Jump to content
Българският форум за музиканти

Моята китара..custom


Recommended Posts

Да, тази схема е ясна, но Mark Avrelii поставя заданието така:

 

... 5 позиционното ключе 1-позиция бридж ,2-позиция бридж и среден ,3- позиция само адаптера в средата ,4-позиция среден и нек ,5 позиция бридж и нек ...

 

Моля, прочети го внимателно, помисли и после можем да продължим да пълним темата :blink:

 

Бих добавил и въпрос към Mark Avrelii, който не е свързан с дискусията за превключвателя - при 3 хъмбъкера ще правиш ли single coil/serial/parallel и подобни изпълнения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Значи снимката не е много добра но със сигурност средния адаптер е точно по средата до милиметър ^.Адаптерите не смятам да се делят на сингли ако е възможно, имам китара с два хъмбъкера и сингъл по средата и като включа само на сингъла нивото леко пада и за това смятам че с три хъма няма да има такъв проблем ключето е фендер ето това http://img87.imageshack.us/gal.php?g=dsc03251kj.jpg не знам дали това което искам ще се получи но ще експериментирам. За това се обръщам към вас за съвет благодаря на колегите за написаното до тук.

 

А тялото ще бъде черно рисувано с аерограф един колега от академията има такова чудо и смятам да рисувам върху нея ,после лак две ръце и полиране.

Редактирано от Mark Avrelii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеално. Ще стане, само трябва да си малко по-сръчен да моднеш превключвателя :) Почвам да рисувам върху снимките ти и ще постна начина, който според мен ще свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

switch1_done.jpgswitch2_done.jpg

 

 

Ето обещаните картинки :jazzband: Към превключвателя влизат само активните проводници от адаптерите. Масите им са свързани към общата маса, вероятно star ground, макар че беше развенчан като метод тука някъде. Надявам се, че е ясно кое къде трябв да се запои - големите точки са спойки. Особения момент е да се модне (изреже) контактната площадка там, където съм отбелязал с бяло. Трябва да се изреже парче от нея, така че в позиция 4 да няма контакт от страната, от която е сниман ключа. Аз съм го "изрязал" с GIMP за снимката. Ако не се направи това позиция 4 ще бъде и трите адаптера заедно. От изхода (отбелязан с черно) кабела отива към master Volume и тон корекциите. Те доколкото разбирам са стандартни и за тях схеми в нета има много. Пиши ако има нещо неясно.

 

Поздрави,

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата става много симпатична :D Хвала на текиви граждани! ;) Доколкото познавам гусин Аврелий всичко ще е изрисувано много харно, та седя и си чакам в засада, за да изригна от кеф :) Марински, дай Боже повече такива помагачи като теб :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се имам в помагача и аз... Филма е пълен. След дълъгиЙ и мъчителниЙ дискусиЙ с гусин АврелиЙ, проточениЙ на личниЙ съобщениЙ и СкайпиЙ се оказахме в следниЙ ситуациЙ:

 

Това, което гусин Аврелий е написал, не е това, което всъщност е искал, а същевременно това, което гусин Аз съм нарисувал не е това, което гусин Аврелий е написал...

 

Иначе картинката ми, погледната сама по себе си, смятам че е вярна, но не отразява желанието, което е формулирано в поста на Mark Avrelii. Ще редактирам картинките, за да има цялата дискусия за ключа поне някакъв смисъл, но първо ще ги обмисля отново :music336:

 

П.С.: Моля "Й"-то да не се възприема като заяждане, просто ми стана петъчно весело и реших да го напиша така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде втори пост от мен, замених картинките, сега вече това което се вижда е наистина това, което е описал Mark Avrelii:

 

... 5 позиционното ключе 1-позиция бридж ,2-позиция бридж и среден ,3- позиция само адаптера в средата ,4-позиция среден и нек ,5 позиция бридж и нек ...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм спец, но понеже сега сменях адаптери на едната си китара и гледах варианти за връзване.

Два адаптера могат да се вържат последователно или паралелно.

При последователно звука става по плътен, така че може би си струва да се обмисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това важи по-скоро за връзването на двете бобини на един хъмбъкер, или за връзването на два или повече единични адаптера.

Самите хъмбъкери са свързани последователно(2-те бобини в тях) по дефолт, а доколкото разбирам, МаркАврелий не иска да си играе с делене на адаптерите и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е дали като китарата ти е на колан грифа не се забива в земята.Виждал съм доста Х форми с този проблем :cheers2:

Иначе това е формата фаворит за мен,а с тия адаптери ще стане голяма резачка :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е дали като китарата ти е на колан грифа не се забива в земята.Виждал съм доста Х форми с този проблем :godbless:

Иначе това е формата фаворит за мен,а с тия адаптери ще стане голяма резачка :)

Да но при тази няма да се получи когато я мислих каква форма да бъде предвидих пробвах го и няма проблем.Това за което говориш се получава при китари изработени от евтини и леки дървета като липа и елша.. Тялото е дотатъчно тежко а и аз не се съобразявам с някави стандарти при монтирането на страплока правя го така че на мен да ми е удобно най-вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги почти завърших моята китара излязоха малко нежелани ефекти при боядисването които ще бъдат отстранени нещата миналата седмица вървяха на криво аерографа се счупи и за сега рисуването ще се отложи докато нещата се оправят. Остава ми да я вържа това утре ще го правя и ще чуя как ще звукне ето ви малко снимки ще има и филмче със звук и картина.

http://img231.imageshack.us/gal.php?g=dsc03473l.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.