Jump to content
Българският форум за музиканти

Barber Ltd Silver


Recommended Posts

Ок видях даташита. Сега остава въпроса, за диодите квадратчето на схемата плюса ли показва къде да е или маркировката на корпуса на диода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажеш да включиш междуушието си, и да се опиташ да разсъждаваш?

Имаш схема, имаш платка, имаш разположение на елементите. Всичко това е повече от достатъчно с малко разсъждение да разбереш кое как е.

Иначе ще си помисля, че си много мързелив, и чакаш всичко наготово. А мен това мнооого ме дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз мисля че разбрах, но ако не съм кажете. Квадратчето отбелязва тапата или катода или минуса. Гледам че там дето е диода влизат 9-те волта и ако е както съм посочил на картинката ще отиде + и на масата. :offtopic-001: Надявам се довечера да приключа и да тръгне ;)

 

Въх изпреварил си ме. Ами на теб ти е лесно защото го знаеш. А аз зациклих и не искам да сбъркам. Както и да е :cheers2: Аааа и не съм мързелив чак толкова :headbang:

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи снощи приключих със сглобяването и окабеляването, но работи само байпаса :) Проверих си нещата и имаше на едно място прекъсната писта и на едно две писти накъсо. Беше много късно и оставих за днес да доогледам. Възможно ли е ако съм дал накъсо да е изгорял интеграла?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко, най-накрая всички тестове минаха успешно :girl_witch: Саунда ме размаза от кеф. Точно това което исках :dance: Така и не разбрах какъв му беше проблема, но оправих няколко кофти спойки, проверих си всички писти, оправих си и гафа с късото съединение и вече :hysterical: . Сега мисля да направя милениум мода, да си обърна потовете :hysterical: щото са наобратно и да спретна яка кутия. Преди да пусна малко снимков материал последен въпрос. Мога ли за милениума да използвамм 2N5457 вместо J201 понеже имам един? Специални благодарности на Nikifena, сори за skype "тормоза"!

 

imgp1982.jpg

 

 

imgp1984l.jpg

 

 

imgp1985.jpg

 

imgp1986y.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ами аз най-накрая намерих време да сглобя цялата тресня. По натам може да пооправя фасона, че не стана много добре отпечатъка. Сега имам два куесчъна. Ако сменя TL072 с друг чип ще има ли осезаема разлика в звука на ефекта като цяло? Нормално ли е при волум и драйв докрай и усилено кубе да има шум? 10x :offtopic-001:

 

12345pi.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на опамп-а може да донесе от никаква до съществена разлика. Зависи от много неща.

 

Наличието на шум е неизбежно, въпроса е дали е в нормални граници. Причина може да е схемата, елементите, изработката, както и околните джаджи и апаратури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) Ще поровя за заместители на TL072-то из нета и ако немеря по магазините ще пробвам. Тези дни ще запиша някой друг семпъл.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам за замяна opa2134 излиза към 7-8лв парчето, като се поръчва през комет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako не ти се дават 7-8 кинта за ОРА2134,това,което си сложил е може би най-доброто от евтините ОУ.Но все пак опитай-за да видиш какво ще стане.А колкото до шума-няма как да го няма!За да имаш добър драйв,ти трябва голямо усилване,но това освен до увеличаване нивото на сигнала води и до пак толкова голямо увеличаване на нивото на шумовете от всякакъв характер.Като опънеш жицата,шумът се покрива,но при спокойни струни го чуваш яко.За това има и нойз-гейт-ове :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Мерси пичове! Ще взема един opa2134 да видим какво ще стане. :)

Набута ли се с пари за тая ОРА. Как е треснята, дай семпли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се набутал още, че много зор напоследък пък и бях болен. Утре ще звънна на комет да видим какво е положението. Ще гледам да драсна нещо с този чип сега по празниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.k1-bg.com/index0.php?body=prod.php&gr=0

Рекламират ми AD811 ако не намериш горепосочените пробвай ако искаш с този и кажи мнение. Моля!

Но при тебе е един двоен а AD-то е единичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.