Jump to content
Българският форум за музиканти

Умрялото листо


Tozi

Recommended Posts

Леле, гледам заглавието, викам си: "Пак някоя икебана..." :thumbs_up:

А то - Esperanza-та!!!!

 

Още 2008, по повод на концерта на тримата басисти в НДК (V. Wooten/M. Miller/ S. Clarke) се развихриха тука из форума едни люти спорове доколко е редно басистите да солират. ;)

 

И @kitaratapesho пусна линкове с Esperanza Spalding... (дали се зарибих!)

Даже ръчнах сега, да си видя и други познати парчета...

ФЕН! :thumbs_up::hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се,че е джаз. :)

Пазарджишкият ми хумор на моменти звучи грубо.Но конкретно това изпълнение не кара тялото ми да произвежда хормони на щастието.Редица твои изпълнения са ме радвали много повече.Избирам българското! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класа, отвсякъде!

 

Напомнихте ми, че се бях заканил да си поръчам и първия и албум. Много слушане ме чака,но в нея има и много гледане - миналата година изпуснах европейските и появявания, а не знам кога пак ще има шанс. Затова сега прегледах и открих едно DVD, което веднага ще си изпиша. И докато го видя, ще зяпам тези клипове от 'тубата'...

 

Много е сладка и неистово талантлива, а и не свири с кого да е - все хиени от класа...

 

Кой каза, че джазът бил умрял?...

 

:):)

 

P.S. @Аребегай: Какъв екстремистки? Аз бих го нарекъл леко 'поп', някои снобеещи джазови пуристи даже биха му се намусили че не бил баш джаз, но за тях имам винаги един отговор: това е музика! Като видиш/чуеш истинско изкуство, не можеш да го сбъркаш с таратор или с джапанки. То си личи та ще ти извади очите: музика!

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Разбира се,че е джаз. :)

Пазарджишкият ми хумор на моменти звучи грубо.Но конкретно това изпълнение не кара тялото ми да произвежда хормони на щастието.Редица твои изпълнения са ме радвали много повече.Избирам българското! ;)

Чудесен ти е хумора даже.

А това че избираш българското - :thumbs_up::band1::)

А те хормоните ще се произведат, не се притеснявай. То всяко нещо с времето си.

 

Кафенцееееее...........

 

@Бицев - джазът става все по - млад.

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Още 2008, по повод на концерта на тримата басисти в НДК (V. Wooten/M. Miller/ S. Clarke) се развихриха тука из форума едни люти спорове доколко е редно басистите да солират. ;)

 

Вдигам темата, щото се чудех къде е изчезнал Tozi и я открих, търсейки какво е писал последно, но видях, че става дума за мнението ми за концерта на тримата басисти :) Да, продължавам да смятам, че този концерт е една от най-безвкусните идеи в музикалния свят. Това е все едно някой да събере Айнщайн, Шрьодингер и Нютон и да им каже - абе тримата сте много големи физици, я вземете да напишете една обща теория, те да сложат уравненията си в система и да се получи едно голямо уравнение, за което се очаква да е много добро. Е да, ама не ;) Или пък да завариш три шасита на коли, без двигатели и да очакваш да върви много. Е да, ама не ;) Да продължавам ли с аналогиите? :)

 

Сега ако намериш какво е общото между трима солиращи басисти в рамките на самите себе си и само един солиращ басист, но в рамките на джаз-трио, ще отида пак да разгледам Файнмановите лекции по физика, може и аз да съм се объркал нещо :)

 

П.П. Абе това не е Есперанца, това е Мая Новоселска с перука, загледайте се по-добре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ ;) И по-мургава, а? Мани, мани тоя фон дьо тен....

 

Не знам кво и е лошо на солирането на Есперанца. :thumbs_up: Много soulful изпълнение, което е типично за нея. Имам и и 2та албума, уникална е. А и малко могат да се похвалят на (вече) 25 да преподават джаз по университетите (в случая в Бъркли).

 

И съм съгласен със CyberGene - тримата титани направиха проект на 1/3 от възможностите си. Затова тавата беше по-скоро обикновена. Концерта, обаче, беше як.

 

Аре, отпуеснах се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Страхотно създание е Есперанца - малко, даровито и царски непринудено!

И аз днес сутринта се сетих за същата тема, но по повод на едно разстроено трио пред Народния театър (което обезсмърти цяла китка от любими хитове, включително Autumn Leaves). ;)

П.П. Абе това не е Есперанца, това е Мая Новоселска с перука, загледайте се по-добре :topicsux:

Освен с аналогиите, си надобрял и с артистичните инвенции! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е дали може да играе баскет, с тъя фамилия... :metalist:

 

Нейните неща не ме зарибяват толкова, но си купих албума на Ida Funkhouser :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.