Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпросче за процесор Boss Me-20


Pepi01

Recommended Posts

Смятам да си го взимам, но в Райзинга ми обадиха, че идва без адаптер, който струва 50 кинта.

Въпроса ми е какъв точно трябва да е този адаптер, откъде да се вземе, и дали има качествени за по-малко пари.

 

А този процесор на какви батерии работи?

 

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто ефектче си го захранвам точно с такъв Китайски адаптер за 12 лева.В книжките които дават с ефектите обикновено пише с какъв поляритет са-отрицателен или положителен и съответно на колко волта работят.От адаптера нагласяш волтаж и поляритет и готово.Ако държиш да е нещо качествено даваш 50 лева и си имаш марково захранване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си адаптерче от Nikifena - супер са, не вкарват никакъв шум, а и съм абсолютно убеден, че с нищо не отстъпват на Бос, ако не и обратното :P Аз с такъв си захранвах моя процесор докато имах, а сега продължавам да го използвам за камионче.

 

Тия китайските...не че ЩЕ ти гръмне, но МОЖЕ и да стане, щото всяка евтинджос електроника рано или късно сдава багажа... Няма смисъл за 10 кинта разлика да се правиш на китаец с адаптер от пазара - вземи си свестен да ти е мирна главата :greenball: Пък и тва с поляритета е опасна работа, щото един път ще се цъкне в калабалъка без да го забележиш и...

А за Бос моето мнение, че 50 кинта за едно малко трафче е брадва и половина и не е оправдано.

 

В общи линии отговорът ми се съдържа в първите 5 думи, останалото нямаше смисъл да го четеш :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с някъв ефтинджос адаптер, и на ефекта, и на колонките на компа( марковия изгоря)и нямам проблеми.За Ме-20 не си заслужава просто да даваш 50 кинта отгоре :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с китайски адаптер и горе долу става.

 

Обаче с много гейн вкарва и много шум.Не е някво такова силно или нещо, но се чува и не е много приятно.

И също днес имах много неприятен проблем, пускам си дистъра и заради адаптера се чу някакъв много силен шум и продължи докато не го изключих и го включих пак от електрическата мрежа.

Баше някакво адски силно пищене и усилватела направо полудя звучеше все едно съм го усилил до дупка и съм сигурен, че ако не беше на най-ниското волуме щеше да изгори.Не знам дали други са имали подобен проблем, но мен определено ме уплаши.

 

Така че дай си 50 лева за хубавия адаптер по добре, отколкото да имаш проблеми с китайския.

Народът е казал по скъпото винаги излиза по-евтино и изглежда днес само късмет ме спаси да не стане така в моя случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си адаптерче от Nikifena

Съгласен - да си вземеш "оригиналдъ" със сигурно е доста по-скъпо и хич не е по-качествено. Ники президент!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за цъкването на поляритета е вярно но устройствата сега са направени така че да не работят при различен от искания поляритет.Тъй че не бих се притеснявал.Друг е въпроса че един адаптер от Ники е наистина правилен избор просто когато аз си взимах не се сетих за тая опция.

 

 

ПС Нерядко се случва евтиното да излезне скъпо тъй че каквото и да предприемеш очите на 10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... но устройствата сега са направени така че да не работят при различен от искания поляритет.Тъй че не бих се притеснявал....

 

Аз не бих бил толкова сигурен в горните думи. Напротив - някои ефекти гърмят много откровенно при обръщане на захранването.

 

Конкретно за процесора, 99% сигурен съм, че си има вграден стабилизатор, което ще рече, че няма да бруми извън рамките на нормалното, дори със нестабилизиран адаптер.

 

Виж само дали адаптера иска DC9V или работи на променлив ток - това е важно!

За поляритета - първо си вземи процесора, виж на диаграмата до буксата за захранването какъв поляритет иска устройството, а след това къпи адаптер със същия поляритет. Виж и колко милиампера черпи процесора и избери адаптер със по възможност по-голям ток от това, но за същото напрежение. Естествено, стабилизираното захранване винаги е по-добър вариант, в случая не точно заради брума.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита коледа!

За МЕ 20:

По отношение на поляритета, няма никакъв риск. Защитата е елементарна и надеждна.

Стабилизация има, но тя работи в опрделени граници - под 15 волта на входа.

От там нагоре има риск, особено над 20 волта.

По отношение на филтрация, има филтър, който е с ограничени възможности.

Оргиналният адаптер е стабилизиран точно на 9 волта и е с реални възможности да понесе 200 мА, има филтрация.

Поляритет: минуса е вътрешната част на жака, плюса е на външната.

Оригиналният адаптер също е китайски, но няма нищо общо с тия по магазините за 10 - 15 лева.

При тях риска е от подаване на високо напрежение на входа на уреда, липсва всякаква надеждност и не са стабилизирани.

Препоръката ми е за оригинален или правен от някой технически грамотен човек.

Аз ползвам и двата варианта, правените, си ги правя сам ( не се наемам за други хора).

Имам Босс МЕ 20 с оригинален адаптер и съм инженер по електроника, ако това все още значи нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточня, за да няма неразбрали - това е по-скоро мултиефект отколкото процесор. Няма симулации на усилватели и ако искате да изкарате хубав звук от него, трябва задължително да го включите в китарен усилвател. Централно не се препоръчва. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде пише, че процесорът трябва да има симулация на усилвател, за да се нарича така? Според мен името си показва, че е достатъчно да обработва сигнал...как го обработва си е съвсем друга работа.

 

Ако не се лъжа, описанието е multieffect processor, така че определенията по-скоро се допълват, отколкото се изключват. :hysterical:

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише - не пише, Слав е прав. Макар че ако не се лъжа МЕ-50 няма амп симулации, а МЕ-20 има. Няма особена логика, но с такова впечатление съм останал, но не ми се търси да гледам не ме интересува особено. За всеки, за когото има значение може да погледне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.