Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся Vst плагин


degoor

Recommended Posts

Здравейте!

 

От скоро се опитвам да свиря на Casio CTK-720, което основно ползвам като MIDI клавиатура. Та за тази чудесия си търся VST плагин за пиано и/или орган.

 

Идеята е звученето да се добрижава максимално до качеството на акустичния оригинал.

 

В момента ползвам Safwan Matni VST General Accoustic Piano

 

Открих още една версия, който е намира тук

 

Ще се радвам, ако можете да ми предложите и други добри варианти.

 

На личен можете да ми пратите наименования/линкове и за комерсиални версии (включително като част от по-големи пакети софтуер), защото, ако ми харесат, ще си ги купя :)

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За орган - Native Instruments B4, LinPlug daOrgan.

 

За пиано - TruePianos, но не ми звучи достатъчно автентично. Друг вариант е Pianoteq, но това се отнася и за него, като и не ми харесва особено атаката му, а в по-сложна хармония понякога не звучи добре. Потърси и PMI Bosendorfer 290.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за всички предложения!

 

Пропуснах да напиша, че компютърчето ми е доста старичко и трудно ще подкара плагин по-голям от едно CD (700 MB).

 

Така че, на този етап мисля да се ориентирам към нещо мъничко и евтино:

 

За момента изглежда, че съотношението цена-качество е в полза на Musicrow/Piano Trilogy, но ми се ще тествам още малко.

 

Цената, на която се предлага Musicrow/Piano Trilogy, изглежда приемлива за един начинаещ като мен, особено на фона на повечето пакети, които се предлагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Native Instruments - Virtual Piano. Май беше няколко гигабайта, но определено си заслужава.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Те всички си заслужават, но човека му е бавна машинката. Докато със семплите няма да има проблем, пък и звучат! Имах едно пиано на Steinwey, обаче не помня от къде ми попадна. Страхотно пиано! И много леко.Проблема е ако задържиш за по-дълго тона, вече мисля, че там имаше някакъв проблем. Но мисля, че е точно това към което се стреми колегата. Ако се сетя как се казваше диска със семпли ще пиша пак. Беше във AKAI формат

 

 

Щом е така семпли ще ти свършат по добра работа за пианото. Потърси семпли на пиано на AKAI и си свали някой семплер плейър като Kontakt или каквотo ти харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно дребно уточнение - Native Instruments Virtual Piano си е точно семплирано пиано, та не виждам особена разлика между него и семплите на Акаи , освен, че Акайските са семплирани с един динамичен слой и поради това са "по-леки". А Контакт-а не си спомням вече, дали директно свиреше Акайски дискове или трябваше да се мине през конвертор на формата(който пък не винаги предава коректно всички настройки на инструмента).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.