Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да настроя Fender Super Champ за траш?


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Еми добре.. имаш китара направена за резачки, и аз съм на мнение да си сложиш някакво педалче пред ампа, ако е възможно да пробваш в някой магазин примерно където е налично като твоето кубе и има различни дисторжън педалчета... за да може да си го чуеш и да прецениш кое ти допада.

Но разбира се си поиграй още с настройките на самия усилвател.. както някой по-горе каза яката резачка не идва от многото гейн само

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен гейна му е напълно достатъчен за резачки, но искам да подчертая , че имам съвсем повърхностни впечатления по въпроса и вероятно безнадеждно остарели виждания (някъде от края на 80те и началото на 90те

 

 

От 6.00 до 6.30 вадя някакви по тежки хави, не знам дали това се има предвид (вероятно не)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видеото на Колио показва добре, че може.Ех, няма да е като 5150 или СЛО ама за една 12AX7 си е доста добре.Тествай си настройките и Voice.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Твоето кубе струва на официалния сайт към 420 $ мисля беше.

На скоро си купих за 220 лева GTX30 на Behringer. 30 вата доста добра мощност. Повече от 3-4 силата на звука не съм качвал. В домашни условия няма нужда. Гейна дори на 1 пак е жица, а на 5-10 си е супер метълско звученето. И не съм много наясно с настройките. За да е жица много зависи и от адаптерите ти! Просто купиш ли си такова кубе няма да съжаляваш ако искаш яко жица :mellow:, но е нисък клас кубе и повечето хора във форума негативно мнение изказаха сякаш като ги питах как да го настроя за по-хубаво звучене. Може да се тества преди да се купи. Просто дали ще купиш дисторшън за 60-100 лева или ново кубе 30 ватово аз второто бих избрал по-добре ми е струва. Можеш да си моделираш повечко все пак не само един ефект с 2 регулатора. Пък и не е казано точно такова, но си струва да тестваш разни модели в някой магазин да видиш как е. Просто дисторшъна ще е един ефект също, а кубе 4-5 и по на горе.

Иначе ми е скромно мнението не съм разбирач =).

Редактирано от LucaTurilli
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използувам същото кубе и смятам,че е супер,но не и за тази музика,която искаш да правиш евентуално става за Металика,но не и за по твърда музика.За да изкараш максимума му е добре както те посъветваха по горе,да смениш говоритела с Еминенс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ух, правилно че някой еминенс би бил по-добре за жици, но човека иска повечко гейн...

Може да тестваш с буустър отпред пред кубето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.