Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам помощ


Bear

Recommended Posts

Ако питаш дали тънки или дебели- в началото ти препоръчвам тънки- 9ки или 8ци, за да ти свикне ръката с бендове. Някои предпочитат обратния подход- максимално дебели за да се мъчат докато заякнат. Затва те съветвам да пробваш различни- първо си вземи едни, виж как е, после като остареят след два-три месеца, вземаш други и така докато си намериш "перфектните"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти струни D'Addario XL от никелирана стомана - .009 - .042. От години свиря с този модел, и мисля, че поне за мен няма по-добри. За повече информация - http://www.daddario.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е да започнеш със стандартни , но зависи и какъв строй ти е китарата , ако китарата ти е стандартно настроена давай със стандартни. Но ако мислиш да бичиш нео метъл от Ре , До или дори Си ти трябват по дебели.

Аз лично предпочитам поне 10-ки защото самия звук е по плътен и стегнат , най-добре 11-ки даже , но тогава трябва да се вземат мерки да се настрои грифа за по дебелите жици. Все пак давай с 9-42, като за начало пък по натам както прецениш.

Успех!!!

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти струни D'Addario XL от никелирана стомана - .009 - .042. От години свиря с този модел, и мисля, че поне за мен няма по-добри. За повече информация - http://www.daddario.com/

:P :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям 9ки D'Addario. И деветки Фендър да си вземеш пак няма да сбъркаш. За препочитане е струните да със сребърно покритие вместо бронзово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9-42 или 9-46 са супер. Ако си с Флойд-подобно тремоло по-дебелите не стават или мнооого трудно. С фиксиран бридж може и бая дебели да сложиш, ама не знам дали е удачно...

 

Мите, тъя снимка е КУЛТ!!! :godbless::P:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.