Jump to content
Българският форум за музиканти

Отново препоръки за клавир


Recommended Posts

Здравейте! Мисля да си купувам някакъв клавир. Доста изчетох из форума, а и на други места, но виждам тук, че постингите са доста стари - от преди 3-4-5 и повече години. Аз съм вземала уроци по пиано в продължение на 10 години. Имам класическо пиано. Доста години работих като корепетитор в ритуална зали на сватбени тържества. Понеже в момента живя в гарсониера и ми е много трудно да си взема пианото от дома на родителите ми, си наумих да си купя клавир. По изчетенето сякаш съм понаклонила към YAMAHA. Притеснява ме това, че аз искам както да има ритми като самосвирките - все пак сигурно ще си правим музикални купони, така и да мога да си пусна режим, който да е максимално близък до класическото пиано, за да си свиря и класика. Разчитам на вашите мнения. Не искам нещо твърде професионално, но все пак нека е нещо, което си струва, да има връзка към компютър и да е на сносна цена. Знам, че твърде много неща искам на едно място за ниска цена, но ми се иска да се поместя в 500лв. Ако не мога, мога да помисля и за 1000, но доста по-трудно. Благодаря Ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светле,това е за теб! ;) :само че не е 500,а около 1000лф.

..но пък е чисто ново и е наистина много яко за паричките си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светле,това е за теб! :D :само че не е 500,а около 1000лф.

..но пък е чисто ново и е наистина много яко за паричките си.

Наистина е много яко, но...големичко ми се вижда. Гарсониера, две деца + 1 бебе ... можеш да си представиш колко пространство имам. Какво мислиш за YAMAHA да речем PSR-E213 / PSR-E313 - поне втория модел има и връзка към компютър. Можеш ли да ме насочиш и към специализиран такъв магазин в София, където може и да ни посъветват. Благодаря ти предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом питаш за PSR, значи си склонна да направиш компромис с това, че са по 5 октави само и че клавишите им не са с хамър механика, а са меки. Те имат едно копче с формата на роял, дето като го натиснеш, ти пускат клавиатурата със звук на пиано, който не е лош за парите си. В такъв случай това ти е решението. Изобщо доколкото виждам претенциите ти са да има ритми и да има звук на пиано - това ти го изпълняват всичките свирки на всички марки в общи линии :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е много яко, но...големичко ми се вижда. Гарсониера, две деца + 1 бебе ... можеш да си представиш колко пространство имам. Какво мислиш за YAMAHA да речем PSR-E213 / PSR-E313 - поне втория модел има и връзка към компютър. Можеш ли да ме насочиш и към специализиран такъв магазин в София, където може и да ни посъветват. Благодаря ти предварително.

 

Тя много сложна била работата при теб.. :) .ЗА София не знам как стоят нещата с магазините,да кажат колегите-софианци.Ако ще вървиш на такива свирчета като PSR-E213 / PSR-E313 ,то можеш да провериш за нещо и в Метро,Техномаркет,Технополис-всичко което продават там(освен най-бебешките предложения)ще свърши същата работа,само дето ще е още по-еФтинко. :)

И друго предложение-като бивш обитател на гарсониера с пиано,със всички екстри,дето ти изброи+баба,дядо и куче :music: ,пианото много добре се вместваше в ограниченото пространство-зад долния му капак се държаха сума буркани,шишета и др. покъщнина,а върху него бяха наредени неколко саксийки с цветя,гарнирани с голямо количество литература,вкл. и музикална,разбира се.Плюс това пианото си го имаш-няма да даваш пари за свирка(криза е,все пак),пък и свирката,колкото и да е по-малка си иска да и поразчистиш някъде,че да и се отвори място..Ама ти си знаеш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Мисля да си купувам някакъв клавир. Доста изчетох из форума, а и на други места, но виждам тук, че постингите са доста стари - от преди 3-4-5 и повече години. Аз съм вземала уроци по пиано в продължение на 10 години. Имам класическо пиано. Доста години работих като корепетитор в ритуална зали на сватбени тържества. Понеже в момента живя в гарсониера и ми е много трудно да си взема пианото от дома на родителите ми, си наумих да си купя клавир. По изчетенето сякаш съм понаклонила към YAMAHA. Притеснява ме това, че аз искам както да има ритми като самосвирките - все пак сигурно ще си правим музикални купони, така и да мога да си пусна режим, който да е максимално близък до класическото пиано, за да си свиря и класика. Разчитам на вашите мнения. Не искам нещо твърде професионално, но все пак нека е нещо, което си струва, да има връзка към компютър и да е на сносна цена. Знам, че твърде много неща искам на едно място за ниска цена, но ми се иска да се поместя в 500лв. Ако не мога, мога да помисля и за 1000, но доста по-трудно. Благодаря Ви предварително!

 

Аз пък мисля да не бързаш, а да спестиш малко повече пари.

След като споменаваш "класическо пиано" значи че имаш представа как работи то, а за 500- 1000 лв, ще се разочароваш, мисля. Иди и пробвай лично инструменти и който ти харесва го взимай. Недей да слушаш много продавача, тъй като той не е повече от полу-грамотен като "клавирист".

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За магазин в София безколебание препоръчвам Pro Тechnica - бул. "Искърско шосе" № 7 http://www.pro-technica.com/read.php?cCat=102

Редактирано от Mike_MnD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз честно казано без колебание бих препоръчал да не се ходи там, но това си е лично мнение :thumbs_up: За изпробване на техника може да се ползват всички налични музикални магазини в страната, включително и те, но за поръчка - интернет. Щото тукашните слагат някакви брутални надценки - вярно, предлагат гаранция. Въпрос на преценка. Специално на Динакорд магазина (който е свързан с Про техника), дето е на 5-те кьошета, както много пъти сме коментирали, продължава малоумната практика да излизат в обедна почивка и хората, които искат да пробват нещо в своята обедна почивка, са възпрепятствани. По тоя показател съм убеден, че могат да кандидатстват за световен рекорд :ok: Отделно че ако си харесаш нещо, което го нямат на склад, ти го доставят супер бавно - месец-два и повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз честно казано без колебание бих препоръчал да не се ходи там, но това си е лично мнение ;) За изпробване на техника може да се ползват всички налични музикални магазини в страната, включително и те, но за поръчка - интернет. Щото тукашните слагат някакви брутални надценки - вярно, предлагат гаранция. Въпрос на преценка. Специално на Динакорд магазина (който е свързан с Про техника), дето е на 5-те кьошета, както много пъти сме коментирали, продължава малоумната практика да излизат в обедна почивка и хората, които искат да пробват нещо в своята обедна почивка, са възпрепятствани. По тоя показател съм убеден, че могат да кандидатстват за световен рекорд :) Отделно че ако си харесаш нещо, което го нямат на склад, ти го доставят супер бавно - месец-два и повече.

Ще си позволя да вметна само едно уточнение: Магазинът на 5 кьошета вече работи от 10.00 до 19.00ч. без обедна почивка.

По отношение на цените, конкретно за YAMAHA например можем да поспорим, но няма смисъл. Който има желание може да сравни цените в Thomann с тези в он-лайн магазина на Protechnica.

Редактирано от BREAKDOWN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А магазина на петте кьошета къде се намира точно?

На Патриарх Евтимий от страната на църквата Св. Георги почти на самото кръстовище.

Но както каза Mike_MnD, по добре се разходи до Искърско шосе защото там има повече инструменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това наистина е така, както казвате, имате моите извинения и същевременно поздравления! В продължение на години сайтът на Про Техника не включваше актуални цени, а в магазина ми се предлагаха цени, които просто бяха абсурдно високи. Още веднъж се извинявам и ако наистина нещата вече са оправени, както казвате, с най-голямо удоволствие бих ви станал клиент пак, понеже възнамерявам да си ъпгрейдвам дигиталното пиано и новите CP-1/5/50 на Ямаха са евентуален кандидат. :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не зная за Динакорд на 5-те кюшета, но Ямаха-та на Искърско шосе ме е оставяла да си пробвам кубета и басове 20 мин след като е затворила - даже не разбрах, че затварят и накрая трябваше да ми отключват, но никой не ми направи забележка, че работното им време е свършило :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ми допадат меките клавиши - все пак съм свикнала на класическо пиано. Можете ли да ми кажете кои марки и модели имат клавиши с тая хамър технология и да ме ориентирате за цени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ми допадат меките клавиши - все пак съм свикнала на класическо пиано. Можете ли да ми кажете кои марки и модели имат клавиши с тая хамър технология и да ме ориентирате за цени?

Здравей! Моето мнение за препоръка е КОРГ ето модела ако те удовлетворява помисли си! цената му в БГ е 788 Евро при thomann е 722 Евро! Това са двата линка от сайта на КОРГ и на thomann, ако ти се вижда скъпо все пак решението е твое! http://www.korg.com/Product.aspx?pd=134 http://www.thomann.de/gb/korg_sp_250_set.htm Дано ти хареса! Успех :):icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.