Jump to content
Българският форум за музиканти

Първото ми Diy ефектче


Recommended Posts

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

^^^Напълно подкрепям!Особено важни са и 2-те неща и дават доста голямо отражение на звука(по-скоро шума).

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Изолирани (пластмасови) жакове трябва да има в КОНРАД.Купувам ги от там.а за транзисторите-J201-търсил съм ги много,но не съм намирал досега.В сайта на КОМЕТ нищо не ми излиза :headbang: За съжаление...

Редактирано от ditronix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

J201 - поръчваш от FARNELL през комет. Левче бройката, а ако поръчаш 25бр. - по 60ст. След 3-4 дена отиваш и си ги взимаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ей супер е станалои ефектчето..Евала..

Имам един въпрос ,понеже искам и аз да си напрая ефекта,купих частите (транзисторите трудно ги намерих) ,но сега не мога да разбера с тримерите по 100К как се биасва,и защо се прави това.На какво напрежение се наглася,гледам статията но не сам много на ти с английския.Докарва се по около 3 волта ли на транзистора?Преди да се свърже към транзистора или след това?Благодаря ако някой се отзове.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Трябва всички елементи включително транзисторите да са запоени на платката. Настройваш тримерите така, че напрежението между дрейна и масата (минуса) да е 1/2 от захранващото. Ако не си доволен от резултата като звук, въртиш леко тримерите докато получиш звук който ти харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Позволявам си да постна в тази тема и моето dr.Boogey,защото вдъхновението и мерака да го получих тук, а и основната заслуга е на patzo ;) ,защото той бе така любезен и услужлив да ми даде готова платка и ценни насоки в различни посоки.БЛАГОДАРЯ.

И така:

Поглед отгоре:

018270813.jpg

Предстои добавяне не светодиод,боядисване и надписи,но засега малко сглобих щото пусти му мерак да чегъртам,а ако стои платката навън имаше голям шанс да спре да работи.

И после карантията-малко съм се олял със силикона:

018270814.jpg

Звука е потресающ,просто.Хармониците крещят изродски,китарата е японско LP с EMG 81.Предстоят семпли с БГ маршал и 4х12.

Врътките няма да са същите поръчал съм от тези:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...e=STRK:MEWNX:IT

Благодарности на metalhammer-a че не му писна да ми отговаря на лаишките въпроси по Skype,и на liquid_death , че пусна hint-a да сменя на 3 то стъпало катодния резистор, с което шума се намали на 90% а интензивноста и характера се запазиха.Аз го направих с един тример който се вижда как просташки стърчи.Горещо препоръчвам на всички true металисти да се сдобият с такъв ефект и да захвърлят всякакви метълзони в прахта...Дано не ме преследват от бос.BTW закупих и "Металист Джуниър" от liquid_death който е по същата схема и ще направя А/Б тест.Без да правя реклама на ефекта на Марин ще кажа че само частите и разходите за търсенето ми отнеха над 100 лв. и доста време,да не говорим че в събота лепих платката от 9 до 14 часа - изродско натоварване.На всеки който се пробва да го прави препоръчвам да сложи цокли за JFET-ите защото след като го налепих прочетох че всеки имал различна характеристика,и така може да се направи повече звук по собствен вкус.

Благодаря на всички за помоща очаквам градивни критики,но все пак имайте предвид,че ми е първи ефект и продължавам напред със схемите.Удоволствието да свириш на собствена настъпи кутийка е НЕВЕРОЯТНО.

Редактирано от serengeti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да правя реклама на ефекта на Марин ще кажа че само частите и разходите за търсенето ми отнеха над 100 лв.

 

А аз си мислих, че едно DIY ефектче излиза около лев, лев и педесе :punk_guitar:

 

Поздравления за положения труд! Време е да помислиш за преден панел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз си мислих, че едно DIY ефектче излиза около лев, лев и пе'есе :)

:greenball::punk_guitar:

Само който се е захванал здраво разбира за какво иде реч!

Как беше - Едно е да знаеш, второ да можеш, трето и четвърто да го направиш!

А колко труд и усилия отиват за да се направи нещо сравнително несложно, които имат също цена!

 

Браво на ентусиастите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към автора на темата:

Ще можеш ли да сложиш схемата някъде във форума,защото има проблем с линка...

А пък и аз искам да се метна да направя едно :greenball:

П.п. Оп мо грешка,взех та я намерих :punk_guitar:

И за да не ти спамя темата допълнително... Добре е станало,евала за желанието :)

Редактирано от Necrophagist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wie ме изпопребихте като куче под маса с тази схема .

Не можахте ли да я пуснете по- рано , а сега вече нямам време , за нищо .

 

Деееба!!( 1 псувня съдържа инфо колкото 200 думи ) , само така мога да покажа чувствата си колко ме е яд

, но нямам време за ефекти, и свирене .

 

Поздрави за успехите :whistle: и да сте живи здрави се - така всички ефектаджий :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.