Jump to content
Българският форум за музиканти

Saund Lab G025ma


Recommended Posts

Здравейте,

Първо искам да се извиня, ако напиша някоя глупост, но това се дължи единствено и само на факта,

че електрониката далеч не е най-силната ми дисциплина.

Какъв всъшност е проблема:

Въпросното захранване дойде при мен посредством ebay.uk.com, и известно време работеше без проблем и завидно добре,

но преди няколко дни се появи ето този характерен шум, който и при товар, и без си е един и същ.

Пробвах различни хитрини, смяна на контакти изолиране на масата и тн., но успех никакъв.

Друго за което се сетих е да измеря напрежението на изходите и там се установи, че то не е стабилно(не съм сигурен че това е правилният израз) т.е. мултицетът не заковава например 10.21 V, а танцува постоянно от 8.9 до 10.45 и така до безкрай без да се кротне, мисля че именно от там идва и въпросният шум.

Имам едно PSA-220 на BOSS там при мерене показателите са си твърди без да мърдат, за това реших, че е важно го да спомена.

Държа да отбележа, че проблемът не е от китарата,адаптерите и , както и ефектите, сигурен съм в това, защото с друго захранване проблемът го няма.

Въпросът ми към можещите и знаещите е, дали може въпросното захранване да се прегледа, евентуално отремонтира, разбира се ако това е възможно, а и срещу съответното заплащане.

Нащраках и няколко снимки, които до някъде биха били полезни, за да се види типа и схема на захранването, дано са полезни като за начало.

 

142450114515091787941272707233SUBpimpWXdV7NJ8iveTZ.JPG13527003026767977371272707236VaaThnqLU2p95KVfCcMH.JPG

68729423020057086541272707246k2SuwkW7GcjZwBdvi8sh.JPG124730107722105285612727072522KnmJmluvkQGRNToZcVY.JPG

89215936494145645112727072556AcrNN0c90F5mFmx0cIS.JPG

 

Искам предварително да благодаря на отзовалите се с идеи, предложения и коментари.

 

Поздрави, Кирил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да се модне така, че всеки от изходите да е отделно стаблизиран, освен това гледам, че не е филтрирано добре с кондензатор с голям капацитет както се полага, но трябва да погледне някой колега на място от София :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Няма как да стане с това импулсно захранване и тези габарити.

 

 

 

Трябва ти осцилоскоп, който да покаже какво се случва на изхода. Всичко останало е гадаене :thumbs_up:

По мое мнение, съдейки от снимките, захранването е доста евтино и зле направено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че показанията на мултицета варират, означава, че в изходното напрежение има нещо, което смущава мултицета.

Не бих се заигравал да ремонтирам маломощно импулсно захранване. По-добре сложи някакво друго захранване в кутийката или помоли някой да го направи. Кутийката е шик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разпой му двата голями електролита , и иди някой да ги провери .

Ако са здрави - не знам ... направо го фърляй .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да го хвърля?Че там има 2-3 чарка на кръст!Вероятно лоша спойка,кофти кондензатор или чипчето.Всеки изход може да се стабилизира поотделно,ама на 3-4 V.Най-много-5V.Изобщо занимавките по това нещо,изключвам евентуален ремонт-не си струват!Лично аз за всякакво аудио съм скептично настроен към импулсните захранвания,за китарни ефекти необходимият ток е достатъчно малък,тъй че в тази кутия спокойно може да се побере захранване с трафче,което наистина да се рзадели за всеки изход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Първо искам да благодаря на отзовалите се до тук съфорумци.

Общо взето ми се изясниха нещата и решението, което беше взето още преди да пусна темата,

си дойде на мястото.

Отдавна се каня да поръчам на Nikifena едно от неговите захранвания, обеден съм че след това няма да имам повече проблеми от горе описаните, а Saund Lab G025ma бих подарил на някого, който има мерак и желание да се занимава с него.

 

Поздрави.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами, ако полупроводниците не са скъпи, а другите чаркове са ОК, можеш просто да смениш полупроводниците и има много голям шанс да проработи както трябва. При тези 2.5 чарка вътре, ремонта едва ли ще е твърде сложен.

 

Нещата, за които ESP говори, и които съм линкнал тук цък!, се оказват много верни.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прати го на Ники да вкара в кутийката нещо истинско. Така и него ще улесниш.

 

 

С тези размери на кутийката -ще го затрудни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази ситуация бих забил в контакта един адаптор 12V/1A, а в кутийката - читав стабилизатор + филтриране.

Ако ми се заиграва бих потърсил акумулатор 12V/5Ah и тогава звукът става още по-чист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.