Jump to content
Българският форум за музиканти

Клавир-а: част от една група, или гост в нея?


NoSoul

Има ли място един клавир в по-сериозен колектив?  

56 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

"смисълът на думата се определя от конкретния фонетичен състав" - е кво общо имат белите мечки с алигаторите? От чисто лингвистична гледна точка фонетиката няма нищо общо със семантиката, освен когато става дума за ономатопея, а случаят не е такъв. Нещо си в грешка. :)

Много правилно казано, точно това имам предвид и аз! Семантиката не се определя от фонетиката, затова и можем да употребяваме българските думи, които звучат по различен начин, но имат същото значение, вместо английските :P Не си разбрал добре какво съм искал да кажа - моето твърдение беше не за това как е в действителност, а как е в главите на хората, които използват чуждици. Но както и да е, да не пълним темата с глупости :metalist:

 

Весела Коледа и честита нова година на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

@NoSoul - "Клавира няма ли повече възможности от останалите инструменти?" - Ми не. Може да имаш повече ефекти, ама както казах, и аз мога да си направя рошава бленда с ефекти на китарата, която да звучи псевдо-синтезаторно... Просто не е същото и в двата случая. И китарата си е китара, и клавирът си е клавир, и двете ме кефят, и двете си трябват.

 

Само ще поясня - за повече възможности броим също така че можеш да свириш и на 2 клавира(2 дини под 1 ръка), което и да си скъсаш гъза на 2 китари не можеш да свириш. Не казвам че е нещо повече от китарата, но клавир-а може да пасне на абсолютно всичко и да си е на мястото. Сега ще ми дадеш пример - бас китарата влиза на сяка манджа, кухарката примерно е незаменима и т.н. Ако се зачетеш ще видиш че не искам да изкарам нещо повече от др. На едно мнение сме - просто за мен няма нужда някой да излиза "по-прав"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и да си скъсаш гъза на 2 китари не можеш да свириш

от което става ясно, че не сме запознати с историята на инструмента електрическа китара. за справка - Стенли Джордан.

 

весели празници

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 китари едновремено.... ако може - признавам не съм запознат. Както и да е.

Весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.