Jump to content
Българският форум за музиканти

Room Mic за барабани


Recommended Posts

Четох по темата за микрофоните , но няма за Room mic . Микрофона се слага в стаята и обхваща звука на барабаните ,интересува ме как точно се казва този микрофон ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф научи се най-накрая да четеш.В темата на колегата vihro има всичко за микрофоните и озвучаване на барабани.Е гледайте го малко тоя форум бе ...Обяснено е и кой микрофон за какво е,ама нали мразим да мислим...

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе в тоя форум човек да не попита нещо ! Как да помисля като изобщо нз за какво става въпрос . Ще ме изядете ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я спокойно малко, щом не е яасно, може да се обясни лесно!

Слага се лампов или кондензаторен голямомембранен микрофон( с такива се записват гласове основно)

В зависимост каква дълбочина искаш да добавиш като цвят на барабаните се разполага на различно разстояние фронтално пред сета, ние го слагаме на ниво между чинелите и томовете, не е уточнено, въпрос на проби и на вкус.

Ето ти един примерен микрофон:

http://www.thomann.de/gb/neumann_u87_ai.htm

Дано да съм ти помогнал малко!

Няма да се юркаш от колегите, просто редовно се задават неуместни въпроси и на повечето им е писнало да повтарят едно и също!

Ето и едно видео да видиш кои микрофон къде е, само че рума е отдясно, значи пича има друга концепция!!

Редактирано от drumvarna
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна!

 

- Room Mike не е задължително да е с голяма мембрана, а дори не е задължително и да е кондензаторен.

- Микрофон, поставен някъде в помещението може и да няма за цел да функционира като 'Room Mike' - напр. ако средата е максимално рефлекторно/резонансно-индеферентна (Dead Room)

- Room/Ambient Miking се изпълнява доста често (но не задължително!) с комплекс от микрофони (както и Distant и CloseMiking)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , а според вас по добре ли е евтини микрофони на всеки барабан + оувърхед или този кондензаторния ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми интересува ме един приличен начин като цена , защото иначе с много пари има какво да се купи но като липсват ....

По скоро просто питам за да знам какво да права за по натам , да имам някаква идея за нещата като отида в магазина да не гледам като ''изтребител''. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми отиваш в Динакорд(кв.Дружба, гр.София) като имаш път към София, че гледам си от Кюстендил, там търсиш Влади(момчето което е при барабаните) и му казваш да ти покаже какви микрофони има на Берингер(поне е най- евтината марка която става за нещо) и му казваш да ти предложи микрофони за барабани, вече ти си уточни за запис ли искаш или за лайф и той ще ти препоръча микрофони, може и нещо друго да ти измисли даже!

Трябва ти 1 микрофон за каса, 1 или 2 за барабанче(за лайф 1, за записи 2) 2-3 или 4 микрофона за томовете(според това колко тома имаш), микрофон за фуса(за запис, за лаиф не е задължителен), 2 овърхеда( препоръчителни за лайф и задължителни за запис) и микрофон за руум(само за запис)

Там може да видиш на място цени и да си прецениш кое можеш да си позволиш и т.н.

 

Дано да съм помогнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.