Jump to content
Българският форум за музиканти

Сетъп книга за Jackson


Recommended Posts

Здрасти.

Имам jackson DX10D и доста отдавна я разбъзиках. Искам да питам има ли някой сетъп буук както има за Ибанец? За препоръ4ителни разстояния на струните от тялото, на тремолото и това онова? Знам по принцип 4е много си зависи от китарата и струните и няма много такива общи, ама все пак...

мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и преди имах този проблем, разстройва ми се китарата при използване на флойда (сега сменям струни). 4ел съм по този въпрос и знам как да го оправя но имам малки разминавания между 12то и 24то праг4е (отклонението е към 10-15%). И освен това ми трябва хубава висо4ина на струните.

 

По принцип знам по всеки един въпрос какво да направя и как да из4истя малките недостатъци оба4е като се съберат вси4ките неща на едно става абсолтен pain in the ass. Защото за да из4истя разминаванията, трябва да променя дължината на струната (долу от тремолото), а това би довело до промяна в баланса, т.е. ако тръгна на метода опит грешка ще мине мнооооооого време. Като променя висо4ината на струните също, защото може да се полу4и бръм4ене около праг4етата, а и за това трябва да настройвам след това тремолото. И тъй като отнема известно време на струните да се адаптнат ако трябва да повторя цялата операция няколко пъти вси4ко става много тежко.

 

Та затова търся поне за някакви на4ални неща откъдето да по4на (примерно препоръ4ителна висо4ина на струните за моя тип китара, при която няма бъз, но е lowest possible). Някакви такива общи неща. Знам 4е е най-добре да я сетъпне някой друг, но в момента не съществува такава възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптималната височина е около 4мм от грифа на последното прагче. Виж дали грифа ти не се е извил, и ако е така го регулирай с винта отгоре откъм главата.

Той трябва да е прав, с ле-е-ека дъгичка напред, която трябва да е толкова малка, че едвам да се вижда. На струните не им трябва време за да се адаптират. Грифа можеш да го регулираш със натегнати струни(внимавайки да не ги скъсаш). А иначе за флойда - той по принцип не винаги застава на място. За това си има едни специални пружини, в които има две концентрични тръби с дупчица е топченце, което влиза в нея при централни положение на флойда.

Ако наистина се разстрийва много, тогава погледни, дали е застанал на една равнина с тялото, и пробвай с различни пружини. Ако 24- то прагче е 15 процента по -високо, то това е обяснимо, защото опъваш струната повече, когато натиснеш там(поради наклона и). Това се регулира с октавите(подвижните секцийки под всяка струна). когато струната става по -къса, тона на високите прагчета става по -висок и обратно.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За височината на струните не съм много съгласен...3мм от грифа на 24 и 3.5мм около 5-7 прагче е достатъчно, особено за китари като Jackson

 

за настройването на флажолетите обаче наистина ще е играчка...там мисля че универсален set up няма :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти го изкара наклона на струните наопаки. Зависи какво свириш/ Ако свириш с много драйв разни скали, може и 2мм на 24-то прагче, но ако свириш и чисто е добре да не го смъкваш много, без значение с каква китара си. Под 3.5 мм струните започват често да бият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти го изкара наклона на струните наопаки.

За стила и това какво свириш си прав, но наклона не съм го изкарал наобратно.

 

Именно за да не се получава бръждене, грифът е наклонен, но не и абсолютно прав - има съмсем лека дъга, затова ако към 24 прагче има 3мм /например/, на 5-7 е към 3.5, а на 1-во прагче е 2мм някъде

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За флажолетите - тунерчето и ръчкаш докат' стане ....

За височината на струните - аз си го напрявих без да меря в милиметри . Моя метод е следния : Свалям по половин оборот всяка струна . Изсвирвам си там нещо и ако усетя , че струните ми опират в прагчетата , вдигам обратно . Ако ли не - продължавам още . Според мен колкото са по-ниско струните - толкова по-удобно . Малко се губи състейна , ама карай !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз - ползвам Ibanez настройките -

1,5 на 14 прагче - 1 струна

2 мм -14 прагче - 6 струна

за съжаление Джаксъните са с по лоши флойдове от Ibanez

и в повечето случай се растройват - проблема е комплексен - и иска компетентно мнение за решаването му

дали да се пробва с различни пружини и техни конфигурации

или подмяна на стъдовете и други пенизи -

може би е най добре - съвет от консултантите в xxxx

по мое мнение това е ахилесовата пета на тези убийствени инструменти

 

и ще е добре ако се намери някой да напише как да се направи така че да не се разтройва флойда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нали имаше някаква джаджа, тремсетер или нещо такова, която ти застопорява флойда винаги успореден на корпуса. Виждал съм я в РФ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз - ползвам Ibanez настройките -

1,5 на 14 прагче - 1 струна

2 мм -14 прагче - 6 струна

Отстояние от дървото на фингърборда до струната или от върха на прагчето до струната имаш предвид?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да намина натам - те ми обясняваха - ама май съм позбравил - то затова е хубава някой да напише как точно става

колкото да тремсетера - аз си мисля - поне това което съм виждал по списания - че е за фендер стратокастер - да не се разстройва

 

пък идеята е да се ползва флойда на джаксъна не да се затопорява - защото дори да не се фиксира - ако не ползваш ръчка - той не разстройва - но почнеш ли малко по як дайвбомбинг - и в един мемент - алеле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[Отстояние от дървото на фингърборда до струната или от върха на прагчето до струната имаш предвид?

от върха на прагчето

аз го правя измерването лесно

 

1,5 е перо каквото ползва малмстийн ( повлиян от него - това е и перото което най често е в ръката ми - но аз ползвам и други размери)

2 мм - отново на Дънлоп - и двете пера са лилави - и за мен имат 2йно предназначение-

хем си свиря с тях - хем си меря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@TONY тремсетера става и за флой роуз.

 

 

Does the Tremsetter work on Floyd Rose equipped guitars?

A: Yes, the Tremsetter will work on just about any style of fulcrum tremolo including Fender, Wilkinson, Kahler, and Ibanez.

 

Пише го ТУК

 

 

Този в РФ май струваше петдесет и нещо лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.