Jump to content
Българският форум за музиканти

Alesis Sr18-Лаптоп


emilcvetkov.1968

Recommended Posts

Снощи си поръчах кабел Midi-usb.Нали ще мога с него да свържа друммашината към лаптопа така,че миди файловете от лаптопа да свирят със саунда на друммашината?И ще стане ли с Cakewalk 9?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така...Сдобих се със кабел midi-usb и със сигурност работи.Направих връзка между друммашината и лаптопа,Разменят се някакви сигнали,но нямам представа дали е възможно това,което искам.А именно,като отворя миди файл с Cakewalk 9 барабаните на 10 канал да свирят със саунда на друммашината.Просто искам плейбеците ми да свирят с по-як саунд,а Alesis SR 18 определено звучи по=добре от друма на Roland VSC.Mоля помагайте ,ако това което искам е възможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото ми е известно е невъзможно само през MIDI връзка да се направи това, което искаш. Един вариант е да пратиш сигнала по MIDI до друм- машината и след това да го запишеш аналогово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не може.А освен чрез миди има ли друг начин?Дали съм дал правилни настройки,защото като дам на барабаните в миди файла out-midi-usb,барабаните свирят през друммашината,но не целите.Например без бас-каса .Същото е и като пусна друммашината през лаптопа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не очакваш да чуеш касата през говорителченцата на лаптопа?! Провери си и MIDI mapping - а на трака с барабаните - възможно е Алесиса да ползва малко по-различно разположение на звуците от стандартния General MIDI.

И още един въпрос - през какво слушаш двата източника на звук - лаптопа и дръммашината? Би трябвало да влизат в някакъв смесителен пулт, за да ги чуваш едновременно.

Пробвай и да създадеш един аудио трак, на който да запишеш в реално време аудио изхода от Алесиса - тогава ще ти свири вградения синтезатор и аудиотрака на барабаните.

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май почвам да включвам,благодарение на Пресли.Аз си мислех,че всичко трябва да се чува на лаптопа или на алесиса.Значи ако съм разбрал правилно,като ги вклуча в смесител,ще свирят едновреманно и лаптопа и барабаните от Алесиса. Ще трябва да направя запис от миксера в реално време,така ли?Имам mp3 плеър,който може да записва по този начин.После пак от MP3 плеъра в лаптопа,и готово.Ще стане ли?Това със суздаването на аудиотрак от изхода на алесиса не го разбрах.Моля те да обясниш,като за начинаещ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-лесно ще стане ако свържеш аудио изходите на Алесиса с линейния вход на лаптопа и запишеш сигнала на отделен аудиотрак във Кейкуолка. Но остави само МИДИ трака с барабаните на Соло, за да не се запишат и другите инструменти. После, след като си понагласиш звука можеш да направиш същото - в смисъл да запишеш целия микс на отделен аудиотрак, като провериш в миксера на Уиндоуз да подава на входа това, което е и на изхода.

Аудиото е това, което може да го усили обикновен усилвател. Прегледай някои материали относно основите на звукозаписа - обикновено нещата са описани доста достъпно. Ако прочетеш и хелп файловете и/или някои туториали, които идват с програмите - мисля, че ще е от полза.

Успех!

П.С. Не мога да обяснявам много добре - съжалявам...

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти!Това ако успея да го направя е много по-лесно(поне така изглежда).Ще опитам.И още един въпрос:За запис през линейния вход ще ми свърши ли работа вградената саундкарта,или трябва да взимам външна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време и вградената ще свърши работа, после - както се казва - апетита идва с яденето!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Защо като задам на 10 канал аутпут-алесиса,се чуват само някакви безразборни чинели?Може-би трябват някакви допълнителни настройки от Cakewalk 9.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може - през миди канала на кейкуолка си определяш разположението на звуците спрямо тези на алесиса. или ако си дръпнеш дръммап също става. С две думи - кейкуолка подава определени номера на звуците , а алесиса не ги "разбира" защото не е дженерал миди. ЗЗЗатова - по отделно, докъто намериш точния звук, и запаметяваш миди файла отново.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може - през миди канала на кейкуолка си определяш разположението на звуците спрямо тези на алесиса. или ако си дръпнеш дръммап също става. С две думи - кейкуолка подава определени номера на звуците , а алесиса не ги "разбира" защото не е дженерал миди. ЗЗЗатова - по отделно, докъто намериш точния звук, и запаметяваш миди файла отново.

Поздрави!

Искаш да кажеш,че трябва да сменя миди канала на барабаните?,или Или може- би да отворя миди канала и да сменя мястото на каса,чинели,и т.н?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.