Jump to content
Българският форум за музиканти

Преамп за бас китара


Recommended Posts

http://samengstrom.com/nxl/8068/resistor_c...de_page.en.html

 

Страничка, където можеш да си въведеш цветния код и да си "разшифроваш" резисторите :) Само горе в кафявото трябва да избереш колко пръстена имат твоите.

 

:godbless:

Редактирано от MaPuHcKu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 133
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Блогодаря, ама нещо не се спогаждам с тези страници, видях няколко такива ама първия резистор има 3 пръстена, а те почват от 4-тири. А втория има два кафяви, като единия е по-дебел и предполагам има значение, а цвета дето е най-отдолу го нямаше :godbless:

Редактирано от gost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не те заяждам по нощите, ама на снимката която си дал левия (зелен) резистор има 5 пръстена, а десния (да го кръстим бежов) има 4. Жокер - златистата ивица, която е на по-широката част на десния резистор, и която ти си запоил надолу, е последна и показва толеранса :godbless: Тоест - последователността ти е Зелено - Синьо - Зелено - Златисто. Айде давай сега ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, Блогодаря :) Бежовия съм го уцелил, а за зеления знам че има 5 ама най-долния цвят не го виждам в сайта. А и синьото е светло а в сайта с тъмно, ама трябва да е така...

П.п Не се заяждам, просто тея цветни кодове ме объркаха :godbless:

Редактирано от gost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако приемем, че е Зелен-Син-Черен-Червен-Червен - значи 56 килоома +/- 2%. :godbless:

 

Едит: А ако приемем, че е Зелен-Син-Черен-Кафяв-Кафяв - значи 5.6 килоома +/- 1%. Най-добре да го измериш май :)

Редактирано от MaPuHcKu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блогодаря Много и това е добре, ама трябва да ида на лекар, от къде ги изкара тея цветове незнам :godbless:

Едит: А как да го измеря?

Редактирано от gost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да пръскаш пари по доктори вземи си купи един мултицет. Аз така ги оправям тия. Иначе цветовете много лошо ги докарват понякога, наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така днес по случайност, срещнах един приятел и ми каза че има такива потове по 1 мега ОМ и утре би трябвало да ми ги донесе. Попитам ме какво правя и му казах и той ми каза че тези транзистори са полеви и този вид се доближават най-много до лампивия звук(това вярно ли е) И кутията най-добре да е метална и освен това ми казваше да залепя още нещо(не запомних какво :) ) защото за това което съм тръгнал да правя му трябва много добър екранировка... Та така ако ми дадете съвети за кутията ще е супер(то малко рано де ама :D ). Сега гледах как ще трябва да продъжа и изникнаха няколко въпроси :( Така значи до сега съм кондензатора 22n преди потенциометъра който нямам. И така нали едно от крачетата на пота отиват към маса, друго е към кондензатора и третото е към транзистора и тука имам въпрос... Защо стрелката е двупосочна, какво трябва да значи това? И още нещо и спирам че... :D Има ли значение на кое от трите крачета на потенциометъра ще запоя: масата, кондензатора и транзистора...

:thx: :thx: :thx:

Редактирано от gost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maй се сетих, то едната чертичка означава потенциометъра :drummer: Само остава въпроса дали има значение, кое краче, къде...

P.S Май и затова се сетих: Има, средното краче трябва да е към транзистора, а другите две майче нямат... Ей да е*а ако ме оставите да мисля сам може и да излезне нещо от мене, само дано да е вярно де...

Редактирано от gost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Ей да е*а, ако ме оставите да мисля сам, може и да излезне нещо от мене...

Това ти е най смисленото мнение дотук :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.