Jump to content
Българският форум за музиканти

Преамп за бас китара


Recommended Posts

  • Отговори 133
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Супер, аз намерих някви други дет беше много заплетено. Иначе още нещо да попитам :wacko: За потенциометрите... ще ми трябват нали кабелчета, а аз имам едни от едно старо компютърно захранване едни медни кабелчета(ако се не лъжа) мисля че са като тези sata%20power.gif би трябвало да ми свършат работа нали? Или защото не са екранирани няма да е добре?

:thx:;):thumbup:

Хора държа да знаете че оценявам помощта Ви :godbless:

Редактирано от gost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами поначало стават, но аз гледам всички потове да са онборд на платката или ако все пак има кабелак, то кабелите да са ширмовани.Следвайки тези неща се радвам на доста тихи камиони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, сега да се излагам ли :thumbup: Ама още няма нищо сложено само 3 резистора и транзистора ама още не е вързан към тримера, ама специално за тебе ще се изложа :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че не сложих транзистора правилно и крачето му не стига до тримера и сега ще отпоявам и наново, така че отдолу в момента е зле, ама поне е правилно ;) Ама айде да не те държа в напрежение ето сега като го оправя пак

Отгоре - http://a.imagehost.org/view/0465/P1000767 Бива :thumbup:

Отдолу :wacko: - http://a.imagehost.org/view/0662/P1000770

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да информирам как върви, значи оправих си транзистора и оттам в тримера, те нали са дадение на късо там две от крачетата? и така. От там от дет са дадени на късо в кондензатора и бях дотам защото следва потенциометъра 1 мего ом, а неможах да намеря :wacko: Така че Понеделник ще поръчвам и се надявам да продължа, най-късно в сряда. А да попитам първия кондензатор дето е 100uF плюса или минуса трябва да вържа към тримерите че тва ме затруднява :thumbup: Май трябва да е плюса ама ...

Редактирано от gost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така предположих ама... :thumbup: Иначе незнам как си го направил да е онборд, защото тоя кондензатор ми е в другата част на платката и за да отиде на маса ще трябва да използвам кабел, ама предполагам е въпрос на разположение, не помислих че ще отиде на маса(минуса)... :wacko:

Редактирано от gost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото което ме притеснява е дали наистина първите два резистора за 5М6 и 5к6 защото няма надпис на тях, а забравих да попитам в магазина, ще дам снимка и яко някой може да им чете цветните кодове ще съм много благодарен, ако ми каже :godbless: Този дето не е заления трябва да е 5М6 а другия 5к6 -

http://a.imagehost.org/view/0135/P1000772

Редактирано от gost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.