Jump to content
Българският форум за музиканти

Пак Китара..


Recommended Posts

Решил съм лятото да се сдобия с нещо тежко, а именно на Алекси сигнейчъра "Alexi 200". Понеже ще е от Томан мисля да метна с него "Digitech RP255" и "Line 6 Spider IV 15W". Какво мислите за решението ми и става ли "педала" за ня'къф чеп =]

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш процесор на тази цена мисля, че това ще бъде по-добър вариант:

 

http://www.thomann.de/gb/boss_me_25.htm

 

а ако дадеш още малко пари, ще си вземеш нещо много по-добро, което форумци могат да потвърдят:

 

http://www.thomann.de/gb/vox_tonelab_st.htm

 

нека коментарите продължат... :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това също е добра идея, но не ми трябва много сложен процесор. Нещо с лууп, разни ефекти като лала, дист, дилей и барабанчета за ритъм, но винаги мога да пробвам нещо по-различно.. ех, не винаги, но образно казано. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^човека за да иска процесор явно не му трябва нещо без ефекти...

?? Идеята ми е, че през Лайн 6 кубето ефектите на процесора се чуват тихо, плюс това, нищо не схванах. Моята идея е да си вземе кубе без ефекти и процесор, защото като има процесор, не му трябва Лайн 6... казвам го като притежател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
... лала,....

Нарича се уа-уа ефекта.

 

Да, прав си, съжалявам =].

 

От Line 6-a почти не се отказвам. Биха ли ми свършили работа вградените ефекти? Става въпрос за музика между COB, Metallica..

Хареса ми идеята за луупа и барабаните от педала за разни кавъри. Но за това има бекинг тракове, нали?

Предполагам, че едно Crybaby Wah ще е по-добре. =]

 

Един съуеник има Spider III. Свирил съм с него и наистина е много добро.. поне аз така мисля. Мисля, че следващата серия ще е по-добра, но не очаквам голяма разлика.

Редактирано от Feel like a monster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

?? Идеята ми е, че през Лайн 6 кубето ефектите на процесора се чуват тихо, плюс това, нищо не схванах. Моята идея е да си вземе кубе без ефекти и процесор, защото като има процесор, не му трябва Лайн 6... казвам го като притежател.

 

my bad, не съм те разбрал.

 

по темата - ако ти се набиват повечко пари може да си намериш кубе с вградени ефекти и останалите неща да ги купиш като камиончета, но така определено ще е по-солено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

YoTheReal:

Откъде я измисли тази безумица с тихото чуване на ефектите от процесора?

 

Иначе си прав, че болшинството ефекти в процесора ги има и в кубето.

От тая гледна точка, наистина Spider30, според мен, би бил достатъчен.

Разбира се, проучи как се управляват ефектите в кубето, да видиш дали ще ти е удобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми след като бучнах Зуум 707ІІ трябваше мастъра да ми е на 5 за да го чувам, колкото на на 1,5 без процесор. Ефектите се управляват перфектно, като го вземеш може да ти дам малко съвети, че докато открия как да си направя чист хорус умряха 2 коня. Най-добрия възможен вариант за мен е Лайн 6 Паяк 4-ка 30 ватовото, ако имаш пари и FVB Express MKІІ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам разликата между Spider III и Spider IV е вход за педал. И разбира се цената в българия е с 40 камъка отгоре... Значи имате искате да кажете, че ефектите от ампа са като тези от педала? Добре и аз съм на това мнение. Значи просто ще мина с Alexi-то и с Line 6-а, а по-нататък ще си зема нещо по-..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между Спайдър 3 и 4 в 30-ватовия модел са ОСЕМ симулации. Просто не си взимай 15-ватовия модел. С такава китара не върви. 8 инчов е, слаб е, въобще ако го вземеш, ще се прецакаш. Махни процесора и си вземи само Лайн 6 Спайдър 4 30 или процесор с обикновен амп. Всякаква друга вариация ще има сериозни минуси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш звук "металика" вземи нещо лампово,един EQ и си готов. Аз лично бях фен на Line 6 ,но след като имах достъп до семплите им бях покъртен..

 

http://www.thomann.de/gb/blackheart_little_giant_bh5h.htm моето предложение за теб!

Редактирано от BloodMetall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.