Jump to content
Българският форум за музиканти

Виждали ли сте такава китара?


baggerbg

Recommended Posts

От няколко седмици ме хвана мерака да се науча да свиря.

Тъкмо щях да се купя някоя кухарка и попаднах на тази китара у мазето на един приятел.

image00007b.jpg

image00005ee.jpg

Тя е полуакустична от 1971г.

Има етикетче на което пише:

ДСО

Стъкло и Фина Керамика

СЗ "В. Коларов" гр. Сливен

БИТОВА АРМАТУРА

Попадали ли сте на нещо подобно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стар български "Орфей", ако не се лъжа.

 

До колкото виждам, обаче, китарата няма заден мост, което означава, че в момента не могат да й се сложат струни и да се свири на нея, поне докато не го намериш, или някой не ти направи подходящ.

 

Освен това е съмнително колко ще може да се свири на нея. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е разглобена и просто не съм го сложил задния мост (той се закрепя за струните когаво се сложат).

Главния проблем е че са му изгнили местенцата между който се слагат струните ,същото е и на последното прагче след което се връзват струните.

Заслужава ли си я дам да я поправят ,а може би и да махнат тремолото?Или просто да прежаля парите и да си купя нова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това е съмнително колко ще може да се свири на нея. :)

 

Щом казваш :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А според мен - просто е за разпалки :rolleyes:

 

Според мен, с по-малко нерви и малко повече пари можеш да си купиш инструмент, който ще свири по-добре от този.

 

Edit: Казах "според мен" 2 пъти, но според мен това нямаше как да се избегне точно в този пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за нова,ако нямаш възможност тогава давай на тая,ама ако си добре финансово купувай 1 нова . :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите.

Реших че ще се опитам я стегна ако ми излезе евтино.

В най-лошия случай поне ще мога да я дам за украса на някое долнопробно кафене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А според мен пък тва е теорията на мързеливеца!

 

Това е теорията на прогреса!

 

Както и че дребнавата икономия е майка на мизерията;

че като се работи на "тарикатски" на дребно, няма как да се постигнат добри резултати;

 

Тази китара със сигурност е в пъти по-зле от най-евтиния Stagg за 100 лева от магазина.

 

Няма смисъл да се правиш на мишка и да спестиш 20-30 лева и след това да си чупиш пръстите с месеци, при положение, че бидейки мързеливец, парите за една приемлива акустична китара ти минават през перисталтиката за 4 вечери в заведението.

 

Казах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^След като не си свирил до сега, по-разумно (силно препоръчително) е да я дадеш на лютиер - съществуват много малки, но важни подробности, за които няма как да знаеш и колкото и да си досетлив, все ще пропуснеш някоя и вероятността да направиш нещо необратимо, не е малка.

 

^Мен ме кефи (доколкото е възможно от снимка) - не мисля, че може да се сравнява със Стаг, както и с истински инструмент на 40 години, но има вероятност да дойде приятна изненада от въпросната китара, ако се вкара в час правилно.

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази китара със сигурност е в пъти по-зле от най-евтиния Stagg за 100 лева от магазина.

 

Казах.

Да, ама не! Точно обратното. Ако не я щеш китарата - дай ми я, пък като я стегна ще пусна семпли и ще сравняваме с по-скъпите стагове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиното винаги излиза по-скъпо накрая ...но това е моя теория ... Ако намериш някой да ти я стегне ok! ако неможеш да го направиш сам по-добре не  се пробвай... трябва да я  покажеш на някой който знае "как да я стегне"! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.