Jump to content
Българският форум за музиканти

Преамп за бас китара


Recommended Posts

Човек не се заяждам с теб но купи си някоя книжка за основи на електрониката, казвам ти го съвсем добронамерено, ако не аз имам учебници, на коледа ще съм в Търново направо ти казвам, че ще ти подаря една. Хората тук ти помагат но е важно да се потрудиш най-малкото ако искаш да се научиш, за това и ти пратих линка не, че там е имало конкретен отговор на въпроса ти... Успех с преампчето :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 133
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Обмислям варианта... Кажете ми подходящо четиво и си го купувам, защото към коледа няма да съм във Търново, макар че има на кой да го оставиш... Ама отдавна си мисля да си купя, ама не знам какво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти дам линка да си качиш нещо полезно, но е на руски език. Ще ти свърши ли работа?

Може и на други езици, даже и на български...но е разпокъсано и ще се откажеш доброволно :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РадиоТелевизияЕлектроника

Кликваш върху блока в горната част на страницата - архив 1952-2002 и си избираш година и брой на списанието. Търси рубриката " За начинаещи". Там има и за лампи, транзистори, измервания, ...за 50 години са събрани много неща.

 

ПП. Форматът е DjVu !

 

има и "Първи стъпки в радиопрактиката"

например :http://www.kn34pc.com/magazine/rte-1960-01.djvu

стр.15

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега търся, с какво да отворя този формат, лошото е че ще ми отнеме няколко дена, за да намеря рубриката за начинаещи :) при толкова много страници... Иначе сега да кажа, какво разбрах за батерията и ключето, на малко по-простичък език(доста :greenangel: ) Значи, ако съм разбрал правилно(или поне смятам, че така трябва да стане...): Запоявам едно кабелче на средното краче на ключето, същото кабелче запоявам за червение кабел на буксата за 9 волтовата батерия. Минуса на буксата за батерията(черното кабелче) запоявам за общата маса на платката. После на лявото/дясното ключе, запоявам едно кабелче и същото кабелче запоявам към плюса на първия кондензатор 220uF.

 

П.п Надявам се, ме разбра...

П.п2 Ако някой може да ми прати линк направо да изтегля рубриката за начинаещи, ще е супер...

П.п3 Сега видях, че може да видиш, кой брой, какво съдържа.

Редактирано от gost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси Lizardtech DjVu Control

 

И не си мисли, че тези знания, които получаваш наготово не са отнели години учене... няма нищо лесно на този свят... освен да откраднеш, което стана лайтмотив на Българския преход. И така се възпитаха поколения... Но да не се отварям на тази тема, че ще ни попилеят модераторите...

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така значи платката е готова! Същност не напълно, моя човек не е можал да намери такива потенциометри(всичко друго е) :cheers2: И днес ги поръчах от сайта, но избрах услугите на пощата защото с спееди искаше 7,50 за доставка, а за 3 потенциометра не си струва... Лошото е че нямам 18 и не стана с банков превод, а ако не превеждам от моята сметка, а им дам парите на ръка, таксата е 6 лвл... И така направих нова поръчка с пощенски запис. Попринцип не обичам да плащам преди да ми е дошла стоката, ама не ми се дават и 7,50 лвл за куриер... Лошото е че бях до 5 на училище и отидох чак към 6 и пратките вече бяха заминали... и ще пътува утре. И към понеделник трябва да си взема най-накрая тези потенциометри. А да попитам за кутиите, днес гледах в магазините и има само пластмасави, а ми се иска да е метална. От къде ги взимата тези метални кутии колеги? Или поне кажете от какъв материал са, имам доста познати стругари...

 

П.п Иначе гледам някой хора изпращат и доста големи суми с пощенски запис, преди мен един чивек си взе 1500лвл по този метод, което ми подсказва че всичко трябва да мине добре.

Редактирано от gost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега нямах какво да правя и взех мултицета и си проверих всички елементи които са към маса и плюса. За мое учудване всичко е както трябва, дано и другото да е вярно :music336::hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес парите са пристигнали както ми обещаха от пощата и пратката е изпратена :cheers: Утре сигурно ще е в Търново, ама аз се прибирам там Неделя и Понеделник ще си я взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега добре звучи схемата, преди известно време я направих. Но искам да попитам нещо, че и аз не съм много наясно(как я направим преди и аз незнам, предимно с божията помощ...) Така и аз съм като тебе с едни Хи-Фи усилвател и колона. И ме интересува тъи като говорителя ми и той е Хи-Фи възможно ли е по някакъв начин да се направи спиикър симулатор, било то отделно и после да се свъже към тази схема или направо да се вмъкне в нея, не съм много наясно как става. Но ще съм много благодарен, ако някой ме просветли. Предполагам има значение става дума за бас китара.

 

Поздрави на всички и за пореден път се убеждавам, че хората тук имат желанието да помогат на незнаещите... :D;) ;) :offtopic-001:

Редактирано от bassguitar1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи днес си получих потенциометрите и си вързах всичко, лошото е че в момента нямам с какво да пробвам дали работи моето произведение на изкуството... Ама тея тримери нещо ми правят номера. Значи първите два без проблем ги нагласих да са към 4.5 волта. 3-тия така съм го сложил че трудно се завърта, ама ще го оправя... Ама тоя 4-тия направо незнам какво става, извенъж както е на 9 волта врътвам супер малко и става на 0.3-0.7, какво ли не пробвах все така става :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaaa, не :yes: Ако тази статия е вярна - http://www.beavisaudio.com/techpages/Pots/ съм объркал крачетата на потенциометрите... Разменил съм 1-вото и 3-тото краче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.