Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет?


vaseto96

Recommended Posts

Ще си зимам китара.

Въпросът към вас ми е:

-Коя от тези е най-хубава.

Ще се свири : Траш метъл,метъл и грънж.

Metallica,megadeth,nirvana,system of a down и т.н г/д такава музика.

Cort M600,Stagg S300,Cort G210

 

Или е по-хубаво да зема този комплект Stagg E-SURF които струва : 300 лв. ?

 

 

Заслужават ли си парите за усилвател Marshall MG15CD (240 лв.) ?

 

Ако знаете други китари,които мислите,че ще е най-добре да купя,казвайте.

 

Благодаря ! : ]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cort M600 + Marshall.

 

Но М600 ми изглежда малко или много - китара за лека музика. Колко пари е ? Смятам, че за 500 лв. можеш да си вземеш нещо от EVL и X серията.

Редактирано от Yo The Real
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Metallica,megadeth,nirvana,system of a down и т.н - изреждайки тези групи се обрече на доживотен заем за китари и апаратура! Стиловете, които изброи също предполагат една камара от левове, стоварени в апаратура. Купи си някой китарен пакет, подрънкай, виж дали ти е по силите и после се мятай да купуваш 5 различни китари, флоор ефекти и т.н., за да покриеш изискването си за звучене, сходно на групите, изброени по-горе :thumbs_up:

 

Успех,

Вик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам много, но си мисля че Peavey Vyper 15 е доста по-добро от колкото това маршалче, а е само 30-40 кинта по скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих казал следното:

 

Музиката е "любов". Китарата е като тялото на жена. Почуствай сърцето си и това което ти харесва най-много, вземаш! От там нататък трябва много труд, но и талант. Успех!

:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам много, но си мисля че Peavey Vyper 15 е доста по-добро от колкото това маршалче, а е само 30-40 кинта по скъпо.

Не само. Бях забравил. Spider IV 30 на Line 6 ---> 220 лв. Това е моя избор. Сега видях -> Корт-а е сериозна пара - около 520 лв, за които можеш да си вземеш без проблем - EVL K4, EVL Z4, Z44, X11 и каквото там си харесаш. Моя съвет е Z4, само не Z44, че да си остана уникат. B) Само те съветвам да няма флойд роуз - т.е. без X11, K4, дадох ти ги като примерни, но ще си скъсаш нервите (и струните).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам много, но си мисля че Peavey Vyper 15 е доста по-добро от колкото това маршалче, а е само 30-40 кинта по скъпо.

Не само. Бях забравил. Spider IV 30 на Line 6 ---> 220 лв. Това е моя избор. Сега видях -> Корт-а е сериозна пара - около 520 лв, за които можеш да си вземеш без проблем - EVL K4, EVL Z4, Z44, X11 и каквото там си харесаш. Моя съвет е Z4, само не Z44, че да си остана уникат. B) Само те съветвам да няма флойд роуз - т.е. без X11, K4, дадох ти ги като примерни, но ще си скъсаш нервите (и струните).

 

Line6 Spider IV 30 w за 220 лв???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя съвет е да си избереш удобна китара с хъмбъкери (двойните адаптри) и да си вземеш един Digitech GRUNGE. това камионче притежава сила да изкара тежък звук дори от моя умрял Squier.

Но съответно пак ще ти трябва усилвател. Камиончето е само за дисторшън.

 

DEMO

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така.... пак ще наблегна на това, да не търсите несъществуващите разлики между едни китари за 300 лв. и други китари за 300 лв.

Това какво ще избереш, си зависи от това какво търсиш. За да разбрерш какво търсиш, трябва да пробваш/послушаш, а иска и време.

Със сигурност първата ти китара за 300 лв. няма да ти харесва вечно и с течение на времето ще започнеш да усещаш, че е.... тояга за 300 лв.

Универсална китара няма. Различните моделои електрически китари звучат различно и са по-подходящи за едно или друго. Същото важи и за ефектите и усилвателите. Това, да знаеш кое как звучи и да разбереш сам за себе си какво търсиш, е въпрос на изграждане на обща култура, а не на слушане на полуверни(поне в болшинството си) съвети от непознати лица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.