Jump to content
Българският форум за музиканти

Свързване на процесор към гейм порт


Slacoth

Recommended Posts

Преди няколко месеца в една тема имаше няколко коментара с такава насоченост, но не ми се изясни достатъчно обхватно ситуацията.Затова пускам темата тук, където повече хора имат навик да четат.

Какви настройки са необходими при свързване на процесор BOSS GT-8 към гейм порт и Creative Audigy 1 звукова карта (64bit 4100Hz)?

Изтеглил съм програмата със софтуер за този модел процесор и съм я инсталирал.Доколкото знам тази програма служи за "управление" на патчовете в двете посоки (към банките на процесора и към компютъра).

 

Ползвам миди кабел DB-15

midi_cable_1.jpg

 

Другите ми два въпроса са:

Трябва ли да се появи накаква индикация в програмата, когато свържа процесора към компа?

Настройва ли се гейм порт и ако да - как, моля?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самия МИДИ порт на Аудиджи не знам да се изключва, но все пак прегледай драйверите, както и някой джъмпер по самата платка. Също виж от проца дали не се изключва някак си...

В кой да е DAW софт можеш да видиш има ли МИДИ активност когато пускаш МИДИ събития от проца. Т.е. дали влизат в компа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай сега като не може да задава човек въпроси как няма да получи отговор...

 

"Изтеглил съм програмата със софтуер за този модел процесор и съм я инсталирал"

 

GT-8 НЯМА официален софтуер. Сега за да разбера коя е програмата ще хвърлям боб.

Щото има 4-5 поне.

 

Виж в сетингите и си задай правилно входовете и изходите. Няма по нищо да разбереш, че процесора е включен. Има вариант и да си объркал входа с изхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.