Jump to content
Българският форум за музиканти

Усилвател + дистер


Recommended Posts

Без да искаш си открил "ефектът на кутията". Той може да бъде както положитен така и отрицателен.

 

Гроздова пия, но в случая и една виртуална бира ще е достатъчна :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 117
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Най после попаднахме на темата , ашколсун , за мен И бира . Демек ракия и бира молим . :)

 

Каква е разликата м/у Смоки амп и Руби амп , чувствам се малко тепегьоз , с тоз въпроз

но не ми е ясно ?

И Кала , има си схеми / интеграли които фабрично си звучат скапано .

Прави само пробвани тука схеми , и на които ти е ясен секи елемент за какво служи .

Интегралът трябва да му знаеш принципната схема , за да го настроиш .

 

Поздрав на хубавият форум :)

 

http://www.vbox7.com/play:d319c991

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава на всички по една грозодова и една виртуална :punk_guitar: . Благодаря, че ми помогнахте. Сега се зафащам с дисторжъна (е не точно сега, че тъкмо се върнах от лагера, но утре-вдруги ден)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смоки амп-а мисля, че няма гейн пот, а само волюм и е на принципа повече жега - повече кривене.

руби има гейн и волюм потенциометри.

но за всеки случай провери, ако не друго това са разликите между литъл джем и руби, а доколкото знам литъл джем е реално смоки амп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, интегралите са различни. Ruby е с JRC 386, а руби е с LM386. При LM386 гейна идва с набор на елементи и с байпаса.

В даташийта има различни схеми на усилватели за гейн 50, 100, 200.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калата, дзънка ли ампчето?

Време е за нещо по-яко - Marshall Mini .

Това как реже не е истина!

:)

 

Малко е на руски, но ще се справиш.

:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смоки амп-а мисля, че няма гейн пот, а само волюм и е на принципа повече жега - повече кривене.

руби има гейн и волюм потенциометри.

но за всеки случай провери, ако не друго това са разликите между литъл джем и руби, а доколкото знам литъл джем е реално смоки амп.

 

Noflip ., ти ако мислиш че различавам гейн пот , от волюм направо си се заблудил :punk_guitar:

 

Тва е вярно мн хубаво маршал мини , макар че за Калата е прекалено мощно !

Ма има страхотен дизайн , винаги съм твърдял , че за усилвателите , че и за жените ) никому не пука

как свири , а гледа дизайно.

 

Те - това соло , на Мини Маршала ? А ? :lol:^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ампчето си свири суперски, само да не съм го усилил на макс. Иначе този мини маршал се чудя, ще му намеря ли компонентите. И как от тия снимки евентуално мога да извадя четежите на PCB-to да отида да ми направят платката с писти ?

Свалих layout-a, но е във формат .lay с какво се отваря и как да дам да ми направят платката?

Редактирано от kalata23
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах за програмата, ама как да конвертирам тоя файл във Протелски формат?

Щото в конструктор.бг правят платки ама искат да са в протелските разширения файловете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20.imageshack.us/img20/5452/dsc09742a.jpg Shared with ImageShack http://stream.imageshack.us/redir.php?sl=i...2/dsc09742a.jpg

 

Еее айде кочкоджамити програми и киселини за 1 проста платка

Те най мързеливо как ги правя за 5 мин.

това е изчегъртано с кухненски нож , мога и със зъби или нокти , но двойно по- бавно .

Имам тук даже една работеща платка с МБА810 , от Живково (ех блаж. години :cheers: )

, но не мисе разправя да я пращам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.