Jump to content
Българският форум за музиканти

Можете ли да ми преместите тая мелодия


Recommended Posts

ла-горно до-фа-ла-горно ре-горно до-си-ла-горно до-си-фа-горно до-горно фа-горно ре-горно сол-сорно фа-горни ми

 

в лада който съдържа следните ноти щото аз не мога,не знам как:

до диез-ре диез-ми-фа диез-сол диез-ла-си

 

ще съм много благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Транспониране (До# Минор) > ДО# - МИ - ЛА - ДО# - ФА# - МИ - РЕ# - ДО# - МИ - РЕ# - ЛА - МИ - ЛА - ФА# - СИ - ЛА - СОЛ#

 

Преходът РЕ# - ЛА в третия такт съдържа тритонус. Подобен мелодичен преход, директен или индиректен, класически е забранена комбинация (в определени контекстови ситуации има изключения). Не пречи да го оставиш така, просто бележка. :D

 

EDIT: Поправих, че съм ти изял един тон (поне). Пиши ги по-четливо. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джи-Ти-Ейдж, много компютри - хилаво парче :godbless: Ако мога да разбера какво точно искаш, жив да умра :godbless: Предполагам искаш нещо да траснпонираш и не мога да си обясня как става така, че си написал нещо, а не можеш да си го транспонираш - то дори и да не можеш по слух да го направиш, компютъра може да ти го направи?! Нещо не мога да разбера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ла-горно до-фа-ла-горно ре-горно до-си-ла-горно до-си-фа-горно до-горно фа-горно ре-горно сол-сорно фа-горни ми

 

в лада който съдържа следните ноти щото аз не мога,не знам как:

до диез-ре диез-ми-фа диез-сол диез-ла-си

 

ще съм много благодарен

много интересно на кое казваш Горно и на кое долно:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.