Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Tube King


arebegai

Recommended Posts

Записвал съм с най-обикновен микрофон.Китарата е пълно дърво Factor New Line.Ампа е Ampteq AX-15r,мейд ин чайна.Еквалайзерът е в изходна позиция на 12 часа.Любител китарист съм,нямам хубаво оборудване.Тюб Кинга е с лампа 12at7 на General Electric.

Tube King:

low +1

mid +2

hi -1

presence-low

 

Семпъл:

http://www.esnips.com/doc/ab299992-268b-43...60c468e9/ibanez

 

Само да добавя,че това е червеният Ibanez,не стария.

 

Оф еб...ти обърканите линкове...Сега ше го кача другаде.

 

Линк за сваляне,ако горният не работи.

http://4storing.com/qkelnw/dad213aae659453...f059e7b24a.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих втора проба,този път записът е през микрофон на видеокамера с включено АТТ (за да не пърди от баса).

Ампа вече е Marshall Valvestate 8040 със Celestion говорител.Китарата е моят Factor,свирил съм на бридж адаптер GFS lil killer 15k.

2ugp079.jpg

 

Резултатът май е доста по-добър.Драйва не е маршалския,не съм чак такъв измамник.Само Tube King през чистия канал.

 

Семпъл 2:

http://www.esnips.com/doc/cfa841bc-6124-46...9/enter_sandman

 

 

Поздрави,

Иван.

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата записа са пълен хуй. Първият повече.

 

Иначе втория не звучи много зле като цяло, но не съм особено сигурен какво точно чувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

найстина записите са без никакво качество и под всякаква критика

но продължавай може би някой ден ще разбереш това изкуство наречено

ЗВУКОЗАПИС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов запис и добро качество.Май започвам да схващам.....

 

http://www.youtube.com/watch?v=BWe1ufRKZSY

 

Даже ако някой от модераторите иска,може да изтрие предишните постове с гадните записи.Май на никого няма да липсват. :icon_shithappens:

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше да ми направи никакво впечатление, ако не беше засвирил Hold me, thrill me, kiss me, kill me! Евала! Самия ефект с много гейн е страхотен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е друго нещо вече :whistle:

Машинката звучи много приятно, предполагам в лампова хава ще е доста по-добре :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите и критиките!

Yo The Real да ти кажа честно,репертоарът ми се изчерпва за около 3 минути,като включвам и времето за настройване на китарата.Изобщо не знаех какво да свиря.Добре,че поне едно парче съм уцелил. :greenangel: Сега за дисторшъна-досега не можах да разбера колко високо е напрежението на тока,който минава през него.Защото със захранващ адаптер на 12 волта и без трансформатор вътре,тая лампа ще да е само за украса.Доколкото знам,ламповите усилватели ползват ток с висок волтаж за да работят нормално.Тъй като не мога да разпознавам елементите по веригата,дали ако пусна детайлна снимка някой ще даде отговор има ли или няма трансформатор за напрежението?(ако не се казва така ме поправете)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има повишаващи трафове, които от 12 волта ти правят примерно 240 или колкото ти трябват. Това че работи на 12 волта, не значи, че лампата е само за украса!

От друга страна толкова злобен драйв не може да се изкара само от една лампа. Тъй че задължително има кривоч от транзистори. Лампата се ползва да поомекоти звука и да го шейпне, но точния режим на работа зависи от схемата. Не е изключено и да е "само за украса".

 

Всичко това го пиша по принцип как може и как не. Нямам предвид конкретния ефект, не съм запознат как точно бачка.

 

И в крайна сметка важното е дали те кефи и звучи добре, а не точно какво има вътре. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Много ти благодаря за вниманието към темата.Разбирам изцяло думите ти,но нали знаеш този гъдел,който тормози новаците при първите близки срещи с техниката......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много набързо - при ламповите усилватели основната част от напрежението отива към крайните лампи - твоя ефект / преамп е все пак преди крайното стъпало (усилвателя) във веригата. Затова и не можеш да очакваш лампата да свети и да пече и да работи на високи напрежения. Даже напротив, аз бих се попритеснил ако това се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.