Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения за един адски рядък инструмент


vagabontin

Recommended Posts

Здравейте!!Наскоро имах ужасния късмет да купя тази красавица и то почти без пари!!!Историята и назад е доста интересна поне за мен и ще ви запозная накратко!!!Тя е произведена от самия Матсумото(няма да изпадам в подробности кой е той )през средата на 60 те и итересното е че от въпросния модел са произведени 100 китари!!!! и едната е вече моя :drummer: !!!Имам Gibson Custom Les Paul от края на 80 те,но в сравнение с нея е просто летва!!!Страшно удобен инструмент, грифа е леко променен от този на Гибсон но е много по удобен от неговия!!!Адаптерите (Ах адаптерите!!)Страшен звук -много чист и брилянтен саунд!!!Беше ми много интересно какви са и отворих да видя-а вътре пише SAMSUNG CUSTOM MADE!!!Никога не бях виждал!!!Та тя е купена от Япония края на 60 те и е вкарана в Германиа!!!От там един Английски китарис я купува и я ползва за втора китара до края на 70 те!!!От там я подарява племенияката си която е решила да свири на китара,обаче не успява!!!!И така китарата стои в куфара си в килера на въпросната жена която аз за щастие познавам и ми я продава на символичната цена от 138 паунда!!!И така вече една година аз съм ацки щаслив че свиря на това нещо...Е коментирайте !!!Това е от мен!!!

 

 

 

44401261215054903841259609632Ea7cCIEOSJi6kEsG68xD.JPG

60115025117206736081259609644VUL9i4DR0Knt7NQZlCdk.JPG

40349673221005013731259609653pJxfuBowVZddLLaOdvi9.JPG

1409953331271510841259609657ci7hD7YlVscjmwo57Pfk.JPG

74337701411437605381259609664WXxTVowGctkflSJ8uhpG.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ако пред това Гибсъна е летва, значи пробвай да пуснеш тото. Личи, че си късметлия. Изглежда страхотно, само магарето/струнника или каквото и да се нарича в този случай е малко поразцепен на 4-6 струна.

 

P.S. Семпли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за коментара!!Не е прецакан просто е протрит ,това са снимки след като излезе от шкафа и е много мръсна!!!!!

 

Семпли да ,но нямам в момента, а всъшност един на Is This Love ,но не е с много гот качество ,но ще го пусна след малко!!!

Редактирано от vagabontin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я!!! Ария ЛП!!! Изглежда добре!!! Не е зле да я чуем все пак!!!

Поздрави!!!

Евтим!!!

 

ПС!!!

Is This Love е песен, която има твърде мъгляв саунд, за да оценим качествата на китарата!!!

По-добре е нещо по-чисто, леко изкривено и много динамично, върху по-постен акомпанимент!!!

Така по-добре ще можем да оценим достойнставата на китарата!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ПС2!!!

Добре ще е да запишеш и звук от твоята "летва" Gibson, за да можем да сравним!!!!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата изглежда много добре.Не видях от снимките конструкцията - set neck ли е?

Аз също съм много любопитен как звучи, защото Гибсън Къстъм е доста висока ... летва. :drummer:

 

Честито за придобивката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре!!! Ще се радваме да чуем!!! Ако можеш да запишеш едно и също нещо и с тази китара, и с Гибсъна, ще е още по-добре!!!!!!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този е колега!!!!Има един Мацамото който е правил в началота на кариерата си тотални копия на Американски китари!!!

 

даже инструмента е написан там 5522 (L*P Black Beauty) 1968 Solidbodies И сега не ми се снима но номера който искаш да видиш е този както и Made by Matsamoto Japan

Редактирано от vagabontin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 40-50 годишен инструмент е ацки запазена!! Късметлия си!!! Не знам колко добро качество е, но за 138 паунда - определено смятам, че е на страшна далавера!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 40-50 годишен инструмент е ацки запазена!! Късметлия си!!! Не знам колко добро качество е, но за 138 паунда - определено смятам, че е на страшна далавера!!!!

 

 

 

То тук номера не опира до някаква далавера,жената ми я подаряваше а аз поросто имах толкова в джоба и и ги дадох.А относно външния вид има доста следи от годините през които е ползвана но на пръв поглед е супер запазена,вси4ки бели кантове по нея са пожълтели и е станала много Vintage което мен много ме кефи

 

Пздрави!!Мерси за коментарите!!!

Редактирано от vagabontin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дьаволсзки ацки тисе ке фйа на кассмета пич!!!

 

пужелавамси саштото да ми се слутчи и на мене!!!

 

оспех и върфи напреде!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.