Jump to content
Българският форум за музиканти

Уроци по пеене


Robert Plant

Recommended Posts

Рафо, извинявай, но за последно ще отговоря тук.

 

На забележката, че уточняваме тези въпроси тук, а не в чата или на лична - почувствах се длъжна да уведомя хората за реалността, тъй като им бе представена някаква потенциална вариация на нея.

Евтиме,

Не ме вълнува какво ти е мнението за мен, то си е твое, пази си го, ако ти трябва. Колкото до емоционалния ми отговор и философията, че е трябвало просто да отрека равнодушно слуховете за Мирчевски - щях да го направя, ако ти беше задал равнодушно въпроса си. За всички обаче е ясно, че си го писал с насмешка.

Извинявам се на всички, че не реагирах различно, но ми се струва напълно логична реакцията ми.... Пък и не съм единствената, значи грешката не е в моя телевизор.

Повече няма да пиша в тази тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би било полезно да се провери и за организирани курсове от самите учебни заведения,музикални,понякога един интензивен курс е достатъчен за едно базисно ниво,след което съответния изпълнител би трябвало сам да може да се справя,поне с това което е научил и да го развива,разбира се.

 

Аз съм учил при бас,който е завършил Кралския колеж в Лондон и е бил ученик на Борис Христов,ако има желаещи,лс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Странно, във списъка със "възпитаници" намерих доста които са всепризнато зле. Особено оная с надутите джуки от "сатен" - тва си е анти реклама

 

По повод на коментара за звездите - никой от тия хора не е пробил с талант, всички са били щедро спонсорирани. Звездите с парите ... на руши майката, на галя парите от славчо и т.н.

Тва не значи че даскала не става, коментара ми е относно "изявените" ученици, според мен има много по талантливи хора, които не са включени в тоя списък, поради простата причина че не са популярни.

 

Инъче заглавната страница зарибява :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би било полезно да се провери и за организирани курсове от самите учебни заведения,музикални,понякога един интензивен курс е достатъчен за едно базисно ниво,след което съответния изпълнител би трябвало сам да може да се справя,поне с това което е научил и да го развива,разбира се.

 

По западен език има интензивни курсове

при педагог се ходи - за базисно ниво

а това което намекваш ли, целиш ли... B) и въобще гадая за какво хвърляш боб в своя постинга...

 

евентуално майсторските класове ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@AlFiA...нали ти казах че лепиш етикети,за което не ти се сърдя,просто явно това си си ти,е както пееше Ани Лозанова '...не няма бряг с теб,назад или напред,няма бряг...' иначе имаш секси аватар,честно :)

 

и все пак,не гонейки никаква музикална терминология,пак да попитам,дали има интензивни курсове за ниво в пеенето, в смисъл едно дете би учили начален солфеж година примерно,дали някой който е мотивиран и в една тинейджърска възраст няма да се справи за по кратко време и не би ли било това едно интензивно обучение...знаеш ли,моите постове са си на мястото,аз не търся диалог,поне помежду ни,а изказвам мнения,ако ти допадат радвам се..ако ли не въздържай се ако обичаш,пък и желание за диалог доколкото виждам имаш ти,пак помежду ни,е ако искаш да си гукаме може и на лична да ми пишеш,трябва ли всичко да пояснявам,като за начинаещ солфежист ...до,ми,сол - що е то ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@AlFiA - дали има интензивни курсове за базисно ниво ?

 

@zarra - прочете ли добре последното изречение ?

мда - от последното изречение става ясно че си готов да преподаваш уроци ,понеже си учил при някакъв бас ,който ужким бил ученик на Борис Христов ама нито си му написал името ,нито разясаняваш докъде си стигнал с наученото ,ако изобщо си учил ,защото ти може да си учил ама да не си се донаучил толкова добре ,че да учиш другите ,които искат да се учат....ако не си ме разбрал добре ...прочети пак последното ми изречение :greenball:

 

Мъчно ми е..... :greenangel:

Мили дами Иван знае за музиката толкова колкото и не можете и да си представите :greenball:

Точно заради такива като вас преди време дадох една идея за едно парче, което всеки да изпее. Записите се брояха на пръстите на едната ръка за разлика от броя на разбирачите пеещи в 5 октави.

 

Умението да преподаваш не се измерва с това колко е добър преподавателя ти като изпълнител, а с това на какво е успял да научи хората на които е преподавал - от музикална култура до вокални техники и интерпретации.

Запознат съм с качествата на всеки един от посочените в темата педагози. Ако искате да докажете колко е добър вашия педагок спорете с факти - какви са възможностите ви. Аргументи от рода на "аз съм пристрастена към педагога си" в никакъв случаи не са обективни. Иначе "моето гардже е най-хубаво"

 

Аре със здраве :rockband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това което Иван е написал аз разбирам,че е учил при бас ,който е завършил Кралския колеж и е бил ученик на Борис Христов.Смятам че Иван предлага своя учител,не себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъчно ми е..... :greenball:

Мили дами Иван знае за музиката толкова колкото и не можете и да си представите :greenball:

Ако Иван още веднъж ме хвърли в оркестъра, наистина ще изгубя представа дали знае за музиката или не :))))

 

Точно заради такива като вас преди време дадох една идея за едно парче, което всеки да изпее. Записите се брояха на пръстите на едната ръка за разлика от броя на разбирачите пеещи в 5 октави.

 

А това е било за тези на които компютъра им не е задръстен от инсталирани програми, диша спокойно и не се бъгва непрекъснато. :greenangel:

 

 

 

Умението да преподаваш не се измерва с това колко е добър преподавателя ти като изпълнител, а с това на какво е успял да научи хората на които е преподавал - от музикална култура до вокални техники и интерпретации.

Запознат съм с качествата на всеки един от посочените в темата педагози. Ако искате да докажете колко е добър вашия педагок спорете с факти - какви са възможностите ви. Аргументи от рода на "аз съм пристрастена към педагога си" в никакъв случаи не са обективни. Иначе "моето гардже е най-хубаво"

 

Разбира се че е най-хубав. Най-доблестния гад който познавам. В най-добрия смисъл.

И защо човек като си признае нещо чистосърдечно - че е пристрастен - ами защо тръгвате пак го ръгате в ребрата и да го тормозите бре?! :rockband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това което Иван е написал аз разбирам,че е учил при бас ,който е завършил Кралския колеж и е бил ученик на Борис Христов.Смятам че Иван предлага своя учител,не себе си.

 

Кралския Колеж не се завършва в Лондон, а знам има българин - представител в София. Държат се изпити по няколко модула в присъствието на представител от Лондон, който пише оценки и ходи обратно да ги внася в регистрите.

Единият от модулите е начален солфеж. /може би Иван си е издържал изпита току-що и затова ме бъзика :greenangel:/

Излиза по-евтино следването в НБУ /дано се усетиш защо ти го пиша, при всички случаи обаче получаваш кралска титла и Ивановски менторски тон :greenball:/

 

 

П.С. утре в СБМ на 4-ти етаж, зала "Филип Кутев" ще има вход свободен - излъчване на запис на постановка на Борис Христов от 1972 г.

Начало -18 часа.

Ако ти се ходи - можеш, както и всеки може да отиде. За мен не съм сигурна дали ще успея.

Юлия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това което Иван е написал аз разбирам,че е учил при бас ,който е завършил Кралския колеж и е бил ученик на Борис Христов.Смятам че Иван предлага своя учител,не себе си.

 

Кралския Колеж не се завършва в Лондон, а знам има българин - представител в София.

 

....

 

П.С. утре в СБМ на 4-ти етаж, зала "Филип Кутев" ще има вход свободен - излъчване на запис на постановка на Борис Христов от 1972 г.

Начало -18 часа.

Ако ти се ходи - можеш, както и всеки може да отиде. За мен не съм сигурна дали ще успея.

Юлия.

 

 

 

Привет, птички сладкопойни и соленопойни! :metalist:

 

 

Да вземе и дядо ви Полифоний да се намеси в разговора. :) Човекът, за когото говори Иван е наистина завършил оперно пеене в Кралския Колеж в Лондон, и то баш в Лондон, а не задочно в София! Също така е учил и при Борис Христов, а понастоящем е оперен певец на свободна практика, гастролира по цял свят. Освен това е и е вокален педагог. Смея да твърдя всичко това, тьй като добре го познавам, а и сме завършили двамата преди доста време, макар и в интервал,, Класическата гимназия, в която още тогава той беше гордостта на училището. Освен че е прекрасен певец, той е преди всичко много интелигентен и ерудиран човек, което съответно дава отражение и на метода , по който преподава - разбираемо, прямо и ефективно. Но преди всичко, той не витае в облаците от грандомания, а се отнася към учениците си като към равни, което предразполага максимално ученика.

 

 

 

 

Братлета и сестрички, няма нужда да се конфронтирате по темата в стил кой е по-по-най, достатъчно е да си изслушваме толерантно хвалебствията за любимите учители, пък който е решил да търси педагог сам ще прецени, кого да избере. Предполагам от дотук изписаното, че всички назовани педагози са много добри, всеки по своему, затова останалото е въпрос на личен избор.

 

 

 

Хайде со здраве и на здраве за всички вокални педагози ! Дайте свинско и винскоооооооооо!!!!!!!!!! :)

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааха. Значи Зара е била на по-прав път. :)

 

Който успява да се напие да забрави какви “уроци” са му скроявали педагозите – наздраве и нека му е сладко. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де наистна съм много любопитна кой е този бас ?Защото след смъртта на Борис Христов доста хора се пишат негови ученици макар и да не са били такива ,просто защото той не е между живите и не може да бъде запитан за истината ...та кой е въпросният сладкопоен бас - защото наиситна не се сещам за кого иде реч ...простете невежеството ми и ме просветете в тази дълбока тайна ...но горя от любопитство ...явно не е от младото поколение ,защото толкова млад не би могъл да е ученик на Борис Христов ,и може би не пее в България ,защото тези ,които пеят тук не са учили в Кралския колеж в Лондон ...НАситина съм заинтригувана ,защото си умирам за баси,направо съм им фенка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[Всъщност сещам се за един бас ,завършил класическата гимназия ,но той е ученик на Гюзелев ,а при Борис Христов просто не е възможно да е учил - освен ако вие не сте сбъркали имената на Гюзелев и Борис Христов ,и също така може да е специализирал в Лондон ,но не е завършил там ако е същия за когото си мисля възпитаник на класическата гимназия ...за друг не се сещам а си умирам за баси както споменах........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.