Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на синтезатори


d.gorchakov

Recommended Posts

Здравейте..най-накрая реших да се допитам до вашата помощ...

 

Пианист съм, занимавам се професионално от доста време и дойде момента в който ще имам нужда от синтезатор.Проблема в момента е че разполагам с около 2300 лв и искам да си купя машина, която държа да е с пианистична клавиатура(задължително тежка), поне 76 клавиша(препоръчително е да са 88),да има добри звуци който да мога да моделирам в реално време и да има ефекти.Насочил съм се главно към джаз и електронна музика(лаундж примерно),но засега най-вероятно ще е джаз с ефекти ако намеря това което ми трябва.Бях се насочил към мотиф 8, който беше при Невелян на старо за 1800 лв. но като отидох той ми каза че скоро са го взели,харесва ми също така йамаха мо 8, ама е 2800,мо 6 е с лека клавиатура и в това е проблема.. това което ме спира в моделите е клавиатурата или орязаните звуци или никаквите ефекти на синтезатора...разгледах също и някои модели на кърцвайл като сп3х ама нз.. иначе какво мислите за клавиатура и модул,добре ли е?

Със сигурност нещо съм изпуснал, ако мога да насоча някой с нещо да каже :metalist:

 

Благодаря ви предварително!

Редактирано от d.gorchakov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко са ти паричките за нов инструмент с подобни параметри

съветвам те да пробваш с ebay

с малко повече търпение изпадат страхотни неща

аз например от там се сдобих с yamaha motif xs6 pd 1200 паунда

вярно с лека клавиатура е но тук не може да са барне под 4000 лева

motif 8 класическия който вече си е стара свирка от ebay може да се намери и под 800 паунда

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MOTIF 8 за 1800 си е направо без пари като за България :godbless: .Колкото до e-bay,сметката е проста:800 паунда са си около 1800 лева,без доставката до България и без разните митнически и други такси...Може би е добре да потърсиш S-серията на YAMAHA (S-80,S-90...),би трябвало да е на по-ниска цена от MOTIF,а и звуците съвсем не са лоши.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко са ти паричките за нов инструмент с подобни параметри

съветвам те да пробваш с ebay

с малко повече търпение изпадат страхотни неща

аз например от там се сдобих с yamaha motif xs6 pd 1200 паунда

вярно с лека клавиатура е но тук не може да са барне под 4000 лева

motif 8 класическия който вече си е стара свирка от ebay може да се намери и под 800 паунда

успех

 

 

може ли, да ми обесниш как се пазарува от "ebay" и аз ги гледам има доста изгодни неща, но незнам как се пазарува...

транспорта на ква цена излиза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото Динакорд най-накрая свалиха цените на МО серията на Yamaha (може и на други модели да са свалили цените) и вече струва колкото от Германия. Така че за 1400 евро и това е вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко може би е зает със свирене, но нека аз да го похваля, че след успешна сделка вече притежава моя бивш Roland RD-700SX :cheers2: Да му е честит и да го скъса от свирене :rockon: И се надявам да е доволен от избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз като семеен човек вече искам да си купя домашно пиано с масивен корпус, говорители и по възможност клавиатура с дървени клавиши. Например Kawai CA63:

ca63b.jpg

 

ca93bphoto1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решил съм ако изникне пак възможност за групиране, да си взема и някакво много евтино електронно пиано и евентуално да го ползвам с компютър. Има вече такива пиана за по 700-800лв нови (Касио, Корг, Studiologic Numa и т.н.). Кой знае. Така или иначе не бях свирил повече от година с група, без да съм бил семеен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.