Jump to content
Българският форум за музиканти

Drum Machine


Recommended Posts

Някой да знае свестна програмка за правене на тупани, в която да има качествени звуци??? Щото нямам пари да си купя истински инструменти, а ми трябва истински барабанен звук :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай REASON...много е яка програмата според мен..има и звуци и луупове и е лесничка :metalist:

Можеш да я дръпнеш от тук само се регистрирай.

а из форумите има адски много обяснения за това как се бачка с нея...просто потърси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мне, не е т'фа което ми трябва :metalist: pls дайте нещо друго, ако някой знае да се обажда - няма ли някой истински дръмсет YAMAHA, SONOR, TAMA...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-доброто, което мисля че има като софтуер се нарича Drumkit from hell и представляват семпъли записани от барабаниста на Меshuggah на неговия сет при най-различни условия. Ето линк към софтуера :

 

http://ts.searching.com/torrent/413407/Dru...ll_Multi_Format

 

Съществува и втора част, която беше 1.8 Гб, но сега не мога да я намеря, ако попадна на нея ще постна линк.

 

Само да добавя че последният албум на Meshuggah e с изцяло програмирани барабани направени на тази програма. Барабанистът им така и нямал време да влезе в студио и решил да ползва това - в края на крайщата това си е неговият сет ;)

Редактирано от Eleven
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората част на Дръм китс фром хел има в Twins много

е добра но иска доста яка машина /компютър/

Другия вариант е да качиш някакъв семплер от типа

Контакт на нейтив инструментс и да си намериш семпли на

барабани в нета е пълно, а хубавото е, че може и ти да си семплираш

отделни звуци :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.threechords.com/hammerhead/introduction.shtml

 

Малка, безплатна, много удобна и доста елементарна дръм машинка. Имаш възможност да си заредиш до шест твои семпли, като на сайта има и готови пакети. Препоръчвам ти acoustic3.

 

http://www.analogx.com/files/vpianoi.exe

 

Виртуално пиано/synth, базирано на MIDI, с което успях да докарам ударни звуци. Фърли му едно ухо.

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви момчета, много ми помогнахте, разбрах как е устроена дръм машината която ми трябва... намерих я, казва се Drumsite, супер лека е (щом върви задоволително добре на Celeron 433 MHz :cheers: ) има си Drumset Editor не е толкова елементарна колкото HammerHead-а но смятам че няма място за сравнение между двете. Програмката е доста изпипана, аз си свалих един пакет със около 2000 семпъла на Sonor, Yamaha, Ludwig, Zildjian, Paiste, Rogers, Tama, Pearl и все още подбирам перфектния дръмсет :) тия дни ще ви я кача в датата, мноу е зарибяваща тая програмка :))) мноу и се кефя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен повече ме интересува пакета със семплите - има ли някакво наименование. Drumsite я имам, но почти не съм я човъркал (баси даже съм я препоръчвал тука, но нямаше интерес към нея)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

семплите не ми се ъплоудват, мноу са големи (480 MB), ще кача само един дръмсет с подбрани от мене семпли, но ако искаш можеш да си донесеш хард-а и да ти ги метна. Свалял съм ги с e-Mule, казват се "Drums Battery Kits Loops Wav Samples (Ludwig Pearl Rogers Sonor Tama Yamaha Paiste Zildjian)" :Р а иначе според мен програмката си е зверски готина :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съществува и втора част, която беше 1.8 Гб...

Toontrack DFH е на 5 ДВД-та, а после има няколко ъпдейта, като сега се предлага някакъв пакет от всичко излязло досега. Не знам какви пари са, точа от Мулето оригиналните 5 ДВД-та...

 

Друга яка е fxPansion BFD, която е само на две ДВД-та.

 

NI Battery е без луупове, но също е много яка. Оригинално беше на две СД-та, но после излезе версия на цяло ДВД. Има го в Мулето, точи се...

 

P.S. Може да съм объркал нещо в хронологията, но поне заглавията са верни :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Baby Thomas мерси човече, сега пускам и аз да точа :dance:

 

ъплоуднах няколко демота на парчета който успях да направя с Drumsite-а. Не са зле но все пак, ако някой може да даде по-добър Drumkit (за wave файлове става дума) може да удари един пост :cheers:

 

Ето линкчета:

The Cure - Lovesong

Bonfire - You Make Me Feel

Judas Priest - Painkiller

Kiss - Psycho Circus

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.