Jump to content
Българският форум за музиканти

Усилвател + дистер


Recommended Posts

ми 80 кинта някъде с ДДС ама без доставката.

Ама нещо не схващам калкулатора на Микрон 20:

http://www.micron20.com/bg/orders/calculator-production

Ако някой може да се справи, ще го помоля да изчисли. За тази схема размерите са 70х40 мм, колко ще струва обикновена платка, на която да са направени пистите и отгоре да пише, кой елемент да се сложи за 3 броя общо ?

Редактирано от kalata23
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 117
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

70х40мм за 10 броя едностранни калайдисани без други глезотии:

Подготовка: 10.00 лв.

Платки (10 x 2.97 лв.): 29.70 лв.

Крайна цена без ДДС: 39.70 лв.

Крайна цена с ДДС: 47.64 лв.

 

Интегралчето като го гледам на пръв поглед не е по-добро от твоите.

Даже си мисля, че ако това не вади 3 вата по-добре да не се захващаш. Същите усилия, ама ефектът е по-добър.

Може да се преработи схемата с TDA 2003 - 9V, 4ohn, 3W.

Ако се добави и един "марков" дисторшън - още по-добре.

Базирам разсъжденията си на факта, че цената се качва от кутия, труд, оформление, платка, високоговорител, евентуално захранване, потенциометри и чак след това идват другите компоненти като интегрални схеми и пасивни компоненти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен ако питате ,( чича ви Емо :greenangel: ) ...

- кликнете първо тук , и после продължете да четете !

 

Благодаря , виждам ви .... усилете волумето още малко ...

Мерси ... :greenangel:

 

Кала купи си готова платка поне 10-20 вата , която става и за 2 вата , но има и перспектива малко

и я ползвай като база за всякакви опити . Струва няколко лв. ...

Каква точно , има хора които са по- в час от мен и да ти препоръчат .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

untitled_00563_22799641.jpguntitled1_dd3bd_22799642.jpg

Ето платка на крайното стъпало от първия пост на автора,като имам време ще направя и на диста.

Препоръчвам като се разпечатва да се увеличи малко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като споменахте ТА2003, някой има ли идея този интеграл има ли си цокъл, защото е някак супер нестандартен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с ТО220-5 корпуса е не толко съз зиг-заг крачетата а с дебелината им , няма начин да ги вкараш в стандартен цокъл ( преимерно едноредова рейка от която си отчупил по 2 и 3 пинчета) отделно при подобни схеми хич не е добра идея цокъла , ама ако толко искаш може да завинтиш чипа за радиатор и да запоиш изводите му на рейка със стъпка 2,54 която да боцнеш в гнездо, или пък да запоиш конектор за лентов кабел с отстранена капачка ( 8 или 10 пинов) директно към изводите на чипа - удобното тук е че контактите са направени да пробиват изолацията на лентов кабел и са на зиг-заг и това нещо го бодваш в конектор за платка ( това на което викат рейка , понеже много пъти го повторих ако не си го виждал представлява платсмасова пръчка с много пинчета по нея - като гребенче , същото от което се правят джъмперите по ПЦ-тата). За Тда2003 говориш :D , но много по удобни по отношение на цокъла ( не за бодене а като разположение на краката) са разните японкси ЛА,ТА,ХА-та итн . всичко в един ред две дупки за радиатор , удобно опроводяване на платка ( еднослойна) защото имаш достъп до краката и от двете страни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам да си спестиш драмите покрай ползване на цокъл за крайно стъпало. Не че няма да работи, но ще е източник на последващи проблеми.

За някое маломощно чипче по предусилвателя или ефекта - може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че на унивесална платка интегралът не влиза лесно, трябва да му кривя крачетата за да може що-годе да го напъхам в дупчиците. Пък иначе пак трябва да поръчвам печатна платка....

Относно усилвателя 0.8 W на Емил, мисля да го сложа към смоки ампа като преусилвател. Ще гълта повечко ток, ама и ще свири повече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото тука ми хрумна една идея с TEA2025B (stereo chip) да използвам бридж схема и еместо да ползвам 2 говорителя да взема 1, на който да вържа 2-та канала. пише, според дата шийта при 12 волта и 4 ома говорител трябва да извадя приблизително 3 вата мощност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти Кала като останеш без контрол , и почваш да мислиш ква беля(курвалархава ) да направиш .

 

Не става да слагаш крайно стъпало за усилвател ,

а вторият пост , въпреки че съм максимално учил , не мога разбра идеята с тия говорители .

Някакъв говорлар/бум /барут - пиниз. (Тоест - ше изгориш говорителя. )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кала, вземи определи приоритетите - какво точно ти трябва, с какво разполагаш, какво си готов да купиш/направиш допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната ми идея беше, да получа усилвател от 2 стъпала вързани последователно. В случая усилвателя на емил и смоки ампа с цел да получа по-голяма мощност, т.е да вадя по-силен звук. За говорители не говоря, не съм казал какъв говорител ще ползвам, стига да разбера каква мощност ще получа ще избера и говорител, ако трябва ще го купя.

Втората ми идея е, понеже ориналният усилвател на колоните Genius, от които ползвам само кутията (усилвателят е малко разпарчетосан и изобщо не става за работа), да ползвам същият интеграл като на схемата на колоните, но понеже е стерео усилвател, да вържа твата усилвателя в бридж схема, т.е да имам по-голямо усилване, за сметка на звука, който ще излиза през 1 говорител вместо 2. В даташийта на самият интеграл - TEA2025B е посочена схемата със всичките елементи и ми остава само да си взема резисторите и кондензаторите.

Въпросът ми е "С коя от двете идеи ще получа по-силен звук и какви са плюсовете и минусите на двата варианта?"

ПП: Това за говорителя, където съм писал става дума пак за характеристиките на TEA2025B в бридж схема."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.