Jump to content
Българският форум за музиканти

Завърщане на комунизма(шведския)


rockozaurus

Recommended Posts

Точно на тоя принцип по времето на социализма във всяко предприятие имаше така наречената "Взаимо-спомагателна каса" (ВС-каса). Внасяш от всяка заплата например по 10лв. и когато ти се наложи теглиш до 120лв. наведнъж. Имаш право на едно теглене през годината на 120лв или 2 пъти по 60лв. и т. н. Ако не си теглил през годината нищо, накрая на годината ти връщат парите и през следващата почва всичко отначало. Абе един вид безлихвен кредит. Но в случая залогът ти е заплатата. Погасяваш си вноските като касиерката ти ги удържа от всяка заплата. Няма мърдане! А в тук описаният случай финансите няма как да бъдат обезпечени и е твърде вероятно да възникнат злоупотреби...

 

Моето мнение е: идеята е добра, но неприложима при тези условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мисля,че мащабите на желанията трябва да се посмалят малко :D .

А Hillbilly е прав,верно има много изгодни,специално по неговите думи проверих,ама вече какво искаш си е въпрос на вкус.

Едно е да се съберат към 500-600 лева,друго е като станат четирицифрени сумите(пък и съответният желаещ все с малко поне ще се включи ;)).

Иначе идеята е добра,но според мен ако се желае инструмент от 1500 лева ми се струва малко нахалничко да се искат цели 1400 от съфорумци ;) Всякаква помощ,независимо колко малка,би помогнала много на желаещия.Мисля,че трябва да е като да ти се подпре здраво рамо,а не баш подарък.

Поздравявам те за идеята! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,ще се опитам да обясна в няколко изречения принципа на начинанието:Не става въпрос за никакви подаръци, просто се събират определен брой хора( да речем 12), уговарят се за крайна сума която ще се събира(примерно 12оолв).Сумата се разпределя, и всеки участник внася по 100лв всеки месец.За да е всичко изрядно се разиграва нещо като томбола, всеки си тегли номера за редоследа на получаването на парите...Желателно е участващите да са над 18 и да имат постояни доходи...Това е...Някой ще каже "кво ме топли мен ако съм на дванаесто място"..., да така е ,ама имаш шанс да си и на първо място, освен това играта е за хора с меки сърца, не за сметкаджии и лихвари...За подробности може да ми пишете на ЛС.

 

Аиде, още един път ЧНГ и много творчески успехи! ;)

 

Брато, ама това дето го предлагаш си е чиста пирамида! Първия, втория, третия ще са най-на далавера, щото ще са дали максимум 300лв. а пък ще получат нещо което струва 1200. И каква е гаранцията че тези тримата ще продължат да си внасят вноските в следващите месеци? Никаква!

Редактирано от dushkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на Eralian ;)

Даже мисля, че трябва да си събираме ние за каквото искаме и примерно вече като сме събрали по-голямата част да помолим за помощ...

и примерно ако се съберат повече хора, всеки да отдели по-малка сума, не 100 ( примера на rockozaurus ) щото .. едва ли не цял месец ше се бачка за това..

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен може да стане, ама трябва да се знае какъв човек е на среща, да ли може да му се вярва на 100%...Затова е добре да го прави една група хора които са и без това приятели и се познават добре, иначе....

Редактирано от the pick
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добър Gibson Les Paul studio под 1500 лв,аз лично не виждам тая китара с какво е по-зле от скъпите модели,освен че няма кантове по тялото и грифа

Не вярвам, че наистина го мислиш това, пиенето ти е дошло в повече...и мръвите. :whistle:

Тес кантове мноу скъпи бе - 3500лв! :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добър Gibson Les Paul studio под 1500 лв,аз лично не виждам тая китара с какво е по-зле от скъпите модели,освен че няма кантове по тялото и грифа

Не вярвам, че наистина го мислиш това, пиенето ти е дошло в повече...и мръвите. :whistle:

Тес кантове мноу скъпи бе - 3500лв! :thumbup:

 

Те поне златни да бяха.. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добър Gibson Les Paul studio под 1500 лв,аз лично не виждам тая китара с какво е по-зле от скъпите модели,освен че няма кантове по тялото и грифа

Не вярвам, че наистина го мислиш това, пиенето ти е дошло в повече...и мръвите. :whistle:

Тес кантове мноу скъпи бе - 3500лв! :slap:

Ми ,не го мисля бе,фен,веднъж минах през Фактор (СФ) със моето Студио 97 (1300 лв с доставката от и-бей) и щото се познаваме с продавачите го ръгнахме в един лампов Рандал -ми тая китара изби рибата,в смисъл че Не звучи по-зле от традишънъл модел-масивен саунд,състейн и характерния "туанг",хем със струни Дадарио менте и сток адаптерите.

Някак митове и легенди не са точно така,Стратокастър са водят боклуци през си-би-ес периода от познавачите,пък моя страт (75) има състейн поне 8 секунди,Евтим го засича веднъж,не е задължително модел на дадена фирма да е къстъм,за да звучи добре..

А ,пиенето винаги ми е малко по празниците :thumbup::D

 

И по темата-повечето имаме манталитета "Дайте да дадем" и се ослушват в другите..комунизЪма като система е доказано негоден и е съсипал поколения българи ,обучавайки ги на "аре да идват почивните дни,та да поработим малко" и "кво моем да откраднем от работата" - леност и безхаберие,съчетано със завист и простотия.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И преди съм писал, студиото се различава от Стандард не по плътност или състейн, а по прозрачност на звука, тоест Студио имат ( не всички предполагам, може би въпрос на късмет, но моите бяха) повече среди в саунда, което се отразява на сериозно при свиренето на акорди с драйв, а разбира се и на други работи, но там е най забележимо. Също Туанга на 4та и 5та е по изразен при Стандард. Според Гибсън, а и според мен, това се дължи на по добре подбраните дървета

 

Колкото до Традишънъл, върху тях нямам преки наблюдения, в смисъл , барал съм един-два пъти, но без база за сравнение. А то , така или иначе всички ЛПта имат много саунд и реално сравнение може да се направи само при директно свирене и на двете. Колкото до адаптерите на Студио серията, 490 и 498 са супер готини , по нищо не отстъпват на Бърстбъкър Про или ПАФ ( от новите ) и са сток за ЛП Сюприм.

 

п.п. Два от моите Стандарти ( включително и настоящия ) както и двете Студия които имах са от 90те. Приключих със Студио Серията, когато се убедих при пряко сравнение в къщи в разликите.

 

Моето мнение с две думи е

 

Студио са прекрасно звучащи китари, които си струват парите от всякъде. Стандард са по добри, може би са малко надценени, ама няма как, за Къстъм имам доста спорадични наблюдения ( никога не съм имал такава ), но съм сигурен, че са върха.

 

п.п2 Колкото до Фендер от 70те, това са най добре звучащите Фендери Стратокастери, които съм пробвал ( даже имах един преди време) и който казва , че нямат саунд, не е много на ясно, според мен

 

п.п. 3

 

.....Сори за офа,

идеята на темата наистина малко прилича на пирамида, не бих се включил

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

тоест Студио имат ( не всички предполагам, може би въпрос на късмет, но моите бяха) повече среди в саунда
Е,това е,както писах- въпрос на вкус,аз винаги усилвам средите (да се чувам най-яко :whistle: ),може би затова ми "ляга" толкова Студиото :thumbup:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам...осъзнах че идеята наистина е неосъществима по този начин, което автоматично е прави глупава...Работата загрубя, нямам никакво намерение да възкръсвам пирамидите или нещо подобно...Ще се опитам да организирам нещата в кръга на приятели, и ще ви уведомя по нататък за резултатите...Моля админа да заключи темата, защото се обезмисли по нататъчното и съществуване.Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^
тоест Студио имат ( не всички предполагам, може би въпрос на късмет, но моите бяха) повече среди в саунда
Е,това е,както писах- въпрос на вкус,аз винаги усилвам средите (да се чувам най-яко :thumbup: ),може би затова ми "ляга" толкова Студиото :D

 

Да, ако това те кефи, Студио са жесток избор. Средите са много хубаво нещо в блуса :slap:

 

:whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rockozaurus, един момент моля!

Идеята е осъществима при строго определени условия!

Например, организират се 10 човека, наема се един от администраторите на форума да събере личните данни на 10-тимата, да сключи нотариално заверен договор със следните условия:

1. Всеки се задължава да внася всеки месец по 100лв. вноска за период от една календарна година.

2. Тегли се жребии, кой в кой месец ще тегли сумата от 1200лв.

3. Наетият администратор следи за редовното внасяне на месечните вноски от всички 10 човека и при пропуск от някой да му търси съдебна отговорност.

По този начин всеки месец ще се събират по 1200лв. и някой от 10-тимата ще си купува китара. Последният в списъка ще може да си я позволи точно за Коледа! :thumbup:

Това е смисълът на тази така наречена "Взаимо-спомагателна каса", с ясни условия и правила за точно определено време. Тази система е работила доста години и няма нужда да откриваме топлата вода сега!!! Всичко е въпрос на организация и законов ред!

Ако е необходимо да се събира по-голяма сума, то вариантите са два: или да се съберат 50 човека, вноската 100лв. и периода да стане 5 години, или да се съберат 10 човека и месечната вноска от всеки да е 500лв.

 

П.П. rockozaurus, не закривай темата и се опитай да ангажираш съвестни хора във форума за тази цел.

 

Успех! :whistle:

Редактирано от dandilov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за тази идея!При наличие на добра организация това ще работи в наша полза идеално!Надявам се да се намерят хора които да се нагърбят със задачата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.