Jump to content
Българският форум за музиканти

Болки в гърба


pepata

Recommended Posts

Здравейте, свиря по 3-4 часа на ден и от скоро започна да ми прави впечетление, че след свирене, а и по време на свирене, изпитвам болки в гърба и трапецовидия мускул. Някои имал ли е подобен проблем, и ако да какво е решението? :rolleyes:

Само да кажа, че стойката ми е съвсем правилна, китарата лежи на левия крак гърба ми е изправен, всичко би трябвало да е наред, но....

Редактирано от pepata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав или седнал свириш? Обикновено болките в гърба са предизвикани от неправилна стойка - с други думи идеята е да стоиш максимално близо до изправен, ако можеш и съвсем изправен - още по-добре.

Предполагам се навждаш над китарата докато свириш. Ужасен навик, избивай докато можеш, защото болките в гърба не са ташак работа.

 

Едит: Хрумна ми, че и китарата може да ти е тежка, но, след като болките го има и седнал, това сякаш отпада като вариант.

Редактирано от Nordon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиквай, аз свиря почти легнал,седнал,облеглнал се и мнооого рядко прав .Най-лошо е като трябва да си разтягам краката за да изключвам ефектите :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиквай, аз свиря почти легнал,седнал,облеглнал се и мнооого рядко прав .Най-лошо е като трябва да си разтягам краката за да изключвам ефектите :greenangel:

Абе то аз от девет години свиря :greenangel:, ама чак сега започна да ми прави впечетление, че тази болка се появява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама свириш 3-4 часа НОН СТОП ? Ако е така, просто гледай на половин час да спираш, за да се разтегнеш и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем.Беше ми сепоявила няква киста на дяснята цица и като си сложа китарата на десния крак като свиря и ме боли и се наложи да свиря на левия.В началото много зор мноо нещо,ся ми е по-удобно на левия,обаче гърба почва да ме боли,ако съм на десния крак с китарата пък не мога да изсвиря нищо :greenangel:.Any tips?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе никой ли не се сети да препоръча на човека да потърси лекарска помощ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Аз като го направих (имам същия проблем), лекаря просто ми изписа някъв крем, който не помогна много. Слав е прав, на всеки г/д 30 мин си прави няква лека почивка от 5-10 мин и би трябвало да не те боли. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Аз като го направих (имам същия проблем), лекаря просто ми изписа някъв крем, който не помогна много. Слав е прав, на всеки г/д 30 мин си прави няква лека почивка от 5-10 мин и би трябвало да не те боли. ^_^

Има резон в това с почивката, аз като почна и не мога да се спра, :) но както каза "Harvester Of Sorrow" ще се консултирам и с травматолог за всеки случеи. :)

Редактирано от pepata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.

3-4 часа не са толкова много.

С колан ли свириш?Съдейки по снимката на профила ти няма как да не те заболи гърба.

Има ли болка значи нешто не е наред.Няма естествен баланс и тялото компенсира. При свирене трябва да си абсолютно отпуснат и да не чувстваш никакво напрежение никаде. Обърни внимание следващия път като свириш каде е чувстваш напрежение и опитаи да го разхлабиш. Аз имах период в който свирех по 12 часа на ден с малки почивки. Много е важно да загряваш добре ако ще свириш дълго време. Загряваш и разтягаш.Цялото тяло.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм тая България кво правите 3-4 часа не е много аз не си представям да седя и да свиря постояно 3 часа можеби за тва съм на тва диридже ама 12 часа според мен свириш ли в някоя група и тн защото като чуя 12 часа сигорно си някакъм уникат имаш ли някакви демота и тн :) сори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.