Jump to content
Българският форум за музиканти

Рок-бар Фенс


Recommended Posts

пичове, стига с тези клубове. наемайте си читалища и си правете сами промоциите. така поне парите на приятелите ви, които искат да ви съпортват ще отиват директно при вас. аз съм писал и преди за фенса. готино местенце е, но поне за мен не отговаря на изискванията ми за място за развлечение. това важи за почти всички клубове в софия. лош мениджмънт, некачествен звук, липса на критерий за селекция на групи, неуважение на клиентелата и тн. селска работа. за бандите не искам да започвам въобще. абсолютна кауза пердута.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ще излезна малко в офф. Но искам да питам, като има анти Фенс тема, защо няма такава и за Айнджъл харт.

За мен вторият клуб е много по-анти. Бих казал върха на безумието. Втори път там няма да стъпя.

Дали сте съгласни с мен, не знам. И затова подмятам. Да не би само аз да съм недоволен.

Бих споделил защо именно мисля така, но първо не знам дали съм много офф и второ,

които сте били там и сте с отношение към музиката, би трябвало да сте наясно защо.

С две думи - да си бе останал Денс клуб. За рок клуб не става.

Мега кауза пердута.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони те всички са клубове са за анти тема така че не си оф

Ами мАсКаТа тукан и тн там за какво се борят един Господ знае

А пък собствениците въобще не са в час нито с музикантите нито с клиентите

въобще смях в залата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти и в двата клуба ли си свирил и срещнал некоректно отношение или просто говориш наизуст?

 

По принцип съм съгласен с повечето ти тези, но нека не говорим наизуст - лично аз имам добри впечатления от единия от двата споменати последно от теб клуба(та затова питам).

 

Ако искаш ми отговори на Л.С.

 

Весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъшност това е единственото решение на проблема!След като е ясно, че собствениците на клубове няма да променят политиката си( безхаберието си) значи ние трябва да направим нещо.Решението е по няколко групи на лайв в читалище и всичко ще е ок.Или мини фестове пак става, просто трябва да сме по решителни и да не се оставяме да ограбват труда ни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За маската търдя че е най сбърканото място София с жива музика а упрраителя ни е преебавал винаги с парите от входа

пример влизат 50-60 души но групата зима 35 лв от входа защото другите не плащали че са вип клиенти и още кави ли не безмислени оправдания съм чувал бабата на кенефа изкарва повече от групите със сигурност

 

за тукан там освен персонала не влиза никой групата ако си доведе някой познат това е присъствието за вечерта обикновенно

за мен лично на това място е безмислено да се свири и не нам за какво се борят и какво искат да се случва там

Редактирано от temerut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъшност това е единственото решение на проблема!След като е ясно, че собствениците на клубове няма да променят политиката си( безхаберието си) значи ние трябва да направим нещо.Решението е по няколко групи на лайв в читалище и всичко ще е ок.Или мини фестове пак става, просто трябва да сме по решителни и да не се оставяме да ограбват труда ни!

През 80-те се свиреше главно по читалища,за младите групи говоря,и бяха пълни,може би имаше повече "глад" за рок-музика тогава.И сега може да се свири,примерно в кино "Влайкова"(Орлов мост)-делиш входа 50/50 с управата (Илко) и получавате зала и озвучаване или се плаща някакъв наем на час и входа е за вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, аз ли нещо не мога да ви разбера..?Каква ви е целта - да се изявявате на сцена ли, да показвате труд и творчество, да се веселите с приятели, да се кефите да свирите или просто да мрънкате?Или, господи, пари да изкарвате?Условия има във всеки клуб...Никак не можете да ме убедите, че някой собственик няма да разбере, ако има пари (сиреч клиенти) във вас и ще му е все едно.Замислете се какво предлагаме ние...виждал съм го и от тук и от там.А и при цялата ситуация и географско положение ми е някак смешно да се говори за "заплащане на труда" и т.н.Ако сте приели цялата работа толкова навътре направете наистина нещо вие...организирайте концерт със собствени пари, избийте си парите и го направете пак, вижте колко хора ще дойдат...докато се откажете.А в най-добрия случай се усетете навреме, работете си и си гледайте живота и свирете за кеф, дори и само у вас.Много интересно, както спомена един колега по-нагоре, колко от нас са си плащали данъците за хонорарите, които тъй измъчено са взели за участията си...ама като няма консумация - няма и стимул да се подпомага, а тук малко консумация - много "предлагация" и всеки гледа да изкара пари и да мрънка, че другия го прецакал...няма прецакване бе, всички сме прецакани по рождение :punk_guitar: Да не мислите, че няма кадърни продуценти в БГ, както всички се оплакват?Напротив, прекалено са кадърни и знаят как да изкарват пари, което е и работата им, затова и не се занимават с такава музика...защото на редовия фен му е по-евтино да иде в градинката да изпие два галона, отколкото да иде на концерт или, не дай си боже, да си купи диск... Свирете за кеф, гледайте си живота и стига мрънкали...музиката се явява хоби тука.Ако искате нещо повече - знаете какво е актуално в момента - действайте?

Редактирано от Abbath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1!!! Вслушайте се в думите на Abbath - тва се отнася за целия офтопик и плюнки слюнки и дъра бъра.

 

...taka li e? - ... сподели нещо във първия си пост (евала за което) - имайте го в предвид занапред (като едно наум) - това за хората които имат идея да свирят там.

 

Просто ако се разводнява темата и няма какво да се напише смислено по добре да бъде заключена.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм малък и спомените ми от 80-те са свързани с детската градина,

но защо си мислите,че читалищата ,след като са се провалили веднъж като сцена за рок,

30 години по-късно ще успеят?

И каква е ролята на държавата в рока, като субкултура?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, аз ли нещо не мога да ви разбера..?Каква ви е целта - да се изявявате на сцена ли, да показвате труд и творчество, да се веселите с приятели, да се кефите да свирите или просто да мрънкате?Или, господи, пари да изкарвате?Условия има във всеки клуб...Никак не можете да ме убедите, че някой собственик няма да разбере, ако има пари (сиреч клиенти) във вас и ще му е все едно.Замислете се какво предлагаме ние...виждал съм го и от тук и от там.А и при цялата ситуация и географско положение ми е някак смешно да се говори за "заплащане на труда" и т.н.Ако сте приели цялата работа толкова навътре направете наистина нещо вие...организирайте концерт със собствени пари, избийте си парите и го направете пак, вижте колко хора ще дойдат...докато се откажете.А в най-добрия случай се усетете навреме, работете си и си гледайте живота и свирете за кеф, дори и само у вас.Много интересно, както спомена един колега по-нагоре, колко от нас са си плащали данъците за хонорарите, които тъй измъчено са взели за участията си...ама като няма консумация - няма и стимул да се подпомага, а тук малко консумация - много "предлагация" и всеки гледа да изкара пари и да мрънка, че другия го прецакал...няма прецакване бе, всички сме прецакани по рождение :) Да не мислите, че няма кадърни продуценти в БГ, както всички се оплакват?Напротив, прекалено са кадърни и знаят как да изкарват пари, което е и работата им, затова и не се занимават с такава музика...защото на редовия фен му е по-евтино да иде в градинката да изпие два галона, отколкото да иде на концерт или, не дай си боже, да си купи диск... Свирете за кеф, гледайте си живота и стига мрънкали...музиката се явява хоби тука.Ако искате нещо повече - знаете какво е актуално в момента - действайте?

 

+1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държавата няма и НЕтрябва да има отношение.....иначе следващата стъпка ще е 'АЛЕН МАК" ....за тези които си спомнят :)

И аре стига мрънкане....Държавата не пише песни...може да ги продуцира....но "АЛЕН МАК" винаги ще е зад ъгъла.... :)

и весели празници на всички и да напишете по една "макарена".....после "клубовете"ни най-малко няма да ви интересуват!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук какви ли не неща почетох и реших все пак да споделя и своя опит...

От декември месец(2008) съм в България ! С доскорошната ми банда свирехме по 4-5-6-10 пъти в месеца във всички софийски(и не само) клубове. НИКОГА не съм свирил за по-малко от 80-100лв. Никога не са ме излъгали шефове, сервитьори, каубои или каквито и да са хора. Винаги съм отивал с кеф и настроение в клубовете, така и съм си тръгвал ! В много добри и дори приятелски отношения съм с почти всички от собствениците/управителите,персонал на клубовете в които съм свирил.... Как пък д**ба никой не ми е крив на мен :)

Ами - явно сме си вършели работата добре, за което и са ни плащали.... Винаги си имахме и поне 30тина човека, които си идваха само за групата, отделно от нормалните клиенти... Всички страни са били удовлетворени...

 

За Фенса - ами аз като барабанист отивам и свиря(и всички свирят) на барабаните на клуба, които са Тама Старкласик за 4000евро ! Това къде го има ? Как може да се оплаче някой...

 

Незнам пичове - първо търсете причините в себе си и вижте как можете да подобрите качеството на предлаганата от вас продукция.

 

Желая ви повече свирене и щастие през новата година !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично нямам никакви забележки към рок бар Фенс добре и добре че го има.Според мен там има най-качествената апаратура и озвучители.На който не му харесва да не свири в фенса не вярвам Геша да е накарал някой на сила да свири там май всички ходим по собствено желание най вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.