Jump to content
Българският форум за музиканти

Да хвана ли баса?


Zavulon

Recommended Posts

Целта на темата е друга, драги. :rulez: Да не изпадаме в дълбок офтопик, моля!

 

:thumbs_up:

Ами трий тогава ако мислиш, че offtopic :music336:. Щото аз не мога :drummer: Идеята на линчетата е да се покаже баса в една по-друга светлина :cheers:

 

PS. Между другото темата беше ".....Заслужава ли си да се хващам на този инструмент" а не на какво да свиря, визирам поста с картинката :cheers2:

Редактирано от Darki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Няма да споря с теб, защото виждам, че си си навил на пръста, че аз съм кривия. Просто човекът пита, дали въз основа на това, което може има смисъл да си купи бас и да се учи да свири на него. Теми с линкове към басисти бол в този форум и раздел. И не, няма да изтрия коментара ти, но все пак няма смисъл да се пускат още "зарибяващи" линкове. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, товаа е просто инструмент ! Може ли да се свири това, може ли да се свири онова ? Може да се свири всичко, съобразено с тембъра и регистъра на инструмента. Това, че 90% от рок-басистите млатят като ненормални, не прави баса хамалски инструмент ! Защото ги има другите 10%. А и общо взето, е трудничко да надвикаш двама дистортнати китаристи, надупили ниските си до дупка. Ако си убедиш китаристите да "мирнат" за момент, от баса могат да се извадят много нежни звуци !

 

Ето един пример, в който повечето струни помагат:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се учудя ако в следваща тема някой не попита "Ами извинявайте,сега да отделя ли газове ли или да не отделя газове",нали ако спазваме тон благоприличен,но и сега автора на темата да запитам - Защо братко ти реши тук тоз въпрос да зададеш?Дали ако сърцето ти е решило да засвири на тоз инструмент,ще можем да дадем отговор на тази така лесна по своята същност питанка?Ами не питай братко направо захващай някоя лопата и пробвай какво ще излезе,намери съмишленици в таз игра, и нека много вдъхновение да връхлети главицата твоя.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, товаа е просто инструмент ! Може ли да се свири това, може ли да се свири онова ? Може да се свири всичко, съобразено с тембъра и регистъра на инструмента. Това, че 90% от рок-басистите млатят като ненормални, не прави баса хамалски инструмент ! Защото ги има другите 10%. А и общо взето, е трудничко да надвикаш двама дистортнати китаристи, надупили ниските си до дупка. Ако си убедиш китаристите да "мирнат" за момент, от баса могат да се извадят много нежни звуци !

 

Ето един пример, в който повечето струни помагат:

Има как да се надвикат :punk_guitar:

вкарваш и ти диста + бууст + енханс... и гледай сеир

В старата ми група редовно ми бучаха че съм усилен (за мен в добрия смисал, за тях в лошия)

Редактирано от Viper-X
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Можеш да хванеш каквото поискаш!

Аз свиря на барабани, много се кефя на баса и хванах и него... не ми се получава особено, но не се отказвам.

Важното е да свириш за себе си, а не за амбицията да имаш велика група. Тогава всичко, което правиш ще ти харесва :)

Малки са ми ръцете - не се отказвам.

Нямам идеи - не се отказвам.

Трудно ми е - не се отказвам...

Просто в един момент откачам и вадя зверския Dimmu Borgir от раз :crying:

Купувай, хващай и се кефи за себе си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че ако те кефи музиката, то трябва да свириш и толкова. Ама да го правиш за себе си. Не защото ще се научиш да можеш да свириш. Аз отидох на спортни танци, за да правя компания на жена ми за 2 тренировки, а тренирам 2 години и съм задобрял доста. Защо? Защото не отивах с идеята да стана добър, велик танцьор. Ако бях тръгнал така - никога нямаше да се науча на нищо.

Хващаш инструмента, който ти ляга в ръцете и дрънчиш яко, заради самото дрънчане. Ако искаш с китарата/баса да:

а) седиш и да си свириш разни неща, които ти пасват на настроението в момента (с тази идея тръгнах);

б) да сваляш мацки (истинската ми идея май беше тази);

в) ....

никога няма да стане, защото момента, когато това ще се случи е след много, много време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.