Jump to content
Българският форум за музиканти

Юбре Курорте!


Tozi

Recommended Posts

Въпрос на вкус е, както казваш, а дали е въпрос на свикване - да кажем, че не искам да се настроя в случая, а линкът, който си дал ми харесва (отдавна съм "свикнал" с него, например) - при теб не се е получило :thumbs_up:

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ееее супер - поне линка ти е харесал - а това си е нещо! Мерси за градивната критика. Сядам веднага да копам с надеждата един ден да се получи.

 

П.п.: тракче с барабани да пусна ли?

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух само бекинг-тракът и е ужасен - не заради темпото, а просто си убил всякакъв "груув" с това пресвирване от баса. Можеше малко повече паузи да вкараш и не толкова дървени "синкопи", че ме заболя главата. Имам предвид, че затъпях от слушането на това.

 

Казвам го като градивна критика и ако звучи остро, то е защото не ми се пише много, за да обясня същото, "любезно" :thumbs_up:

 

Ще ти дам два жокера (причини - няколко) - първият е Буци Колинс, а вторият е тази тема - http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=61961&hl= и успехчета ;)

 

В интерес на истината и на мен бакинга не ми допадна много от към груув, но явно е заради латенцията. Иначе идеята е яка :) .

 

Този, не знаех че свриш и бас :)

 

Така ли е? - а така

 

Но на тема критиката, би могло наистина и без изрази от типа ... затъпях след слушане на това....... ;) Не за друго но предполага, че нивото на критикуващия е много по високо от това на свирещия.

 

 

 

 

И в твоя дух на критика, досега, почти всичко, което съм ти чувал, а то не е малко из форума, е или някакви шумове, или свирене от репетиция на което нищо не се разбира, или просто разклатено и посредствено свирене. И на твое място бих се понапънал малко повече да поработя по себе си преди да редя всички други с такива генерални изказвания каквито ти обичаш да хвърляш понякога. Разбира се казвам, какво аз бих направил, това не значи , че и ти трябва да го правиш :)

 

Знам че съм в офтопик в темата, а не е това идеята, по принцип се старая да не пиша подобни коментари, а критики въобще избягвам, освен ако някой наистина не иска персонално моето мнение ( а него го давам на ЛС), но извинявай, леко се дразня от подобен тон, когато използващият го няма необходимите музикални активи като за него

 

П.С. Любрзното обясняване говори за уважение към отсрещната личнот, за него е хубаво да се намира време или пък въобще да не пишем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да, въпросът е важен и ще продължа, не-по-темата:

 

Не зная как е при вас (извън България), но тук повечето от занимаващите се с музика си говорим меко казано "нелюбезно",

което донякъде следва от цялата помия, която е навсякъде и по този начин изразяваме протест срещу това и взаимна подкрепа, което означава, че чрез "нелюбезността" изразявам още по-голямо уважение към отсрещната страна.

Всъщност е малко по-дълго за обяснение, но не е тук (в тази тема) мястото.

 

Освен това, музиката се прави (в по-голямата си част) предимно за феновете и аз предимно като такъв говоря и никога не съм разбирал гледната точка "ти пък какво можеш, че си позволяваш да говориш"?

 

Последно - почти не пиша и не давам критики поради тези, а и други причини, но в случая, авторът ми се струва достатъчно "адекватен", че да си позволя подобен изказ.

 

П.П.:

Не веднъж се е случвало мои коментари да бъдат изтрити, заедно с тези на човекът, с когото общувам в дадена тема понеже са сметнати за "заяждане", а ние прекрасно се уважаваме в "не-виртуалният живот"...

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината и на мен бакинга не ми допадна много от към груув, но явно е заради латенцията. Иначе идеята е яка :thumbs_up: .

Този, не знаех че свриш и бас ;)

Коле мерси за подкрепата. Честно казано и аз от време на време забравям на какво свиря вече. Има толкова интересни инструменти и музики на тоя свят - един живот определено е малко за да се запознаем с тях.

 

Всеки има право на лично мнение (малко хора всъщност имат такова понеже мненията им всъщност не са тяхни мнения). Казват че в спора се раждала истината. Дори да не е така, ще е супер ако в спора възниканат въпроси на които евентуално може да се търси отговор. Пък който иска да се възползва от тях. Няма значение кои е крив и кой е прав.

 

Колкото до арогантния тон - не ме притеснява - изградил съм резистентност към такъв вид необективност (което май ме прави арогантен,а? Сори).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да, въпросът е важен и ще продължа, не-по-темата:

 

Не зная как е при вас (извън България), но тук повечето от занимаващите се с музика си говорим меко казано "нелюбезно",

което донякъде следва от цялата помия, която е навсякъде и по този начин изразяваме протест срещу това и взаимна подкрепа, което означава, че чрез "нелюбезността" изразявам още по-голямо уважение към отсрещната страна.

Всъщност е малко по-дълго за обяснение, но не е тук (в тази тема) мястото.

 

Освен това, музиката се прави (в по-голямата си част) предимно за феновете и аз предимно като такъв говоря и никога не съм разбирал гледната точка "ти пък какво можеш, че си позволяваш да говориш"?

 

Последно - почти не пиша и не давам критики поради тези, а и други причини, но в случая, авторът ми се струва достатъчно "адекватен", че да си позволя подобен изказ.

 

П.П.:

Не веднъж се е случвало мои коментари да бъдат изтрити, заедно с тези на човекът, с когото общувам в дадена тема понеже са сметнати за "заяждане", а ние прекрасно се уважаваме в "не-виртуалният живот"...

 

Само, че виж сега, аз съм живял в България, повече от теб предполагам, за да знам как се общува в музикантско съсловие, ако ти намираш твоя тип пост за уважителен, то на мен ми се струва точно обратното (все пак въпрос на лично мнение ). Не претендирам , че познавам всички музикантски общества в България, но в тези , с които съм имал работа, а те са доста ( джазово, метъл, кръчмарско, класическо и тн), тона за който говориш се използва само между авери и то близки такива, с непознатите, човек обикновено се държи учтиво, ако не му дадат повод за обратното ( не знам дали се познавате с Този) А гледната точка като фен също ми е ясна, но не ми звучи да се изказваш като такъв. Пък и тук не е форум за фенове на музиката (които , разбора също могат, а и трябва да бъдат и фенове на музиката), а за музиканти и всички се изказваме малко или много от гледната точка на такива. Но ти си знаеш какво имаш предвид, не се познаваме, аз само си изказвам мнението , въз основата на прочетеното. Ако си си искал да изразиш уважение и градивна критика към отсрещния, приеми моите извинения :thumbs_up:

 

Лошото на писаната реч е в това, че хората нямам как да разберат какво някой е имал предвид, просто четем и си вадим изводи, доколкото можем.

 

@ Този

 

Моля, но това е по скоро принципна позиция ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Този

 

Моля, но това е по скоро принципна позиция smile.gif

 

Не съм сигурен ,че разбрах....

В смисъл , че нямаш лично отношение и би се отнесло към всеки друг в дадената ситуация? Или как?

 

 

Колкото до отношението между музикантите по света и у нас, не мисля че би трябвало да има разлика. Има и по-големи мизерии от Българската. Интересното е ,че колкото по голяма е мизерията и трудностите през които са минали хората - толкова по-добре и с разбиране се отнасят един към друг.

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да кажа какво чувам - тракатакатака е много компресиран, а на басчето му липсват хубавите изразителни среди. Чувам много бучене и някак си не ми се досвирва като го слушам. Може повредата да е в "моя телевизор"./колони, уши, мозък../

А идеята е яка. :)

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Този

 

Моля, но това е по скоро принципна позиция smile.gif

 

Не съм сигурен ,че разбрах....

В смисъл , че нямаш лично отношение и би се отнесло към всеки друг в дадената ситуация? Или как?

 

 

Колкото до отношението между музикантите по света и у нас, не мисля че би трябвало да има разлика. Има и по-големи мизерии от Българската. Интересното е ,че колкото по голяма е мизерията и трудностите през които са минали хората - толкова по-добре и с разбиране се отнасят един към друг.

 

Да, по принцип си мисля, че трябва да се отнасяме с уважение към колегите си. Разбира се никой не мога да задължа да мисли като мен, но се опитвам аз поне така да правя. Просто харесвам добрия тон.

 

Но както горе писах ако това е начин да се изрази приятелско отношение и критика, то съжалявам за моята реакция, явно в такъв случай е неуместна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коле прав си майна! Такова би трябвало да е уважението не само между "колегите"(в случая не знам за какви колеги точно става въпрос, извинете), но по принцип между хората. И предполагам ти (както и аз и доста други) си стигнал до този извод от личен опит и си се убедил , че така би трябвало да бъде.

 

П.П: пък ако земеш да забиеш върху трака дето е само с баса и разместената ритъм китарка не пречи толкова, една дива фендерска жица - всички ще останат доволни и предоволни и щастливи. А пък аз ще поема цялата отговорност за целия кофти изсвирен и компресиран трак.

 

Айде - лонг лив рокенрол мада фака донке ле форевар, са!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

компресиран трак.

 

Е, и за това ако си се засегнал! Само казах какво чувам съвсем субективно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сте ме разбрали нещо. Не съм се засегнал бе хора. Нито от критиките нито от тона на критикуващите. Убеден съм че има голяма доза истина в това което казвате. Не ме притеснява. Спокойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.