Jump to content
Българският форум за музиканти

Невъзможното звучене!


LucaTurilli

Recommended Posts

Ти въобще видя ли линковете, които ти е постнал EAMechanix? Какво очакваш повече да ти кажем?

 

Сетъпни си китарата, развивай си техниката и слуха, слушай песните на забавено темпо, вместо да гледаш табове, чети теория, гледай видеоуроци или се запиши на нормални такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да ми звънне и пише на скайп momchilandonov мога директно през нета да ви изсвиря на тези прагове да чуете колко фалшиво звучи примерно и на различните табове. Да не би целият проблем да идва, че звучи кофти като се свири продължително като се оставят да дрънчат струните, а не се дава веднага пауза? Само дето и за много кратък момент да се ударят си личи, че нещо не е наред. Освен това имам към 7 таба хубави на ГП 5 някои звучат добре, но повечето не. Ако са без дисторшъна е добре на някои. Звъннете да чуете сега съм онлайн :(.

И не пропускайте факта, че не само през компа ами и през кубе пробвах и при това с друга китара, която си беше наред и пак много шумно звучеше :thumbs_up:.

 

Виж, не искам да те обиждам или нещо такова, но ако всичко ти е наред с оборудването, а и имаш верните табова, значи просто свириш лошо. Виж видеотата в Тубата и се ориентирай как хората го свирят. И се опитай да проявиш креативност като учиш,не свири като папагал по тези табове. Това парче го свирих без всякакви проблеми около 6 месеца след като си купих китара за първи път, което значи , че е едва ли е толкова трудно. При това си го бях извадил, тогава табове нямаше

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно от лошо свирене е това. ;)

Икарус гледах уроците и точно това коментирах в редакцията на предишното съобщение. На първият урок се чува супер, но на вторият има допълнителна шумотевица, която я има и при мен. При първият урок дето е на две части си е идеално и поради някаква причина не мога да го изкарам така чист звука. При power chords и при доста други песни с по-стандартни и често срещани ноти нямам проблеми. Не се иска кой знае каква техника да удариш две струни заедно. Мога това и затова исках идея ако проблема е другаде. Но ще занеса китарата и при учителя ще видя защо не се получава. Мерси все пак за отделеното време на всички!

:thumbs_up::(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен може китарата да не му е интонирата.. струните да са си настроени но просто на самите прагчета тоновете да не са правилни.. ако нали толкова вече звучи фалшиво

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този ник звучи много яко, с такъв ник, не би трябвало да имаш никакви проблеми.

Сега сериозно.

Рифът е елеметарен.

1. Перото удря само надолу.

2. Приомът е педъл-тон. 2 такта -педъл тон Ми и два такта Си. И е мютнат.

За първите два такта, трика според мен терцовите съзвучия да се спират да отзвучават, когато свириш педъл тона.

Когато минеш на Си, тогава пък ги остави да отзвучават (или поне не си вдигай пръстите на лявата ръка от грифа)

Получава се добър контраст между двете части. С повече тренировки, ще се получи ( преходът от секунда към терцов тон без да звучи фалшиво) и без да вдигаш пръстите(но ще иска и по силен мют от дясната ръка).

Металика са могли да изсвирят рифа и без този преходен тон, но той създава тежнение и напрежение.

Изсвири рифът без този преход. Няма да фалшивее, но ще е звучи ламерски. Дребни неща на пръв поглед оказват много голямо значение. Като дали ще сложиш подправка на супата или не.

 

предлагам и пръстовка :

1 такт : 2,4

2 такт : 14 - 24

3 такт : 12 4

4 такт : 13 4

Не съм гледал Джеймс дали с "моята" пръстовка си свири рифа, ама той е Джеймс.

Моята пръстовка е съобразена с икономика на движението и ще помогне на Лука Турили да извири Металика без да фалшивее. :thumbs_up:

И не гледай на табовете като на манна небесна. Ако ги нямаше?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая сутрин разцъках таба, който си дал. Звучи си ок и вярно с оригинала. Тия видеота, които ти пуснах са пълен ташак и не отговарят на истината. Вадени са по слух на две-на три..., колкото

да звучи приблизително. Свири си по таба и всичко ще е ок. Опитай се да го направиш стегнато.

 

4/7 - 00, 5/7-00, 5/7 - 0

4/5 - 77, 4/5 - 77, и т.н.

Таба е 100% верен!

 

Сори за глупавите линкове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.