Jump to content
Българският форум за музиканти

Dimarzio Paf7 Vs. D-activator 7 за Ibanez Rg1527


preIbanez

Recommended Posts

...здравейте колеги...отдавна не съм поствал...но сега съм изправен пред дилема...и малко помо6т няма да ми е изли6на...искам да сменя адаптерите на моя Ibanez RG1527...за6тото китарата ми е много удобна и съм свикнал с нея...но като звук не ми се струва оптимална...свиря Метал...не прекалено брутален...поради което търся ясен и от4тлив дистор6ън тон...знам 4е липовото тяло има огромно зна4ение...но все пак една смяна на адаптерите се надявам да подобри тона зна4ително...остава само да избера подходя6тите адаптери...ясно е 4е преди да съм ги инсталирал няма да мога да ги преценя като хората...все пак по косвени улики се колебая между DiMarzio PAF7 и DiMarzio D-activator 7...ако някой има опит с тях на подобна като конструкция и дървесина китара...или може да предложи не6то по-уда4но за съответния стил нека помага...благодаря предварително...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Paf7 и D-activator 7 и двата са със керамични магнити, но с доста различен аутпут, съответно 220 и 460.

За мен D-Sonic на липова китара е много добро решение /керамичен магнит, аутпут 390/. Има и "чуваема" разлика в зависимост от това дали е ориентиран с "релсата" към бриджа или обратно. Не "маже" на хай гейн, а и чистите китари са ОК.

Аз лично нямам опит със седемструнния вариант, но колега от форума / май roshaff му беше ник-а/ преди време беше споделил отзиви именно за седемструнен Ibanez. Ако проявиш интерс към въпросния D-Sonic може да го питаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какви са тия стойности на аутпутите-може да осветлиш нас-които сме в неведение.Това мерница ли е що е?Къде се закупува уред за замерване на аутпутите?Аутпутомер?! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък пробвах Д-активатори на един Зайфос и въобще не ми харесаха,а и той е с махагоново тяло и нек тру.Въпрос на вкус-трябва да пробваш на някой колега или в магазин.

 

serengeti,така са написани стойностите на адаптерите в страницата на DiMarzio - явно си имат аутпутомери :rolleyes:

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 китари с Dimarzio Paf7 в бридж позицията. Едната е Ibanez, а другата е новата ми къстъм RR7. Имам и въпросния Xipos c D-Activator, но 6 струнен и според оглушалите ми уши почти няма разлика м/у звука на 3те китари при все всичките разлики.

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какви са тия стойности на аутпутите-може да осветлиш нас-които сме в неведение.Това мерница ли е що е?Къде се закупува уред за замерване на аутпутите?Аутпутомер?! ;)

 

;):surprise: :surprise:

 

Mерница e...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^"Мерна единица" имах предвид ама са се изяли буквите при "Send".Все пак пикъпите си имат съпротивление и е хубаво да го казваме за да го сравняваме с други адаптри на други фирми.Не е само ДИмарцио на този свят.Колега не го приемай като заяждане -просто бях безкрайно учуден.Ако нещо си се почувствал засегнат - приеми моите Искренни Извинения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

edgecrusher е прав ,че колкото е по-силен пикъпа,толкова по малко остава от характера на дървото,а колкото до "компресията"-докато пиша докосвам неволно тъчпада и се получава някакъв ефект с изяждането на буквите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 китари с Dimarzio Paf7 в бридж позицията. Едната е Ibanez, а другата е новата ми къстъм RR7. Имам и въпросния Xipos c D-Activator, но 6 струнен и според оглушалите ми уши почти няма разлика м/у звука на 3те китари при все всичките разлики.

 

След като по прочетох малко информация тук-таме и се разрових по-подробно се оказа, че адаптерите на Димарцио, които са стандартно сложени на моя Ibanez RG2077XL Prestige са:

DiMarzio Custom 7 Middle Pickups

DiMarzio IH7N2BKM - Neck Humbucker

DiMarzio IH7B2BKM - Bridge Humbucker.

 

Бридж адаптера на RR7 е същия като бриджа на Ibanez. Едната китара е от basswood, bolt-on & c Lo Pro Edge 7 Tremolo, а другата е от махагон, сет-нет конструкция и фиксиран ТОМ бридж със струни през тялото.

Ето и самите аудио семпли (последния е от Xipos c D-Activator)

 

RR7

 

RG2077XL

 

XPT700

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми допада повече ПАФ-а. Имам ги и двата просто са за различен тип музика. Ако искаш да свириш брутален метал взимаш D activatora няма по добър или лош просто всеки е създаден с някаква цел.

Моя съвет е да си ги вземеш и двата и да ги пробваш, ако не ти хареса PAF-a на бридж позиция го слагаш за нек там съм обеден че ще ти допадне а Д- активатора съответно ако не ти хареса на бридж позиция го продаваш и ако ти е допаднало ПАФ-чето повече си взимаш още едно. :rockon: На мен Д активатора ми е много силен и стерилен по добре с по-нисък аутпут и да компенсираш от драйва, лично мнение а и не само мое. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.