Jump to content
Българският форум за музиканти

Уважение


Recommended Posts

Доста добре ме познаваш :D

Не се напъвай с прогнози кой какъв е!

Току виж си познал.

Между другото от следващото преброяване съм циганин на държавна субсидия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

adXok , като започвах да свиря и бях много слаб музикант (не че сега съм ВСЕСИЛНИЯ) , и аз имах идеи . Сега (пет години по-късно) мога да си запиша идеите на всеки инструмент , който намиран вкъщи (бас , китара , синтезатор) - песните ми обаче пак не се получават много добре . След още десет години ще са вече по-добре .

 

Защо още от сега искаш да крадеш идеите на по-неможещите от теб . Все пак ако те имат идеи - някой ден ще ги реализират .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, май не четете това, което съм написал :godbless: хммм :think: Да опитам така:

 

Потребителят Gary Moore спомена, че търси няк'ви музиканти, ама не някакви си метъли там. Е, подкрепям го защото го разбрах какво има предвид, мдааа...

 

RockMan2005,

аз пък и сега и като почвах да свиря съм си все същият музикант... просто сега все по-рядко разсвирвам... иначе музиката си е "в главата"...

След 10 години няма да ти е до музика и по-точно не и с нея да се изразяваш. Сега ти е времето бе братко. Но прати нещо твое да чуя... дай линк! :hello:

 

RockoBG,

дай и ти линк, може пък и да се познаваме... щом казваш!

 

7thString,

аве виж ми подписа... там трябва да има някои мои идеи, за жалост на компа реализирвани... ма немам инструменти. Събера 700 лв. и все отидат за нещо друго да му се не види! :wall:

Поличба, к'во да прайш!

И... повярвай ми, от два три такта и няколко изпяти думи, мога да разбера дали една група си струва или не! Сега повечето от вас ше си помислят, че започва парчето отброявам три такта и два стиха и съм готов с решението. Нищо подобно... Изслушвам цялото парче и си избирам сам, от кои три такта и два стиха да преценя в решението си... нали така!? Или познах?!

 

Абе, нека си го кажа направо: Някакъв си е решил. че мога да мина в зоната shit listed, как мислите е преценил решението си!?

Аз разбирам, че просто музиката ми, коят осъм споделил с вас не му е харесала. Щото най много посещавам и се изказвам в авторска музика. Ако не трябваше да го правя, казвайте... Ще хвърлям само суперлативи за всички във форума, ама ще изглежда някак си по американски. Evrithing's gonna be allright!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти тва "shit listed" май още не моеш го преглътна,споко,скоро и аз ше дойда да ти правя компания:virtuoz::godbless:

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, нека си го кажа направо: Някакъв си е решил. че мога да мина в зоната shit listed, как мислите е преценил решението си!?

Пич, лошото е, че не е някой си, а е болшинството... и е лошо не за нас. Просто не си прав във виждането си за живота. Няма смисъл да давам примери, защото всички разбрахме каква е работата, само ти- не :godbless:

 

П.П. тва явление човек да съществува за сметка на другите се нарича паразитизъм... биологично. В музиката- може би плагиатство :virtuoz:

 

Все пак от твоя първи пост в темата, топика стана много офф :beer:

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RockoBG,

дай и ти линк, може пък и да се познаваме... щом казваш!

 

Кавичките са по подразбиране...

Същото се отнася и за мижавите семпълчета, които представяш и сам наричаш изкуство. Познавам хора които на ден ги вадят с килограм за комерсиални нужди (като подложки на предавания, реклами и пр.) без да имат претенции за гениални творци.

 

М/у другото нещата са им доста по завършени, защото търсят определени акценти, времетраене, силно начало, точен край - изобщо композиция.

Дори и аз съм успявал да забъркам някакви Рийзън шитове по служба.

Лупната тема с фейд ин - фейд аут е:

1. Незавършена;

2. Не е произведение.

 

Моля, не ме карай да се заяждам повече - малко съм импулсивен.

 

При разговор на живо най-вероятно тоя спор вече щеше да е приел физически измерения (точно това на харесвам на нета. Опитвам се да демонстрирам толерантност, а нек'ъв пикльо да ме бройка пораженец).

 

Относно другаря, който се е кръстил на един от любимите ми китаристи:

Що не се съберете у изкуството да си творите художество... "Феерия от багри", както казва Васа Ганчева за новогодишната програма на БНТ (реж. Хачо Бояджиев, сц. същият като през 1962).

 

Аре сега спи спокойно и пак моля - не ме карай да ръся бисери, та да се излагам пред хората...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко прекалено се нахвърляте на adXok - вярно е, че си е писал обявата с малко по-необичаен стил (всеки със стила си на писане), но иначе е много свестен човек и едва ли толкова сериозно е имал предвид каквото е писал. След един кратък разговор с него мога да твърдя, че това е начина, по който се шегува. Не го съдете прибързано,а му дайте поне възможност да обясни какво е имал предвид. Пийс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

adXok , давам ти няколко линка ... "Да се вдъхновиш" . Очаквам да чуя след време какво си направил по идеите ми .

 

Първа песен

 

Втора песен

 

Три (за щастие)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво го чоплите само adXok не мога да ви разбера бе! повечето от форума може да ни сложи в малкия си джоб. като ви е яд ходете си блъскайте главата в някой стъб на улицата и го оставете човечеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CorvusCorax, stratocaster

Както се вижда, никъде в замисъла на ТЕМАТА не ставаше въпрос за него, нали? B) Просто явно се е видял в образа на онова същество, което визирах. А за него(не adxok) няма да се отрека от думите си.

 

А, и друго- сигурно и Steve Vai може да сложи adxok в джоба си, ама имам чувството, че балканското самочувствие е по-голяма от тва нa Vai.

 

Абе... много тъп ми стана спора затва едно ще ви кажа- СЛЕЗТЕ НА ЗЕМЯТА. Вие, за които се отнасят тези думи си се знаете кои сте.

 

П.П. Страт, сори, но човек който КРАДЕ чужди идеи не ми го хвали. Дето се вика, и Малмстийн прави интерпретации на класически произведения, ама не вика "Ейй оня Бах е толкоз некадърен музикант, разбираш ли, дай да му вземем идейките, че аз, всевишния, да покажа как се прави изкуствУ". Може да не съм добър музикант, но поне не съм копирна машина(айде от мен да мине- копирна машина + фотошоп) :D

Освен това, да не се обижда другаря, но от песните, които чух(негови), технически изобщо не ме трогна. А и като вземеш предвид, че идеите са чужди- с кое по-точно да ме сложи в джоба си? :D А си признавам, че тук съм чувал неща, от които "да ти падне шапката"

 

Весело посрещане на НГ

 

П.П. по повод казаното от CorvusCorax- не мога да съдя за човека, който седи зад тоя ник- не го познавам. Съдя по глупостите, които се пишат из форума и разпалването на спор в тема, нямаща нищо общо с него. Нали?

 

П.П.2. ако ще водим този спор дайте да го пренесем в отделна тема...

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре... първо, CorvusCorax уцели много точно! :hello:

 

@RockMan2005:

 

1-ва творба: Rage Against The Machine рифче в окомпютйризирано вариантче. Връщаш ме в спомени минали назад... А аз бих искал да ме върнеш в "спомени", когато още не съм бил роден... да речем '70-е или '60-е! Преди 10 години наистина би ме вдъхновило да се размажа в пого... примерно! Или да се скъсам от солачки-импровизацийки на китара, в някоя тийн банда! Рифа е добър, макар и познато звучащ... B)

 

2-ра творба: ала Rainbow, явно си фен... и то повече от мен. Хареса ми но не чух нищо ново... не ме вдъхновява, съжалявам.

 

3-та творба: Моите поздравления. За 15 годишен е направо страхотно. Имам един бивш съученик, с когото се научихме да свирим така за около 2 седмици. Бях на 16, а той на... 12!!! Тепърва започвах... а и идеята е инфантна.

Покажи, че като Пикасо можеш да нарисуваш "Дете с гълъб", ако изобщо разбираш какво имам предвид...

 

 

Добре де, ще отговоря: Инфантилно, но да си личи емоцията и... абе всъщност, знаеш ли, че джазмените като начинаещите инструменталисти свирят сума ти и "фалшиви" тонове, с тази разлика, че знаят защо ги изсвирват именно там и така!

 

 

@RockoBG:

Абе ти или си срам за мнемониката или си тълкуваш нещата, които съм написал по свой си йезуитски начин. Което не е лошо, че имаш собствено тълкуване по мои изказвания, ама се огледай за следните изрази които съм казал за моите "неща" в "Авторска музика":

 

парче от парче

кога художника слага последната мазка и може ли да твърди че картината му е "завършена"

 

Съгласявам се със следното (по дифолт):

...мижавите семпълчета...

Лупната тема с фейд ин - фейд аут е:

1. Незавършена;

2. Не е произведение.

 

Виж... някои от семплите, които използвам ги прекарвам през... компресор, фазер, нойс гейт, ривърби разни, шифтинг... Това поставя ли ги в темата, за която говоря. ПРЕОБРАЗУВАМ ГИ ПО СВОЙ СИ НАЧИН... нали. Макар, че са чужди. Ако не си съгласен, ми осигури 2 месеца студийно време в Стохлом (примерно) и всички инструменти, от които ще имам нужда и после ще шервам собсвени семпли. Хаха, странно, но и Стив вай го прави бе да му се невиди и "крадеца"!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

 

мижавите семпълчета... мижавите семпълчета... мижавите семпълчета

Ако знаеше само, ама по-добре да не научаваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@7thString,

Както се вижда, никъде в замисъла на ТЕМАТА не ставаше въпрос за него, нали?

 

A, поправи ме ако греша, ама казал ли си наистина, за кого става въпрос!?

Или си фишечиш наляво и надясно, па който се припознае в общите и некоректни изказвания... Ето това ме издразни най-много и реших да се заеба с теб!

 

А за него (не adXok) няма да се отрека от думите си."

 

Ще кажеш ли най-сетне кой е този, за когото говориш или да те отеба!? B)

 

А, и друго - сигурно и Steve Vai може да сложи adXok в джоба си, ама имам чувството, че балканското самочувствие е по-голяма от т'ва нa Vai.

 

Щото не умееш да се изказваш, се заебавам и с по-горе от теб написаното във третия цитат на този ми пост:

 

Напротив, напротив... дори много ще се радвам Steve vai да ме сложи в джоба си... Ако знаеш какво значи произношението на думата "джоб" на английски език. За работа със Steve Vai съм готов начаса! Що да не ме сложи в нея... супер идея!

А, и балканското самочувствие е по голямо от това на Vai...

Ако планината не може да дойде при Мохамед, тогава Мохамед ще иде при планината! Нашите планини открай време се наричат Балкан (странна старобългарска дума, чиито корени още търся... има различни източници за жалост... или за добро?!). Е, чичо Vai май дойде... два пъти!

Редактирано от adXok
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

adxok

Ей за тая тема и тоя потребител става въпрос... други неразбрали за кого става въпрос в темата? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.