Jump to content
Българският форум за музиканти

Да се направи Chart с авторски произведения


Recommended Posts

Аз не одобрявам идеята. Още повече, нещата са с различна стилова насоченост и не е коректно да им се търси общ знаменател. Още повече, че във форума няма равен на брой хора с интереси към различните стилове, което води до пристрастност и т.н. :)

еми да има стилови класации.не много - поп рок денс и безритъмна / бавна музика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не ми се иска да ви прекъсвам снтусиазма но трябва да ви кажа, че това в скоро време не го виждам.

Не за друго ами все още няма условия. И не на последно място форума ще нарасне на 10 000 човека, от които всички ще са фиктивни. Просто да да спечели някой гласуването ще почне да си създава юзети и да гласува с тях. Което от една страна ще е нечестно а от друга ще отвори доста работа по подръжката.

И последно форума не е за фенове а за музиканти. Спред мен идеята ви би паснала повече за някой друг форум, където се събират фенове.

:bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се иска да ви прекъсвам снтусиазма но трябва да ви кажа, че това в скоро време не го виждам.

Не за друго ами все още няма условия. И не на последно място форума ще нарасне на 10 000 човека, от които всички ще са фиктивни. Просто да да спечели някой гласуването ще почне да си създава юзети и да гласува с тях. Което от една страна ще е нечестно а от друга ще отвори доста работа по подръжката.

И последно форума не е за фенове а за музиканти. Спред мен идеята ви би паснала повече за някой друг форум, където се събират фенове.

:godbless:

абсолютно!!макар че според мен за съжаление във форума е пълно с фенове,които на всичкото отгоре разбират и знаят повече от музикантите,ако ма разбираш:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чарт, чарт... Аз съм си сложил разни работи на десктопа, дет мъ кефът; не им казвам заглавията, да не се надуват, пък други да се цупат...

 

Пък и Главният щаб на Вермахта ви окъпа със студена водица.

Айде съ здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми дайте с общи усилия да ги разчистим!

Чакам предложения.

ми може да почнем например от това когато някой каже примерно "еди коя си група е боклук" и дори не се обоснове да получи например 20 процента шит а не 10..примерно...изобщо мисля че търпимостта към простотии е малко по-висока от здравословното,например лицето sinbat_tornadoto беше изхвърлено от форума след мнооого време а не спираше да ръси простотии,глупости и да се заяжда(ееех,как бих си го ошамарил тоя пич:godbless:)...тука знам че ше ме обвинят във фашизъм ама така е във вермахта,малко повече ред трябва и строгост според мене :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е добра идея.

Тук обменяме опит и демонстрираме способностите си, а не се съзтезаваме. Още повече ще е доста субективно, както всички обичаме да слушаме различни неща, както вече се спомена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Craiq както обикновено се изказва изключително изчерпателно. Струва ми се, че ще го преразкажа, ама искам да дам мнение по въпроса за класация на музикалните произведения от раздел: "Авторска музика"

 

Въпроси, на които ДОРИ аз не мего да си отговоря:

 

1. Как ще ги оценяваме?! (По времетраене, по инструменти и използвана апаратура, по брой посещения на страница, изобщо по какво може да се оцени). Изкуството е доказвало, че бива оценявано понякога векове, след като създателят на поредното произведение отдавна се е споминал.

Аз лично се отвращавам от начина, по който е записан и звучи, и е изсвирен, и е изпят албумът на Nirvana - Bleach. Но същевремено е един от най-добрите примери за това как лоши инструменталисти правят отлична музика... отлична, защото се отличава! Ама съвест не би ми давало да го сложа на първо място преди работите, които е направил Gee Tee Age. Защо ли?!, някой ще попита. Ами защото за стила си, Gee Tee Age се е вписал много по-успешно отколкото Nirvana с техни си неща, но...

 

Nirvana създават нов стил, а Gee Tee Age съвсем никак дори. А аз оценявам най-вече в такава насока и мисля, че вече мога да определям кой става за музика и кой за свирене!

 

Няколко пъти съм го споменавал и моля да не се смята за самохвалство, но когато през далечната учебна 1994-1995-а година дадох на един приятел една VHS касета да ми запише поредното предаване Headbanger's Ball с оная култова грозновата водеща с бухналата разноцветна коса, разбрах, че KoЯn и Silverchair ще станат много известни, макар че се виждаше с просто око и ухо как първите копират Primus, Sepultura иTool, a вторите - Nirvana, Helmet и Soundgarden. E, ама си имаха и нещо свое! И точно това "свое" ми направи впечатление тогава... а тогава бях на 14 години.

Сега, десетина години по-късно, съм с още по-претенциозен слух!

Не мога да оценявам никого... искам само да си казвам мнението!

 

От оня период ме е яд единствено за две групи: Тъмно и Dark Millennium, на които и досега търся дисковете, но уви!

 

Та, говорейки за оценяване, неизбежно ще стигнете до моето положение, а то е Shit Listed, защото се иска и обосновка на оценката (нещо, което винаги съм искал от учителите си в училище и за коет оневеднъж съм бил изгонван с отсъствие)... така че... по-добре да си мълча!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не харесвам идеята по доста причини, ето някои от тях:

 

1. Във горума има голяма предубеденост и голям субективизъм. примерно потребител Х е известен от доста време и е доста напреднал музикант. за някои е станал едва ли не гуру. естествено - всички гласове ще са за него без дори да са зислушани парчетата му

 

2. появява се потребител Y, който примерно е толкова добър колкото потребител Х. обаче - той е някакъв си там и никой не си прави труда дори да чуе нещата му. и да ги чуе - все тая. вече доста неща са монополизирани.

 

3. има голямо стилово разслоение във форума - ще има спорове, кавги от рода 'това е метъл, това е чалга, това е рок - аз това харесвам - другото не става'. има прекаленно много хора с тесен и малък светоглед за да дадат обективно мнение за едно добро парче - музикално и аранжиментно издържано по всички параграфи по простата причина че 'това не е стила който аз слушам, следователно не става'

 

просто изразявам лично мнение ;) нещата, такива каквито аз ги виждам

иначе примерно ако всички потребители са харк рок фенове примерно може би ще е постижимо като идея и би имало някаква резултатност ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що не ме сложите мен за жури?аз се кефя на всякаква музика и не искам да участвам с парче;)мисля,че мога да се правя с положението.примерно да има първо отсяване,след което да останат 10 парчета и с още някои членове на форума (примерно като митьо налбантов,който също не вярвам да участва,щото така или иначе ше спечели) и който иска да се избере супер хита на форума?едно парче ако е хубаво и има някаква идея,няма значение от какъв стил ше е :) аре помислете си;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра идея - известните форумници (Налбантов , jFog , Delian и т.н) да не участват , щото всеки ще гласува за тях !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто да да спечели някой гласуването ще почне да си създава юзети и да гласува с тях. Което от една страна ще е нечестно а от друга ще отвори доста работа по подръжката.

Да питам - "Гласуването ще бъде нещо като оценка - няма да има награди . Кой ще тръгне да си прави още юзъри , че да гласува от тях (демек да се самооценява) . Така нито той , нито другите ще разберат какво е мнението за даденото произведение" .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.