Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Metalcore Vs Line 6 Ubermetal


DNEMKOW

Recommended Posts

Здравейте,колеги

не искам да дублирам темата на съфорумника ни,но имам същия проблем,а там не се насочва вниманието в предимствата и недостатъците на двата ефекта.

Имах металзон.Скоро имах възможността да свиря с металкора-направо е убийствен,но беше леко дефектен/лампичката не му изгасяше при изключено положение/

Понеже в магазините в Бургас намерих юберметъл,но не съм го чувал,а металкор няма и се чудя кой от двата е по-сериозния ефект.

Да поясня:Свиря с Ibanez rg 370 dx и кубе рандал rx75r.Свиря както вкъщи така и на репетиции,но засега без изяви.

По принцип търся най тежкия звук на света с много гейн .Нещо от рода на Pantera.

Незнам дали юберметъла е по-близо до металзона или до металкора.

Значи въпросът ми е Металкор или юберметъл-предимства и недостатъци.

Ще съм много благодарен ако ми помогнете в избора.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бих се съгласил ,че точно Pantera имат най-тежкият звук ,но това е субективно мнение.Моята китара е същата+ Randall G2 100W както имам и Метаl Core,но махнах фабричните адаптери и сложих на бриджа ЕМG активен.Помисли за нови адаптери.Щом искаш металджийски звук ЕМG и Saymour Duncan са добър избор. Трябва да се поинтересуваш от конкретни модели.Този модел на Ibanez не е с кой знае какви адаптери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Я и аз да се намеся и да пусна една муха на Митака, че отдавна не сме се чували ;)

За споменатите педалчета нищо не мога да кажа, но няма да е съвсем зле да се позаинтересуваш ако ей тези хорица могат да ти намерят MXR FullBore Metal на тази цена:

 

http://www.musicworld.bg/bg/m_2900040/i_27217/MXR_M116.html

 

Аз лично отдавна не си падам по подобно звучене, но като му слушам клипчетата в ютуб .... ммммм ..... много му се кефя.

Много тон-корекции, нойз гейт, голяма палитра от бленди можеш да си правиш.

Успех в избора и стига с тея Босс.....разчупи малко :)

 

Поздрави!

Редактирано от shtur4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така нека да помогна и аз малко:

Аз лично харесвам повече Метал Зона,защото си вади напълно приемлив звук за групи като Slayer,Testament,Metallica и Kreator,но ако се колебаеш между юбер метъла и метъл кора,земи си юбер метъл.Аз лично имам познат,който ползва юбер метъл,а пък за метъл кора аз лично съм го тествал и да ти кажа не е кой знае какво защото:

1)Метъл кора се ограничава в еквалайзера си,защото има потенциометърчета само за ниски и високи честоти,докато юбер метъла си има и за средни честоти а повярвай ми това е по-добре защото в зависимост от различните жанрове които свириш можеш евентуално да ги изолираш средните честоти или да ги надуеш(това е в зависимост от музикалния вкус на човека).

2)Юбер метъла има далеч по-стабилен гейн и 3 различни модела на дисторшъна което е в плюс поради възможността да свириш различни видове жанрове.

3)Както казах във втора точка с Юбер Метъла можеш да свириш музика от разнообразен вид жанрове,като почнем от АС ДС минем през Металика,Слейър а ако искаш да стигнеш до най-твърдия звук,то тогава можеш да си го пипнеш ,така че да свириш и музика от жанра на Kataklysm,Napalm Death (за мен това е тежкото).

 

В заключение за мен Юбер Метъла е по-добрия избор.

 

П.С:Като си зимаш нов дист ефект ще си продадеш ли стария,и ако го продадеш за колко?Пиши ми на Л.С за повече подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ,за помощта :punk_guitar:

 

Имам Boss EQ-20

Дали ще мога да го използвам пълноценно,при положение че си взема юберметъла.

Няма ли да ми станат много корекциите -Екв,кубе и дист.

Но ....незнам.

Може би бих приел и други предложения като на Калоян например/много се зарадвах като видях,че си се включил в главоблъсканицата ми./

 

Вече започвам да се отчайвам за избора на добър дист.И аз мисля да сменя Бос,но с какво?

Коя друга марка има нещо от рода на металкора?

И къде да ги търся.Тук в Бургас музикалните магазини взеха да се изпразват и да изчезват.Как да чуя нещо като го няма.

А до София или до Варна не ми се ходи за един ефект.

Абе общо взето ще е трудно............аз си знаех.

 

ще продължавам да си търся...............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да ти кажа човек и аз съм от Бургас,ако си заинтересован за юбер метъла отиди в магазина на Динакорд до подлеза на операта и са позаинтересувай.Продавача там не ми е особено симпатичен,но все пак ще ти помогне.Мога да ти кажа,че няма да сгрешиш!Единствения минус е,че слагат надценка която не е кой знае колко голямо,но не е и ниска,но пък за 220 лева ще имаш най-добрия дист педал за този клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам МТ2 и Юберметал.

Въпреки по-големите възможности на Юбера(все пак е процесорно изпълнение), аз харесвам повече МТ2, защото е изцяло аналогов.

За Пантера Юберметал е точния ефект. Става и за по-тежко.

Аз няма да се разделя с нито един от тях, поне засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, ако те кефят Пантера, вземи си Dime distortion, ефекта на Даймбег....

Благодаря за предложението ,но това ми е болна тема

Не ми се сърди,нямам нищо против теб.

НИЩО ОБЩО НЯМА С ПАНТЕРА.

Имах преди време такъв и просто не ме кефи.меко казано.отвратителен ми е този дист-мног разреден,трудно се настройват ниски,високи и средни ,понеже и те усилват нещо,което и аз незнам.Абе не ми е по вкуса.Само името му е хубаво на този дист.

НИЩО ОБЩО НЯМА С ПАНТЕРА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е много ясно, че няма. Те повечето неща с името на Dime никога не са използвани от него, така че... :whistle:

Поне за разлика от другите групи, които свирят с бутикови лампови ампове за хиляди тук става и с транзисторен Рандъл :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно, като имаш Randall RX75R защо по дяволите ти е настъпи камионче? Защо не ползваш възможностите на кубето? Ако нямаш крачен превключвател колегата Eх74 (или нещо такова му беше ника) продава един.

 

Иначе от двата ефекта по ме кефи металкора (в него има и вграден и нойсгейт) за другия не съм сигурен дали има

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе от двата ефекта по ме кефи металкора (в него има и вграден и нойсгейт) за другия не съм сигурен дали има

Юберметала има превключвател за нойсгейт с три положения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе от двата ефекта по ме кефи металкора (в него има и вграден и нойсгейт) за другия не съм сигурен дали има

Юберметала има превключвател за нойсгейт с три положения.

 

щом има е добре. при боса си работи по подразбиране

 

дано човека намери своя звук и определено мился, че с кубето ще извади най-приличен звук

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.