Jump to content
Българският форум за музиканти

Преамп за бас китара


Recommended Posts

  • Отговори 133
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами на всичките пише едно B пред стойноста... Ама незнам какво означава. т.е (B100k, B1M...)

P.S Казаха ми че Б е за линейни, значи няма значение(ако не се лъжа, разбира се...)

Редактирано от gost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм, че едно време А е било за линейни, а B за логаритмични (като възникнали по-късно получават втората буква :) ), НО! в момента са така, както си написал, явно с идеята A=Audio Taper. Та ако наистина са линейни значение къде ще запоиш 1-ви крак и къде 3-ти има дотолкова, доколкото в единия вариант ще получаваш желания ефект като въртиш по посока на часовниковата стрелка, а в другия ще трябва да въртиш обратно на часовниковата.

 

Успех,

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, блогодаря. Иначе аз още от Понеделник съм готов, ама в момента нямам с какво да пробвам дали работи и си проверявам за евентуални грешки... Иначе утре ще гледам да направя един руби амп( http://runoffgroove.com/ruby.html ) колкото да пробвам дали работи преампа... Иначе сега в каква кутия е :cheers2: В една дето дойде по пощата с нея направо :) Само имам проблем с тримерите два се нагласят на по 4.5 волта, но другите нещо не искат. Но предполагам, че това че не са настроени, няма да попречи да тръгне преампа, ако другото е добре...Само звука, ама той да тръгне, пък после ще мислим...

Редактирано от gost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи днес си купих частите и направих руби ампа. За мое учудване първо че тръгна, а и за толкова малко нещо с един говорител 20вата звучеше неочаквано силно... И после пробвах преампа. Хора работи, не мога да повярвам :) Искам да искажа искрените си БЛАГОДАРНОСТИ на всички които ми помогнахте, хора БЛОГОДАРЯ, Вие сте уникални, без Вас нямаше да стане, на тази експериментална платка и аз не си вярвах че ще го направя... БЛОГОДАРЯ, БЛОГОДАРЯ, БЛОГОДАРЯ :D:):) В момента руби ампа е "гол", а преампа е в една картонена кутия, но все пак ще пусна снимки. Утре купувам кутии, капачки... и пак нови снимки... За мое голямо учудване при толкова много кабели в преампа е безшумен заедно с руби ампа. Ето Ви снимките, знам че в момента изглежда ужасно, но важното е че работи(поне за мен, утре ще заприлича не нещо...)И така ето ги обещаните снимки - http://a.imagehost.org/view/0164/P1000780 http://a.imagehost.org/view/0579/P1000779 http://a.imagehost.org/view/0044/P1000782

 

:recourse: :recourse: :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... За мое голямо учудване при толкова много кабели в преампа е безшумен заедно с руби ампа....но важното е че работи(поне за мен, утре ще заприлича не нещо...)

А сега внимавай! Следва ефекта на капака (кутията). Като го премонтираш в кутията може да излезнат и брумове и шумове... Да знаеш, че това е често срещано явление. Разбира се, ще има допълнителни грешки при монтажа. Това пак е нормално. По закона на Мърфи, ако всичко тръгне от раз, значи нещо не е на ред :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе знам си аз, все ще се отпои нещо или нещо друго ще стане докато го местя. Иначе кабелите ще се съкратят, нарочно си правих по-дълги за всеки случай. Пак ще позапояваме малко, ама няма нищо, така или иначе два от потовете се усилват на ляво и ще трябва да разменя кабелчетата към крачетата... Парни Валяк, ако идваш към Търново се обаждай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да кажа само браво! Ако искаш да се занимаваш по-задълбочено има още какво да научиш но това си е добро начало! :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блогодаря ти много :rockon: Иначе определено имам какво да уча... Иначе преампа си го бива, преди без никакви корекций звучеше доста размазано, а сега е доста по-добре. Иначе като си почина малко, смятам да почна някаква спиикър симулация, защото съм с Хи-Фи говорители, на снимката е китарен, ама е малък, говоря за по-големите ми колони.

Редактирано от gost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, ама какво разположение си му измислил на потовете и жаковете - един път :punk_guitar:

Иначе - поздравления :P

И един малък жокер - кабелите също могат да се запояват като елементи - оголваш края, калайдисваш го, пъхащ го през дупката в платката и запояваш от другата страна ;)

 

Поздрави,

Марин

 

P.S.: Вие колко човека сте всъщност във Велико Търновско - Хасковския басистки концерн, че наистина взех да ви губя бройката. Че сте повече от един това е ясно, но имам чувството, че пишете от 20 акаунта ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това с кабелите се сетих за руби ампа и така направих единия потенциометър. Иначе незнам колко сме, аз съм родом от околията на Търново и имам роднини в Хасково и там незнам за какво го бях споменал(май беше за магазин), и ако някой ми беше казал, щеше да е един добър повод да ги видя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес търсих кутия, ама нямаше и взех една(която ми се струваше, че може и да стане), обаче не стана, малка е и сега умувам какво да правя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по-компанктно от това на експериментална платка няма да стане... Смятам да се пробвам да си направя печатната платка и на нея хем няма да има толкова кабелчета, хем трябва да е по-малка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе да допълня нещо, ако някой тръгва да прави същото, да не каже че съм го излъгал... Става дума за това че казах че елементите са ми към 5лева, това е вярно но съвсем не се свърши дотук. След това поръчвах потенциометрите по 1 мего ом онлайн, платка, тиноли, колофон, и още един куп други дребни нещица. После кутия и така. И в крайна сметка, сметката се увеличи петорно че и повече, но си заслужава :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.