Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за начертаване на Схема


Recommended Posts

Здравейте,

в момента пречертавам схемата на едно Кубе, а именно - Fender

Използвам програмата Altium Designer.

Хубавото за нея е че има доста пълни библиотеки и търсачка за тях - Search

 

Вече разбирате каква ми е идеята :greenball:

А сега въпросът. Как е името на този елемент :

Jack.JPG

Този Input 1, този Жак, не знам още как да го нарека, а камоли на английски :nono: Определено не е JAck.

 

Имам нужда от помощ, някой дали ще каже ? :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е букса.

В общия случай ще трябва сам да си начертаеш фуутпринт. Има подобни в общата библиотека на алтиума с конекторите.

 

ПС: Не поствай линкове към нелегален софтуер!

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

благодаря за отговорите :)

 

Само за Фуутпринта да попитам дали е така :

 

9%20pin.jpg

 

и този пунктир какво обозначава ? Нещо като ключ ?

Редактирано от daozealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пунктирът означава, че при вкарване на мъжкия жак той отклонява контактната система, демек превключва контактите. Състоянието на схемата в момента е при изваден жак.

Така, както си го показал (начертал), е напълно коректно.

При вкарване на жака долните контакти се отклоняват надолу, горните - нагоре. При изваждане се връщат в изходно положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм, а това означава ли че ще трябва да й ги начертая пунктирите на програмата (в Footprint-a) ? Тя май е умничка и ще може и без тях :no:

Само трябва хубаво да й посоча деветте пина ?

 

1 - Power (Ground)

2 - Input (Right Channel)

3 - Input (Left Channel)

4 - Passive (Break Contact)

5 - Input (Left Channel)

6 - Passive (Break Contact )

7 - Passive (Break contact)

8 - Input (Right Channel)

9 - Passive (Break contact)

 

или съвсем се оплетох ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не познавам програмата, сори. Не вярвам да се сети от посочване на деветте пина.

Пунктираната линия можеш да замениш с двойна тънка. Важното е който чете схемата да ти схване мисълта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако целта е само да се прерисува схемата някак може просто да си нарисуваш същото та дори и без номерцата ( ако е за печат дори е пожелателно да не претрупват схемата) но ако ще се проектира платка то задължително си направи футпринтна и схемна библиотека заедно и ги провери внимателно .

За програмата няма значение какво и чертаеш в схемната библиотека.Само пиновете като номерца и име , ама при футпринта си трябва внимание.

На английски си е джак ама ние букса му викаме а джак пък викаме на plug ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ясно :)

Благодаря на всички. Ще видим докъде ще стигна.

 

Аз преди малко забелязах, че тези 2та инпута не са за две китари, а за една Пасивна или една Активна и май това кубе няма да ми върш въобще работа :D

Трябваше ми за 2 китари нормални едновремено, но Фендер май нямат такива. :/

 

P.S. и май ще трябва да търся съвсем различна схема :)

Редактирано от daozealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не открих в темата каква ти е основната цел. Ако ще си правиш усилвателя сам и ти трябват 2 китарни входа можеш да сдвоиш предусилвателната част.

Две китари в едно кубе рядко звучат добре, според скронмия ми опит, но не пречи да опиташ.

На сайта на Фендер в Amplifier Schematics ще намериш интересни схемни решения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В библиотеката Miscellaneous Connectors.IntLib на Altium Designer, която си е инсталирана по дефоулт, има 3-4 вида с името "Phonejack". Виж кой от всичките ще ти съвпадне като конектор, но ако не съвпадне, ползвай само схематичния му символ и му смени корпуса или си направи нов корпус в нова библиотека .pcblib (ако си запознат как се правят библиотеки разбира се, описано е из някой PDF tutorials (make pcb libraryes) в инсталацията на Altium).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Един от моите пултове Made in USA е с такива жакове.При ремонта му ги заместих с обикновен жак и ЦК ключе с шест извода/два певключващи/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Привет,

Имам един въпрос касаещ Altium Designer Summer 09. Искам да променя шрифта използван за анотация, имена, стойности и др. на елементите в принципна схема. И по точно да променя шрифта по подразбиране. Ръчната редакция на всеки един е тежка задача. В момента е Times New Roman. Разрових де що има менюта, търсих какви ли не ръководства но шрифта по подразбиране как се сменя така и не разбрах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.