е сайт отколкото никакъв

дизайнът да е въпрос на време и на наше желание да помагаме

малко като я приший един балтон към тфа копче

но няма друг начин :dance:

 

/off ето и тук стана оффтопик :dance: демн...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така за перцата :

Guitar_picks-KayEss-1.jpeg

От върха по часовниковата стрелка

- Стандартно перо

- Имитация на черупка на костенурка

- Перо , подложено на висока температура за по-голяма издръжливост

- Метално перо

- Триъгълно перо

- „Опашка на акула”

 

Означенията са следните :

Picks.jpg

 

 

Видовете слайдове :

Порцелан -

PorcelainQueenBeeFlamesT.jpg

 

Стъклен -

DoubleCutT.jpg

 

Метален -

BronzeBomberSmallcopyT.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нагледно , "Chain"-а , или подреждането на ефектите в най-простия си вариант изглеждат така :

 

Chain.jpg

Chain%202%20Edited.jpg

Редактирано от RockMan2005
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо ги подвеждаш бе човек? модулационните ефекти се слагат след кривоча :dance: не съм чул още някой да е сложил фленджър преди дистера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Floyd Rose Tremolo System

... или какво всъщност е прочутия Floyd Rose !

 

Floyd_rose_original.jpg

 

Това е оригиналният Floyd , разработен през 1977 година от Fender .

 

Floyd_rose_principle.png

І - тук той е в нормално положение .

ІІ - тук "ръчката" е натисната надолу , напрежението на струните спада , тона също , звука става по-плосък ...

ІІІ - тук "ръчката" е дръпната нагоре , напрежението на струните се повишава , тона също , звука става по рязък от обикновено .

 

Floyd_rose_pro_parts.jpg

 

1."Стволче" за струната

2.Държач за струна - това е мястото , където тя се защипва

3.Болт за настройка на интонацията

4.Фина настройка на тона

5."Ръчката"

6.Горните "щипки" (както ги наричат понякога" - поставят се до ключовете .

7.Метална пръчка , която държи струните близо до главата на китарата .

8.Пружини , които се слагат вътре в тялото на китарата , за да могат да връщат флойда в нормално положение при натиск или опъване .

9.Връзката между тялото и пружините

10.Три шестограми , едното за интонацията , другите две са за височината на струните .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Похвална инициатива. Кефи ме. Мисля, че наистина би било добре тези FAQ да бъдат някакси направени така, че да не може да не ги видиш, но това си е решение на модовете все пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе начинанието е хубаво ама има тук таме неточности, майн фройнд - няма "Флойд разработен от Фендер" - Фендерското тремоло си е Фендърско тремоло. Флойд Роуз е китарист, който разработва двойно заключващо се тремоло, което по "прякор" му викат "Флойд"... (това не знам вече за кой път го пиша....)

 

и разни други неща има, които разбирам в желанието да ги изпишеш си ги написал, ама просто не са верни.... научил си си урока, 'ма не е за 6+ :)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

другите неща в достатъчна степен ги има подробно описани в съответните раздели на форума и в begginers guide-a ... коя по-точно от 29042 теми за китари/усилватели и ефекти, настройки и адаптери да цитирам???

 

Няма "според някой акустична китара с метални струни има по-добър звук от пластмасовите"??? Кво значи по-добър т'ва са два различни типа китари, едната има по-добър звук за някакъв тип музика, другата за друг? Няма по-добър.

 

Сингъл койла имал по-реалистичен звук???? !@#$ !@# $?? От какво по-точно по-реалистичен??????? И защо да е по-хубав??? На мен ми харесва повече хъмбъкер например....

 

Тва с дебелите струни, за да ти "свикне ръката" вече го отбелязахме смятам. Дебелината на струните има значение за тона.

 

сори, сега нямам време за повече :) Лейтър пак...

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

коя по-точно от 29042 теми за китари/усилватели и ефекти, настройки и адаптери да цитирам???

 

Да кажем , че просто спестявам търсенето - затова се казва FAQ

 

Сингъл койла имал по-реалистичен звук???? !@#$ !@# $?? От какво по-точно по-реалистичен??????? И защо да е по-хубав??? На мен ми харесва повече хъмбъкер например....

 

По-хубав е , защото получаваш звук само от една позиция , не от две , ако ме разбираш . Хамъкъра смесва два различни звука и тона става по-плътен , но не звучи както ти звучат струните в ухото , т.е. звука не е реалистичен . А това , че ти предпочиташ хамбъкери пред сингъл-койл си е твое лично мнение , нали така ???

 

Тва с дебелите струни, за да ти "свикне ръката" вече го отбелязахме смятам. Дебелината на струните има значение за тона.

 

Еди разбери къде си го отбелязал ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За второто (сингъл койла) немам повече въпроси :) Крокодила е два пъти по-дълъг отколкото зелен...какво да отговориш на това...то е толкова логично...звукът от една позиция е разбира се по-реалистичен, отколкото от две...

 

за третото- 3-тото мнение в тази тема, прочети си го пак...

 

а като цяло нямам повече въпроси ...:)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За второто (сингъл койла) немам повече въпроси :) Крокодила е два пъти по-дълъг отколкото зелен...какво да отговориш на това...то е толкова логично...звукът от една позиция е разбира се по-реалистичен, отколкото от две...

 

за третото- 3-тото мнение в тази тема, прочети си го пак...

 

а като цяло нямам повече въпроси ...:)

Пробвал ли си това - имаш китара с три сингъл-койл адаптера . Сменяш ги един по един - всички са с различен звук нали ? Щото са на различни места ... Същото е и тук - все едно имаш два сингъл-койла , които са близки , но пак имат различен звук . И като ги смесиш тея два звука се получава един , който е с повече ниски честоти . Китарата ти да звучи с толкова много баси , без да си я прекарал през усилвател ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.